Rzeszów - Czwartek, 06.11.2025
Reklama

Dwóch studentów rzeszowskich uczelni nagrodzonych przez Polską Agencje Kosmiczną

Dodano: 14.01.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Znamy wyniki konkursu o Nagrodę Naukową Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej za najlepszą studencką pracę dyplomową z zakresu inżynierii kosmicznej. W kategorii prac inżynierskich nagrodę i stopnia otrzymał Piotr Skoczylas z Politechniki Rzeszowskiej, natomiast w kategorii prac magisterskich nagroda II stopnia trafiła w ręce absolwenta Uniwersytetu Rzeszowskiego.

W konkursie o Nagrodę Naukową Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej udział wzięło 16 prac dyplomowych z uczelni wyższych z całego kraju.

Szczegóły konkursowe

Celem Konkursu jest promowanie indywidualnych oraz zespołowych osiągnięć studentów polskich uczelni wyższych z zakresu inżynierii kosmicznej, prowadzenie działalności edukacyjnej w zakresie badania i użytkowania przestrzeni kosmicznej, prowadzenie działalności promocyjnej w dziedzinie użytkowania przestrzeni kosmicznej.

Adresatami Konkursu były osoby, które w roku przyznania nagrody ukończyły studia I lub II stopnia w polskich uczelniach wyższych. Nagroda została przyznana po raz pierwszy za prace dyplomowe zrealizowane w roku akademickim 2017/2018.

Nagroda będzie przyznawana corocznie po zakończeniu roku akademickiego za ukończone prace dyplomowe studiów I-go i II stopnia. Prace mogą być zgłaszane przez uczelnie wyższe oraz indywidualnie przez autorów prac do 30 października każdego roku.

Uczestnikiem konkursu może być osoba, która w roku akademickim poprzedzającym przyznanie nagrody ukończyła studia wyższe I-go lub II-go stopnia oraz złożyła, otrzymując pozytywną ocenę, pracę dyplomową z zakresu inżynierii kosmicznej. Do Konkursu mogą być również zgłaszane prace zbiorowe przygotowane przez kilku współautorów, z których każdy winien spełniać wymagania określone w regulaminie. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest spełnienie wszystkich wymagań formalnych.
Reklama
Najlepsze prace inżynierskie

W tegorocznym zestawieniu zwycięzców znajdziemy dwa nazwiska, które są związane z rzeszowskimi uczelniami. W kategorii plac inżynierskich nagrodę I stopnia otrzymał Piotr Skoczylas z Politechniki Rzeszowskiej za pracę pt.: „The Theseus engine A proposal for reliable and affordable suborbital propulsion system”.

Nagroda II stopnia przypadła studentowi Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie za pracę pt. „Dynamika ruchu rakiety o sterowanym wektorze ciągu, w ujęciu równań Lagrange’a II rodzaju”. Nagrodę III stopnia w ww. kategorii otrzymał Karol Olszewski(Uniwersytet Morski w Gdyni) za pracę pt.: „Morska łączność bezpieczeństwa w systemie Inmarsat”.

Najlepsze prace magisterskie

W kategorii prac magisterskich student z Rzeszowa otrzymał nagrodę II stopnia, mowa o Marcinie Kaczmarzyka z Uniwersytetu Rzeszowskiego za pracę pt. „Ochrona radiologiczna w astronautyce".

Nagrodę I stopnia otrzymał Pan Michał Hałoń z Politechniki Warszawskiej za pracę pt.: „Wykrywanie i rozpoznawanie znaczników na zawody robotów mobilnych European Rover Challenge". Ostatnia nagroda w tej kategorii przypadła studentce Politechniki Gdańskiej, Luizy Leszkowskiej za pracę pt. „Wielowarstwowa antena planarna z warstwą superstratu do zastosowań satelitarnych w pasmie X".

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W filiach RDK odbędą się bezpłatne maratony fitness

RZESZÓW. Organizowany z okazji Dnia Kobiet Maraton Fitness jest czterogodzinnym ciągiem treningów.

Rzeszów

Od 5 marca jeden z przystanków na ul. Marszałkowskiej będzie przeniesiony

RZESZÓW. W związku z przebudową zatoki autobusowej, jeden z przystanków znajdujących się na ulicy Marszałkowskiej zostanie przeniesiony.

Rzeszów

Monopoly stworzy rzeszowską edycję gry. Będzie konkurs dla szkół

RZESZÓW. Rzeszowska edycja Monopoly będzie gotowa na jesień.

Rzeszów

Wypadek na drodze krajowej w Krasnem. Jeden z kierowców trafił do szpitala

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 94.

Rzeszów

Ruszył przetarg na projekt dwupoziomowego skrzyżowania na rondzie Pobitno

RZESZÓW. Projekt ma być gotowy do 30 listopada 2019 roku.

Rzeszów

Polska Grupa Zbrojeniowa przejmie Zakłady Napędów Lotniczych Pratt&Whitney Rzeszów

RZESZÓW. Porozumienie jest rezultatem prowadzonych od wielu miesięcy rozmów.

Rzeszów

Czy drzewa owocowe znajdą się w przestrzeni miejskiej?

RZESZÓW. Po ostatniej sesji Rady Miasta wpłynęła interpelacja podpisana przez 13 radnych. 

Reklama