Rzeszów - Niedziela, 25.05.2025
Reklama

Dwudniowy festiwal motoryzacji na miasteczku Politechniki Rzeszowskiej

Dodano: /

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe

RZESZÓW. Speed Show, czyli wielkie święto motoryzacyjne już w ten weekend na miasteczku akademickim Politechniki Rzeszowskiej. Organizatorzy z Mtuning, AutoDiscover i Global Motors zapewniają, że będzie to rekordowa edycja. Pojawi się na niej ponad 500 pojazdów oraz kilkanaście tysięcy uczestników i odwiedzających.

SPEED SHOW Rzeszów to festiwal motoryzacyjny, który promuje motoryzację jako hobby i kulturę motoryzacyjną, a także sprzyja integracji poprzez motoryzację. - W miasteczku SPEED SHOW zaparkuje w tym roku ponad pół tysiąca przeróżnych pojazdów, a na imprezie pojawi się kilkanaście tysięcy fanów dwóch i czterech kółek z całej Polski! - informuje Marcin Kusiak z Global Motors.

SPEED SHOW Rzeszów funkcjonuje kilka stref tematycznych, w której można oglądać m.in. supercary, czyli takie marki Ferrari, Lamborghini, McLaren, Bentley, Maybach, auta sportowe jak Aston Martin, BMW M Sport, Mercedes AMG, samochody amerykańskie i Muscle Cary z Mustangami, Challengerami ale i yountimerami - klasycznymi Buickami, Chevroletami, Plymouthami, samochody zmodyfikowane i stuningowane w stylach JDM / STANCE / DUB, jak również motocykle Harley-Davidson, Yamaha, Suzuki, Kymco, CF Moto czy quady Polaris…

Największą „zadymę” na SPEED SHOW robią zawsze drifterzy! - W niecce asfaltowej studenckiego miasteczka budujemy tor driftingowy, na którym efektownymi slide’ami i bączkami będzie zachwycać ponad 40 profesjonalnych zawodników drift z całego kraju, a także grupa motocyklowa STUNT Rzeszów - informuje Mateusz Wrzesień z Mtuning.pl.

Nie zabraknie też bezpiecznego palenia kapcia - tzw. burnout’u, w których zawsze najlepsze są auta amerykańskie z napędem na tylną oś i silnikami V8!

SPEED SHOW Rzeszów 2024 będzie towarzyszyć całe mnóstwo atrakcji:
- przeloty widokowe helikopterem,
- przejazdy Monster Trackiem,
- motoryzacyjne EXPO z blisko 40 wystawcami,
- food tracki,
- pokazy i konkursy rodeo (organizatorzy wyłonią najlepszego kowboja imprezy!)
- czy plac zabaw dla dzieci i całych rodzin!

Reklama

O muzyczną oprawę imprezy zadba mocna ekipa DJ-ów, a gwiazdą koncertu na scenie głównej imprezy będzie raper KUBAŃCZYK!

W miasteczku SPEED SHOW będzie można też spotkać znanych jutuberów i influencerów (m.in. Michu z M4K Garage, Młody Pelikan czy ARTURO oraz ekipa Czajnika) i przyłączyć się do dwóch zbiórek charytatywnych, a zamian np. usiąść na prawym fotelu super cara!

Wyjątkową atrakcją SPEED SHOW 2024 będzie WIELKI FINAŁ LOTERII organizowanej przez młodą gwiazdę YouTube, w której do wygrania jest Chevrolet Corvette Stingray C7!

Współgospodarze rzeszowskiej imprezy pomogli w zakupie auta do loterii i udostępnili miasteczko eventowe na losowanie auta - to już 1 września około godz. 18:00.
SPEED SHOW Rzeszów startuje w sobotę 31 sierpnia o godz. 10:00 na Miasteczku Akademickim Politechniki Rzeszowskiej. Bilety do nabycia w systemie eBilet.pl (przedsprzedaż online do piątku 30 sierpnia) oraz w kasach SPEED SHOW.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wypadek na ul. Krakowskiej i Dąbrowskiego. Jeden z uczestników jest w ciężkim stanie

RZESZÓW. Aktualnie brak utrudnień. Ruch na obu ulicach odbywa się normalnie.

Rzeszów

Największe w regionie targi dla miłośników pięknych ogrodów i wnętrz

RZESZÓW. W ciągu dwóch poprzednich edycji targi aranżacji wnętrz odwiedziło ok. 10 tysięcy osób, a targi ogrodnicze niespełna 14 tys.

Rzeszów

11 i 12 listopada drobne korekty w rozkładzie autobusów miejskich

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego informuje o zmianie rozkładu jazdy dwóch linii oraz dodatkowym kursie.

Rzeszów

Dzień Pluszowego Misia z Fundacją Mam Marzenie. Zebrane maskotki, gry i zabawki trafią do szpitali

RZESZÓW, PODKARPACIE. Pluszaki będzie można oddawać m.in. w klasztorze o. Dominikanów w Rzeszowie.

Rzeszów

W okolicach Lisiej Góry wyłowiono ciało starszego mężczyzny

RZESZÓW. Zwłoki mężczyzny odkryto około godz. 10.

Rzeszów

Trzy wypadki z udziałem pieszych na ulicach Rzeszowa. Doszło do nich niemal w tym samym czasie

RZESZÓW. Do wszystkich trzech wypadków doszło niemal o jednej porze, pomiędzy 16.10 a 16.40.

Rzeszów

7. PKO Bieg Niepodległości w Rzeszowie. Jest szansa na rekord frekwencji [TRASA]

RZESZÓW. Do tegorocznego biegu zgłosiło się prawie 2000 osób. Jeżeli wszystkie dobiegną do mety, padnie rekord frekwencji rzeszowskiego biegu.

Reklama