Rzeszów - Czwartek, 14.05.2026
Reklama

Dziecko samowolnie opuściło budynek przedszkola w Rzeszowie. Jest akt oskarżenia dla opiekunów

Dodano: 18.04.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Dziecko pozostawione bez opieki wyszło z przedszkola na teren parkingu. Akt oskarżenia skierowano przeciwko dyrektorce i asystentce nauczyciela w Przedszkolu. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

W dniu 29 marca 2019 roku Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów skierowała do Sądu Rejonowego w Rzeszowie akt oskarżenia przeciwko dyrektor Marzenie B. i asystentce nauczyciela Beacie M z Niepublicznego Przedszkola w Rzeszowie o popełnienie przestępstwa  z art. 160 § 2 kk.

Natomiast wobec wolontariuszki wymienionego przedszkola Anny L. wystąpiono do Sądu z wnioskiem o warunkowe umorzenie postępowania w zakresie czynu z art. 160 § 2 kk.

Wskazane osoby oskarżone są o to, że w dniu 10 lipca 2018 roku w Rzeszowie  przez nienależyte zorganizowanie oraz sprawowanie opieki nad podopiecznymi w grupie przedszkolnej, pozostawiły  małoletniego podopiecznego bez należytej opieki.

W wyniku zaistniałej sytuacji małoletni samowolnie opuścił budynek przedszkola, co spowodowało, że pozostawał bez opieki w rejonie ulicy i przyległego do budynku przedszkola parkingu, co naraziło go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wizz Air zainaugurowało loty z Jasionki do Eindhoven

RZESZÓW. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka, stał się dziesiątym lotniskiem w Polsce obsługującym samoloty Wizz Air. We wtorek, 15 grudnia przewoźnik zainaugurował połączenie Rzeszów-Eindhoven.

Rzeszów

Judoka Millenium Rzeszów zdobył Mistrzostwo Polski

RZESZÓW. Mateusz Grendys, zawodnik klubu UKJ Millenium Rzeszów, zdobył złoty medal na mistrzostwach w Poznaniu.

Rzeszów

Na ul. Sikorskiego pędził ponad 180 km/h

RZESZÓW. 20-latek kierujący seatem przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 100 km/h. Młody kierowca miał na koncie ponad 20 pkt karnych. Mężczyzna stracił prawo jazdy.  

Rzeszów

Zmiany w rozkładzie jazdy czterech linii komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Od najbliższego poniedziałku autobusy linii 0A, 0B, 18 i 19 będą kursowały wg rozkładu jazdy obowiązującego dla dnia roboczego pozaszkolnego.

Rzeszów

W Rzeszowie uruchomiono jedyny w Polsce system "zielonej fali" dla pojazdów uprzywilejowanych

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia jest pierwszym polskim miastem, które wdrożyło technologię priorytetu dla pojazdów uprzywilejowanych.

Rzeszów

W Rzeszowie zebrano już ponad 1,5 tony nakrętek. W grudniu zbiórka dla 6-letniej Zosi

RZESZÓW. W grudniu br. nakrętki wrzucane do metalowych pojemników w kształcie serc, przeznaczone zostaną na pomoc dla 6-letniej Zosi.

Rzeszów

Podpisano umowę na budowę Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

PODKARPACIE. Budowa PKA zapewni sprawniejsze podróże wokół stolicy Podkarpacia oraz wygodne połączenie z komunikacją lotniczą. 

Rzeszów

Policjanci i pracownicy sanepidu przeprowadzili kontrole w jednej z rzeszowskich galerii

RZESZÓW. 56 sklepów w jednej z galerii handlowych skontrolowali policjanci wspólnie z inspektorami sanepidu. Nie stwierdzono żadnych uchybień.

Reklama