Rzeszów - Piątek, 04.07.2025
Reklama

Dwie rzeszowskie szkoły zostaną rozbudowane

Dodano:

Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie, fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie, fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Budynek SP 13 zyska nowe skrzydło z hala sportową. Z kolei „elektronik” szykuje się do budowy nowego budynku, w którym znajdą się przede wszystkim pracownie przedmiotów zawodowych.

Jesienią tego roku ma się rozpocząć rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 13 przy ul. Skrajnej. Powstanie nowe skrzydło, w którym znajdą się: hala sportowa z widownią, zapleczem sanitarnym i siłownią, dwie sale lekcyjne, świetlica, stołówka z kuchnią oraz szatnie. Będzie tu także miejsce na przedszkole, w którym znajdzie się 5 oddziałów. Przetarg na wykonanie prac budowlanych ma być rozstrzygnięty jeszcze we wrześniu, Urząd Miasta Rzeszowa analizuje już oferty od wykonawców.

Zespół Szkół Elektronicznych przy ul. Hetmańskiej przygotowuje natomiast budowę trzykondygnacyjnego budynku, który z obecnym zostanie połączony przewiązką. – Zastąpi obecny, parterowy budynek z pracowniami do przedmiotów zawodowych. W nowej części zaplanowaliśmy przede wszystkim sześć nowych takich pracowni. Ponadto powstaną tu dwie sale do nauki języków i trzy ogólnokształcące – mówi Stanisław Sienko, dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie.
Reklama
W „elektroniku” kształci się obecnie 1020 uczniów, a 250 osób korzysta ze szkolnego internatu. W ostatnim naborze o jedno miejsce w szkole ubiegało się trzech kandydatów.

- Zainteresowanie jest olbrzymie, dlatego zależy nam na szybkiej rozbudowie szkoły, aby uczniowie kształcili się w jak najlepszych warunkach. Nasi absolwenci bez problemu znajdują pracę, współpracujemy z wieloma firmami z Rzeszowa i okolicy, które chętnie ich zatrudniają – dodaje Stanisław Sienko.

Obie inwestycje mają być zakończone w 2024 roku.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kto wykona ogród kieszonkowy przy ul. Reymonta i ul. Króla Augusta? Ruszył przetarg

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która stworzy ogród kieszonkowy w rejonie ulic Reymonta i Króla Augusta. Nowa, zielona przestrzeń ma powstać jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Na podwójnym gazie pędził 138 km/h przez al. Sikorskiego

RZESZÓW. 39-letni motocyklista jadąc al. Sikorskiego, przekroczył dozwoloną prędkość o 88 km/h. Mężczyzna zignorował sygnały policjantów i zaczął uciekać. Kiedy funkcjonariuszom udało się go zatrzymać, okazało się że był pijany.

Rzeszów

Ciągnik przygniótł 50-letniego kierowcę. W akcji śmigłowiec LPR

RZESZÓW. 50-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego został przygnieciony przez ciągnik. Ranny mężczyzna śmigłowcem został przewieziony do szpitala.

Rzeszów

Ruszył remont drogi przy rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. Rozpoczął się długo wyczekiwany remont ul. Geodetów przy CH Plaza Rzeszów. Roboty potrwają do piątku 20 sierpnia 2021 r. W tym czasie ul. Geodetów wzdłuż budynku centrum handlowego, aż do ul....

Rzeszów

W niedzielę piknik z okazji Święta Wojska Polskiego

RZESZÓW. Na parkingu PUW staną m.in.: Kołowe Transportery Opancerzone „Rosomak”, Ciężki Kołowy Pojazd Ewakuacji i Ratownictwa Technicznego, nie zabraknie także pokazu broni przeciwpancernej oraz przeciwlotniczej.

Rzeszów

W Rzeszowie pojawią się pojemniki na elektrośmieci. Gdzie będą zlokalizowane?

RZESZÓW. Już wkrótce w mieście pojawi się ponad 30 charakterystycznych, czerwonych pojemników na elektrośmieci. 

Rzeszów

Teatr im. Wandy Siemaszkowej wyda banknot z podobizną swojej patronki

RZESZÓW. Od 21 sierpnia będzie można nabyć banknot 0 Euro z podobizną Wandy Siemaszkowej, patronki rzeszowskiego teatru przy ul. Sokoła. Nakład jest ograniczony. 

Rzeszów

Nowy ogród kieszonkowy w Rzeszowie jeszcze w tym roku

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek zapowiedział utworzenie kolejnego ogrodu kieszonkowego w Rzeszowie. Powstanie w rejonie ulic Reymonta i Króla Augusta.

Reklama