Rzeszów - Piątek, 16.05.2025
Reklama

Dwóch studentów rzeszowskich uczelni nagrodzonych przez Polską Agencje Kosmiczną

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Znamy wyniki konkursu o Nagrodę Naukową Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej za najlepszą studencką pracę dyplomową z zakresu inżynierii kosmicznej. W kategorii prac inżynierskich nagrodę i stopnia otrzymał Piotr Skoczylas z Politechniki Rzeszowskiej, natomiast w kategorii prac magisterskich nagroda II stopnia trafiła w ręce absolwenta Uniwersytetu Rzeszowskiego.

W konkursie o Nagrodę Naukową Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej udział wzięło 16 prac dyplomowych z uczelni wyższych z całego kraju.

Szczegóły konkursowe

Celem Konkursu jest promowanie indywidualnych oraz zespołowych osiągnięć studentów polskich uczelni wyższych z zakresu inżynierii kosmicznej, prowadzenie działalności edukacyjnej w zakresie badania i użytkowania przestrzeni kosmicznej, prowadzenie działalności promocyjnej w dziedzinie użytkowania przestrzeni kosmicznej.

Adresatami Konkursu były osoby, które w roku przyznania nagrody ukończyły studia I lub II stopnia w polskich uczelniach wyższych. Nagroda została przyznana po raz pierwszy za prace dyplomowe zrealizowane w roku akademickim 2017/2018.

Nagroda będzie przyznawana corocznie po zakończeniu roku akademickiego za ukończone prace dyplomowe studiów I-go i II stopnia. Prace mogą być zgłaszane przez uczelnie wyższe oraz indywidualnie przez autorów prac do 30 października każdego roku.

Uczestnikiem konkursu może być osoba, która w roku akademickim poprzedzającym przyznanie nagrody ukończyła studia wyższe I-go lub II-go stopnia oraz złożyła, otrzymując pozytywną ocenę, pracę dyplomową z zakresu inżynierii kosmicznej. Do Konkursu mogą być również zgłaszane prace zbiorowe przygotowane przez kilku współautorów, z których każdy winien spełniać wymagania określone w regulaminie. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest spełnienie wszystkich wymagań formalnych.
Reklama
Najlepsze prace inżynierskie

W tegorocznym zestawieniu zwycięzców znajdziemy dwa nazwiska, które są związane z rzeszowskimi uczelniami. W kategorii plac inżynierskich nagrodę I stopnia otrzymał Piotr Skoczylas z Politechniki Rzeszowskiej za pracę pt.: „The Theseus engine A proposal for reliable and affordable suborbital propulsion system”.

Nagroda II stopnia przypadła studentowi Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie za pracę pt. „Dynamika ruchu rakiety o sterowanym wektorze ciągu, w ujęciu równań Lagrange’a II rodzaju”. Nagrodę III stopnia w ww. kategorii otrzymał Karol Olszewski(Uniwersytet Morski w Gdyni) za pracę pt.: „Morska łączność bezpieczeństwa w systemie Inmarsat”.

Najlepsze prace magisterskie

W kategorii prac magisterskich student z Rzeszowa otrzymał nagrodę II stopnia, mowa o Marcinie Kaczmarzyka z Uniwersytetu Rzeszowskiego za pracę pt. „Ochrona radiologiczna w astronautyce".

Nagrodę I stopnia otrzymał Pan Michał Hałoń z Politechniki Warszawskiej za pracę pt.: „Wykrywanie i rozpoznawanie znaczników na zawody robotów mobilnych European Rover Challenge". Ostatnia nagroda w tej kategorii przypadła studentce Politechniki Gdańskiej, Luizy Leszkowskiej za pracę pt. „Wielowarstwowa antena planarna z warstwą superstratu do zastosowań satelitarnych w pasmie X".

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ostatnie dni rejestracji do konkursu "web.Master podkarpacki"

Organizatorzy zapraszają do udziału uczniów szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych. Zgłoszenia przyjmowane są do 1 marca.

Rzeszów

XI Targi Pracy WorkExpo

RZESZÓW. Targi odbędą się w dniach 5-6 marca w G2A ARENA.

Rzeszów

Pijany kierowca tira z Rzeszowa stracił panowanie nad pojazdem

PODKARPACIE. Do zdarzenia doszło w poniedziałek na drodze wojewódzkiej nr 992 w miejscowości Łężyny.

Rzeszów

Kolejny krok do utworzenia Podkarpackiego Centrum Nauki

RZESZÓW. Postępowanie na generalnego wykonawcę obiektu w trybie „zaprojektuj i wybuduj” zostanie ogłoszone w tym kwartale.

Rzeszów

Od 1 marca zmieni się rozkład jazdy 7 linii autobusowych

RZESZÓW. Zmiany związane są z wydłużeniem czasu przejazdów. 

Rzeszów

Fundacja "Potrafię Pomóc" otwiera swój oddział w Rzeszowie

RZESZÓW. Otwarcie odbędzie się 28 lutego o godz. 10:00 przy ul. Piłsudskiego 9.

Rzeszów

Wydział Biotechnologii UR publikuje komunikaty dla alergików

RZESZÓW. Komunikaty dla alergików wraz z prognozą zagrożenia alergennym pyłkiem będą pojawiały się na stronie co tydzień.

Rzeszów

Radni PiS przeciwko uchwale mówiącej o zamianie działek na Nowym Mieście

RZESZÓW. Zgodnie z zapisami w księgach wieczystych, właścicielem terenów jest osoba związana ze spółką N.G. Development.

Reklama