Rzeszów - Niedziela, 04.05.2025
Reklama

Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! na Politechnice Rzeszowskiej

Dodano:

RZESZÓW. Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! to pionierski i zarazem największy projekt prowadzony przez Konferencję Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (KRPUT) i Fundację Edukacyjną Perspektywy, promujący kierunki techniczne, inżynierskie i ścisłe wśród młodych kobiet w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej.

Idea projektu narodziła się w 2006 r. Od tamtego czasu w programie wzięło udział ponad 200 tysięcy maturzystek, a popularność uczelni technicznych wśród dziewcząt z roku na rok rośnie. W ubiegłym roku w obliczu wybuchu pandemii została zmieniona formuła wydarzenia odpowiednio na formułę online. Zasadniczym celem dnia otwartego dla dziewczyn jest prezentacja kierunków technicznych i ścisłych jako tych, które dają perspektywy na przyszłość. 

22 kwietnia 2021 r. na dedykowanej platformie Grip odbędzie się Dzień Otwarty organizowany w ramach akcji kierowany do licealistek z całej Polski. Tegoroczna, czternasta edycja wydarzenia odbywa się pod hasłem "Kierunki Przyszłości 2021". Uczestniczy w niej rekordowa liczba aż 20 uczelni z całej Polski. Wśród nich jako jedyna w województwie podkarpackim Politechnika Rzeszowska.

W godzinach 12:00 – 18:00 odbędą się moduły:

• kierunki przyszłości – w formie krótkich debat ze studentkami i przedstawicielami największych firm technologicznych, przedstawimy kierunki studiów, które będą miały znaczący wpływ na przyszłość naszego świata, w tej sesji wystąpi przedstawicielka Politechniki Rzeszowskiej studentka kierunku lotnictwo i kosmonautyka Kinga Małek,

• kierunkowskaz kariery – 30 kierunków technicznych i ścisłych, każdy przedstawiony w 3 minuty przez studentki uczelni technicznych i kierunków ścisłych, w tej sesji wystąpi studentka Politechniki Rzeszowskiej kierunku mechanika i budowa maszyn Klaudia Cierpisz,

• strefa mentoringowa – ekskluzywne konsultacje 1:1 ze studentkami uczelni technicznych, które odpowiedzą na pytania maturzystek i maturzystów, a także opowiedzą o życiu studenckim na ich uczelniach, w tej sesji wystąpią dwie studentki rzeszowskiej uczelni – Lidia Śmigiel, studentka kierunku finanse i rachunkowość oraz Eliza Dubiel, studentka zarządzania i inżynierii produkcji,
Reklama
• strefa warsztatowa – 23 warsztaty z czterech ścieżek tematycznych, które pozwolą odkryć i rozwinąć zainteresowania uczniów (takie jak np. podstawy programowania, doświadczenia i eksperymenty, nowe technologie czy też planowanie kariery). W ramach tego modułu przedstawiciele Wydziału Chemicznego Politechniki Rzeszowskiej mgr inż. Katarzyna Bulanda oraz dr inż. Rafał Oliwa, prof. PRz poprowadzą warsztat "Hybrydowe materiały polimerowe stosowane w technologii szybkiego prototypowania",

• Akademia Edukatorów – moduł dedykowany nauczycielom i edukatorom, którzy na co dzień towarzyszą młodym ludziom w rozwoju i wyborze ścieżki edukacyjnej. Spotkania w ramach Akademii prowadzą specjaliści z najlepszych światowych firm technologicznych, przedstawiciele instytucji na co dzień zajmujących się edukacją STEM, aktywni nauczyciele, a także wybitne studentki kierunków technicznych. W tym module mgr Iwona Wojciechowska z Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej poprowadzi warsztat "Model FUKO – sprawdzona metoda udzielania informacji zwrotnej",

• strefa kariery – strefa z wirtualnymi stoiskami uczelni technicznych i wydziałów ścisłych z całej Polski. W godzinach 12.00 – 16.00 przedstawiciele uczelni będą prowadzić konsultacje i odpowiadać na wszelkie pytania dotyczące rekrutacji, uczelni i kierunków studiów.

Szczegółowy program wydarzenia oraz rejestracja: https://online.dziewczynynapolitechniki.pl

 
Źródło: Informacja prasowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Trwa remont budynku III Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Budynek III LO przechodzi dużą metamorfozę. Warta blisko 14 mln zł inwestycja zakończy się w tym roku.

Rzeszów

Boisko na osiedlu Przybyszówka zostanie rozbudowane

RZESZÓW. Trwa przetarg na wybór firmy, która zajmie się rozbudową boiska przy ul. Stadionowej na osiedlu Przybyszówka. Powstaną tam m.in. zadaszone trybuny oraz piłkochwyty.

Rzeszów

Makabryczne odkrycie w mieszkaniu przy ul. Miłej w Rzeszowie. Znaleziono ciała dwóch osób

RZESZÓW. W jednym z mieszkań przy ul. Miłej w Rzeszowie ujawniono zwłoki 27-letniej kobiety oraz 28-letniego mężczyzny. Rzeszowska prokuratura prowadzi działania, mające na celu wyjaśnić okoliczności śmierci tych osób.

Rzeszów

Trwa rewitalizacja parku na Słocinie w ramach projektu „Parki miejskie mają znaczenie” [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W parku im. W. Szafera, prowadzone są prace rewitalizacyjne w ramach wspólnego projektu Rzeszowa i Iwano-Frankiwska pn. „Parki miejskie mają znaczenie – Nowe podejście do zarządzania zielenią miejską…”. Na ten cel...

Rzeszów

Z Rzeszowa do Gdańska w 75 minut. LOT wraca z bezpośrednim połączeniem

RZESZÓW. W czerwcu, Polskie Linie Lotnicze LOT ponownie uruchomią bezpośrednie połączenie z podrzeszowskiego lotniska do Gdańska. Lot trwa zaledwie 75-minut. Dzięki temu, szybko i komfortowo można dostać się nad polskie morze, a...

Rzeszów

Cała branża ślubna w jednym miejscu. W niedzielę Targi Ślubne w hali Podpromie

RZESZÓW. W niedzielę, 2 lutego w Rzeszowie odbędzie się XXII edycja Podkarpackich Targów Ślubnych. To doskonała okazja dla narzeczonych by zapoznać się z ofertą firm z branży ślubnej w jednym miejscu.

Rzeszów

Kradł rowery na terenie Rzeszowa. Jest już w rękach policji

RZESZÓW. 18-letni mieszkaniec Rzeszowa został zatrzymany w sprawie kradzieży kilku rowerów. Młody mężczyzna przyznał się do winy. Usłyszał już pierwsze zarzuty.

Reklama