Rzeszów - Środa, 20.08.2025
Reklama

Dwie osoby w szpitalu po wybuchu gazu w domu jednorodzinnym

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. W niedziele strażacy interweniowali w domu jednorodzinnym w Pawłokomie w powiecie rzeszowskim w związku z wybuchem gazu propan. Do szpitala trafiła 60-latka wraz z 12-letnim chłopcem.

Podkarpaccy strażacy o całym zdarzeniu zostali poinformowani w niedziele ok. godz. 19.00. Do domu jednorodzinnego, w którym nastąpił wybuch gazu propan butan, skierowano cztery zastępy straży pożarnej.

„Okazało się, że na parterze domu podczas rozpalania ognia pod kuchenką, zasilaną butlą 11-kilową propan butan, doszło do wybuchu gazu” – informuje Marcin Betleja, rzecznik podkarpackiej straży pożarnej.

W wyniku wybuchu do szpitala trafiła ok. 60-letnia kobieta oraz 12-letni chłopiec. Obydwoje byli przytomni, kiedy zabierano ich do szpitala. Po wybuchu nie doszło do pożaru.

„Wybuch uszkodził okna na parterze i w kilku pomieszczeniach na piętrze tego domu. Został poinformowany nadzór budowlany, żeby zabezpieczyć miejsce zdarzenia” – dodaje Marcin Betleja.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W kurii rzeszowskiej rozmawiano o pedofilii w Kościele

RZESZÓW. 7 marca 2019 r. w auli Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie odbyła się konferencja prasowa na temat nadużyć seksualnych duchownych.

Rzeszów

Fundacja na rzecz osób z Zespołem Downa organizuje bieg charytatywny w Rzeszowie

RZESZÓW. Bieg rozpocznie się o godz. 15.00 w okolicy Lisiej Góry.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa z nagrodą Samorządowca Roku 2018

RZESZÓW. W dniach 5 i 6 marca br. w Poznaniu odbyło się doroczne Zgromadzenie Ogólne Związku Miast Polskich.

Rzeszów

Żużlowy pojedynek Reprezentacji Polski z drużyną Reszty Świata na Stadionie Miejskim już 22 kwietnia

RZESZÓW. 22 kwietnia Żużlowa Reprezentacja Polski otworzy swój sezon w Rzeszowie pojedynkiem z drużyną Reszty Świata. 

Rzeszów

Zainspiruj się na wiosnę. Targi Garden Expo w Rzeszowie już w marcu

G2A Arena po raz drugi organizuje Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDEN EXPO. 

Rzeszów

Schematy linii na przystankach? Ratusz: tak, ale po wprowadzeniu wszystkich zmian w rozkładzie

RZESZÓW. „Schematy linii pojawią się na przystankach, kiedy wszystkie zmiany linii zostaną wprowadzone” – informuje Ratusz. 

Rzeszów

Kolejne zmiany lokalizacji przystanków w Rzeszowie

RZESZÓW. Zmiany zostaną wprowadzone na ul. Marszałkowskiej, Hetmańskiej oraz Dąbrowskiego.

Rzeszów

Podkarpackie samorządy otrzymają 77 mln zł, z czego 56 mln zł m.in. na odbudowę dróg i mostów

RZESZÓW. Promesy odebrali przedstawiciele 58 jednostek samorządu terytorialnego, w tym 46 gmin oraz 12 powiatów. 

Reklama