Rzeszów - Poniedziałek, 22.06.2026
Reklama

Dzień Pluszowego Misia z Fundacją Mam Marzenie. Zebrane maskotki, gry i zabawki trafią do szpitali

Dodano: 05.11.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW, PODKARPACIE. Z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia Fundacja Mam Marzenie już po raz szósty organizuje zbiórkę maskotek, gier, książek, zabawek i materiałów szkolnych, które przekaże małym pacjentom trzech szpitali z województwa podkarpackiego. Pluszaki będzie można oddawać m.in. w klasztorze o. Dominikanów w Rzeszowie.

„Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia to święto, które od lat spędzamy w wyjątkowy sposób, zbierając dla naszych podopiecznych maskotki, gry czy książki. Zabawki nie tylko sprawiają wiele radości dzieciom, ale także mają ogromny wpływ na ich rozwój” – mówi Kinga Szewczyk, rzeczniczka prasowa Fundacji Mam Marzenie.

W akcji Fundacji może wziąć udział każdy. Wystarczy przekazać zabawki wolontariuszom, czekającym w klasztorze o. Dominikanów przy ulicy Dominikańskiej 15 w Rzeszowie. Wolontariusze Fundacji dostępni będą w klasztorze w dniu 20 listopada 2019 w godzinach 16.00–19.00. Ci, którzy nie mogą przyjść w wyznaczonym terminie, mogą przekazać zabawki po indywidualnym ustaleniu innego terminu – w tym celu należy skontaktować się z rzeszowskim oddziałem Fundacji pod numerem telefonu 515 199 952.

„Cieszymy się, że od lat możemy wspólnie z naszymi niezastąpionymi wolontariuszami i ludźmi o dobrych sercach dawać radość naszym dzieciom. Mamy nadzieję, że ta tradycja będzie nam towarzyszyć przez kolejne lata. Serdecznie zachęcamy wszystkich do zaangażowania się w naszą wyjątkową pluszową akcję” – dodaje Kinga Szewczyk.
Reklama
Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3–18 lat cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Powstała w Krakowie organizacja w ciągu 16 lat spełniła ponad 8400 marzeń. Przez swoją działalność Fundacja dostarcza chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń. Spotkanie ze znaną osobą, wycieczka do Disneylandu, nowy pokój – wszystkie marzenia mają szansę się spełnić, a każda okazja jest dobra do niesienia radości maluchom.

Udział w akcji mogą wziąć wszyscy: osoby prywatne, szkoły, firmy oraz instytucje państwowe. Do podopiecznych Fundacji przebywających na szpitalnych oddziałach mogą trafić wyłącznie nowe zabawki. Używane maskotki, nawet uprane, nie będą mogły być przekazane dzieciom. Po zakończeniu zbiórki wolontariusze przekażą zabawki pacjentom Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego, a także pacjentom szpitali powiatowych w Jaśle i Przemyślu pod koniec listopada.
 
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zderzenie dwóch aut na al. Rejtana w Rzeszowie. Dwie osoby ranne

RZESZÓW. Dziś rano na al. Rejtana, w rejonie hipermarketu E. Leclerc, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych: Volkswagena i Mercedesa. W zdarzeniu ranne zostały dwie osoby.

Rzeszów

Kibice przejdą ulicami Rzeszowa. Utrudnienia przed meczem Resovii ze Stalą Stalowa Wola

RZESZÓW. W piątek na stadionie przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie rozegrany zostanie mecz o Mistrzostwo Betclic 2. ligi mężczyzn w piłce nożnej. Resovia przed własną publicznością zmierzy się ze Stalą Stalowa Wola....

Rzeszów

Kolizja na ul. Krakowskiej. Pijana kobieta uderzyła audi w znak drogowy

RZESZÓW. Ponad 3 promile w organizmie miała 34-letnia kobieta kierująca Audi, która straciła panowanie nad autem i uderzyła w znak drogowy. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

V Integracyjne Zawody Pływackie już 2 czerwca na rzeszowskiej „Muszelce"

Rzeszów po raz piąty stanie się areną wyjątkowej sportowej rywalizacji. 2 czerwca na pływalni Muszelka odbędą się V Integracyjne Zawody Pływackie – Rzeszów 2026, organizowane w ramach projektu „Rzeszów 2026 – Europejskie...

Rzeszów

Nowe mini-ronda na Słocinie mają być gotowe w czerwcu. Podpisano umowę

RZESZÓW. Nowe mini-ronda na rzeszowskim osiedlu Słocina mają poprawić bezpieczeństwo i upłynnić ruch w tej części Rzeszowa. Jeśli zdadzą egzamin, Prezydent Konrad Fijołek nie wyklucza kolejnych tego typu inwestycji w mieście, na...

Rzeszów

Twierdził, że w szpitalu na „górce” jest bomba. 15-latkiem zajmie się sąd rodzinny

RZESZÓW. 15-latek zadzwonił na numer Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego w Rzeszowie i poinformował o podłożeniu ładunku wybuchowego. Jak się okazało, alarm był fałszywy i miał być efektem zakładu. Sprawą zajmie...

Rzeszów

Uderzył Porsche w ścianę budynku przy ul. Dąbrowskiego. Miał ponad 3 promile i zakaz prowadzenia

RZESZÓW. 53-letni kierowca Porsche stracił panowanie nad autem na ul. Dąbrowskiego i uderzył w ścianę budynku. Mężczyzna miał 3 promile alkoholu w organizmie i aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Rzeszów

Na osiedlu Miłocin powstanie park kieszonkowy

RZESZÓW. Zielona przestrzeń powstanie na około 85 arowej działce nr 356/61 obr.226 przy ul. Parkowej na osiedlu Miłocin. W ogrodzie pojawią się elementy małej architektury oraz kilkanaście gatunków roślin, łącznie będzie ich...

Reklama