Rzeszów - Poniedziałek, 05.05.2025
Reklama

Dwudniowy festiwal motoryzacji na miasteczku Politechniki Rzeszowskiej

Dodano: /

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe

RZESZÓW. Speed Show, czyli wielkie święto motoryzacyjne już w ten weekend na miasteczku akademickim Politechniki Rzeszowskiej. Organizatorzy z Mtuning, AutoDiscover i Global Motors zapewniają, że będzie to rekordowa edycja. Pojawi się na niej ponad 500 pojazdów oraz kilkanaście tysięcy uczestników i odwiedzających.

SPEED SHOW Rzeszów to festiwal motoryzacyjny, który promuje motoryzację jako hobby i kulturę motoryzacyjną, a także sprzyja integracji poprzez motoryzację. - W miasteczku SPEED SHOW zaparkuje w tym roku ponad pół tysiąca przeróżnych pojazdów, a na imprezie pojawi się kilkanaście tysięcy fanów dwóch i czterech kółek z całej Polski! - informuje Marcin Kusiak z Global Motors.

SPEED SHOW Rzeszów funkcjonuje kilka stref tematycznych, w której można oglądać m.in. supercary, czyli takie marki Ferrari, Lamborghini, McLaren, Bentley, Maybach, auta sportowe jak Aston Martin, BMW M Sport, Mercedes AMG, samochody amerykańskie i Muscle Cary z Mustangami, Challengerami ale i yountimerami - klasycznymi Buickami, Chevroletami, Plymouthami, samochody zmodyfikowane i stuningowane w stylach JDM / STANCE / DUB, jak również motocykle Harley-Davidson, Yamaha, Suzuki, Kymco, CF Moto czy quady Polaris…

Największą „zadymę” na SPEED SHOW robią zawsze drifterzy! - W niecce asfaltowej studenckiego miasteczka budujemy tor driftingowy, na którym efektownymi slide’ami i bączkami będzie zachwycać ponad 40 profesjonalnych zawodników drift z całego kraju, a także grupa motocyklowa STUNT Rzeszów - informuje Mateusz Wrzesień z Mtuning.pl.

Nie zabraknie też bezpiecznego palenia kapcia - tzw. burnout’u, w których zawsze najlepsze są auta amerykańskie z napędem na tylną oś i silnikami V8!

SPEED SHOW Rzeszów 2024 będzie towarzyszyć całe mnóstwo atrakcji:
- przeloty widokowe helikopterem,
- przejazdy Monster Trackiem,
- motoryzacyjne EXPO z blisko 40 wystawcami,
- food tracki,
- pokazy i konkursy rodeo (organizatorzy wyłonią najlepszego kowboja imprezy!)
- czy plac zabaw dla dzieci i całych rodzin!

Reklama

O muzyczną oprawę imprezy zadba mocna ekipa DJ-ów, a gwiazdą koncertu na scenie głównej imprezy będzie raper KUBAŃCZYK!

W miasteczku SPEED SHOW będzie można też spotkać znanych jutuberów i influencerów (m.in. Michu z M4K Garage, Młody Pelikan czy ARTURO oraz ekipa Czajnika) i przyłączyć się do dwóch zbiórek charytatywnych, a zamian np. usiąść na prawym fotelu super cara!

Wyjątkową atrakcją SPEED SHOW 2024 będzie WIELKI FINAŁ LOTERII organizowanej przez młodą gwiazdę YouTube, w której do wygrania jest Chevrolet Corvette Stingray C7!

Współgospodarze rzeszowskiej imprezy pomogli w zakupie auta do loterii i udostępnili miasteczko eventowe na losowanie auta - to już 1 września około godz. 18:00.
SPEED SHOW Rzeszów startuje w sobotę 31 sierpnia o godz. 10:00 na Miasteczku Akademickim Politechniki Rzeszowskiej. Bilety do nabycia w systemie eBilet.pl (przedsprzedaż online do piątku 30 sierpnia) oraz w kasach SPEED SHOW.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

4 wypadki, 7 osób rannych. Rzeszowscy policjanci podsumowali weekend na drogach

RZESZÓW. Cztery wypadki i siedem osób rannych – to bilans minionego weekendu na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Rzeszów

Agnieszka Holland spotka się z młodzieżą w Rzeszowie

RZESZÓW. Znana polska reżyserka filmowa i teatralna, Agnieszka Holland będzie gościem najbliższego spotkania z cyklu „Młode Myśli – Wielkie Rozmowy”. Odbędzie się ono w najbliższy wtorek, 26 listopada w WSPiA.

Rzeszów

Nowości w Parku Sybiraków. Trwa rewitalizacja [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa rewitalizacja części Parku Sybiraków na osiedlu Generała Andersa w Rzeszowie. Powstaje tam m.in. nowy plac zabaw, zamontowane zostaną urządzenia do ćwiczeń oraz pojawi się sporo nowych roślin.

Rzeszów

Kobieta w głębokiej hipotermii leżała w zaroślach w rejonie ul. Podpromie. Trafiła do szpitala

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci pomogli dziś dwóm bezdomnym kobietom, które z uwagi na wychłodzenie organizmu, wymagały pomocy medycznej. Jedna z nich była w stanie głębokiej hipotermii. Trafiła do szpitala.

Rzeszów

W parku miejskim na osiedlu Kmity powstała strefa relaksu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W Parku Zdrowia na osiedlu Kmity zamontowane zostały nowe elementy wypoczynkowe, w tym m.in., hamaki, leżaki, biblioteczki plenerowe oraz miejsca do grillowania. Powstała tam strefa relaksu, którą mieszkańcy wybrali w ubiegłorocznej...

Rzeszów

Kolizja drogowa w Tyczynie. Sprawca miał ponad 2,6 promila i zakaz prowadzenia pojazdów

TYCZYN. 45-letni kierowca volkswagena najechał na audi. Okazało się, że mężczyzna był pijany i posiadał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. 45-latek odpowie karnie za swoje czyny.

Reklama