Rzeszów - Poniedziałek, 22.12.2025
Reklama

Dzieje się na budowie połączenia al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego [ZDJĘCIA]

Dodano: 11.04.2025 r. / Redakcja

RZESZÓW. We wschodniej części Rzeszowa trwa budowa drogi, która lepiej skomunikuje osiedla Słocina i Zalesie z centrum miasta.

Wykonawca połączenia al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego, firma Eurovia, prowadzi już prace przygotowawcze do rozpoczęcia kolejnego etapu inwestycji - układania pierwszych warstw konstrukcyjnych drogi. Prawie gotowy jest już kolektor deszczowy o średnicy 1 600 mm, który będzie odprowadzał wody opadowe oraz pełnił funkcję zbiornika retencyjnego.

W ramach tego zadania przebudowywane jest również skrzyżowanie nowej drogi z al. Armii Krajowej. Realizowane obecnie prace koncentrują się na przebudowie infrastruktury technicznej. W dalszej kolejności wykonawca zajmie się budową prawoskrętu w nową drogę. Powstaną również ciągi piesze i rowerowe.

Nowa droga będzie miała długość 1,4 km. Szerokość jezdni wyniesie 7 m. Przy drodze powstaną obustronne chodniki o szerokości 2 m oraz ścieżki rowerowe o szerokości 2,5 m, budowę zatok autobusowych, budowę/przebudowę odwodnieni, budowę oświetlenia ulicznego wraz z przebudową infrastruktury technicznej oraz budowę ekranów akustycznych.

Reklama

Dzięki nowej trasie mieszkańcy osiedli Słocina i Zalesia zyskają komfortowe połączenie z centrum Rzeszowa. Z ruchu odciążona zostanie m.in. ul. Paderewskiego.

Koszt inwestycji to 44 mln zł. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Poniżej kilka zdjęć z terenu budowy. Więcej znajdziecie w dziale FOTO.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzemiosło IT 2019 już za nami: 320 uczestników i 12 prelegentów

25 maja w malowniczym Bristol Tradition & Luxury Hotel położonym w centrum starówki rzeszowskiej odbyła się konferencja Rzemiosło IT, jedyne tego typu programistyczne wydarzenie w Polsce wschodniej poświęcone tematyce „ Software Craftsmanship”.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc finalistą europejskiego konkursu innowacji

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc został finalistą europejskiego Konkursu Innowacje w Polityce.

Rzeszów

Poradnia Pedagogiczno-Psychologiczna w Rzeszowie świętowała 60-lecie

RZESZÓW. Początkowo była to poradnia psychologiczna, która obejmowała swoim działaniem szkoły średnie ogólnokształcące i zawodowe.

Rzeszów

Długość obwodnicy południowej sięgnie 5,7 km długości. 47 obiektów pójdzie pod rozbiórkę

RZESZÓW. Ratusz preferuje rozwiązanie z wykorzystaniem wyspy pośrodku zbiornika rzeki Wisłoki  oraz budową dwóch mostów.

Rzeszów

Nowy kierunek w ofercie lotów czarterowych z lotniska w Jasionce

RZESZÓW. 29 czerwca br. z portu lotniczego w Jasionce wystartuje samolot Airbus A320 w inauguracyjnym rejsie do tureckiego Bodrum.

Rzeszów

Centrum Krwiodawstwa w Rzeszowie potrzebuje krwi

RZESZÓW. Zgodnie ze stanem na dzień 14 czerwca br. cztery grupy krwi wymagają pilnego uzupełnienia.

Rzeszów

II Triathlon Rzeszów już w niedzielę. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W niedziele w Rzeszowie odbędzie się II Triathlon Rzeszów oraz wręczenie Sztandaru.

Reklama