Rzeszów - Poniedziałek, 15.09.2025
Reklama

Dzisiaj ma odbyć się planowany „protest śmieciarek” w rejonie ronda Dmowskiego

Dodano: 09.12.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Śmieciarki mają jeździć od ronda Dmowskiego do ronda przy galerii Graffica.

Przedstawiciele spółek komunalnych z Podkarpackich miejscowości spotkali się 26 listopada w celu omówienia sytuacji jaka panuje w związku z przetargiem na odbiór odpadów, ogłoszonym przez PGE Energia Ciepła.

Podczas spotkania uzgodniono, że 9 grudnia w Rzeszowie odbędzie się „protest śmieciarek”, który ma polegać na spowolnieniu ruchu w mieście. Śmieciarki mają przemieszczać się pomiędzy rondem Dmowskiego i rondem przy galerii Grafika.

Według nieoficjalnych informacji kierowcy mogą spodziewać się utrudnień już od godziny 13.00. Dołączenie do protestu potwierdziły władze Rzeszowa.

„Wspieramy ościenne gminy. Jesteśmy w takiej samej sytuacji. Jak najbardziej przyłączamy się i solidaryzujemy z nimi. Chcemy zwrócić uwagę na brak rejonizacji i zmianę przepisów, które weszły w życie 6 września br.” – tłumaczył początkiem grudnia Andrzej Gutkowski.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pijany kierowca osobówki zderzył się z autobusem MPK

RZESZÓW. Wczoraj na skrzyżowaniu ulic Langiewicza i Witosa doszło do kolizji z udziałem samochodu osobowego i autobusu komunikacji miejskiej. Sprawca zdarzenia - kierowca osobówki - miał ponad 3,4 promile alkoholu.

Rzeszów

Ruszyła zbiórka pieniędzy na miejski fortepian

RZESZÓW. Trwa akcja pod hasłem „Fortepian Dla Rzeszowa”. Jej celem jest zbiórka pieniędzy na zakup fortepianu zewnętrznego, który pozostałby na stałe na rzeszowskim Rynku.

Rzeszów

"Różowa sobota" w szpitalu przy ul. Szopena. Bezpłatne badania i konsultacje

RZESZÓW. Akcja dbędzie się 29 października w Przychodni Onkologicznej i w Zakładzie Radiologii i Diagnostyki Obrazowej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie.

Rzeszów

Wyburzono starą halę sportową przy I LO. Powstaje już nowa

RZESZÓW. Gotowy jest już wykop pod nową płytę fundamentową, aktualnie trwa izolacja gruntu. Na plac budowy dotarły właśnie pręty zbrojeniowe i zaczął się ich montaż

Rzeszów

Maszyna do drążenia tunelu na S19 już na Odrze

RZESZÓW. Rozpoczął się kolejny etap transportu maszyny TBM (Tunnel Boring Machine), która wydrąży tunel na odcinku S19 Rzeszów Południe - Babica.

Rzeszów

Nowe "elektryki" dla Rzeszowa

RZESZÓW. Ruszył przetarg na zakup sześciu nowych autobusów elektrycznych, które uzupełnią rzeszowski tabor miejski. Inwestycja będzie dofinansowana z Unii Europejskiej.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska w rankingu najlepszych uczelni na świecie

RZESZÓW. W najnowszym THE World University Rankings 2023 znalazły się 32 polskie uczelnie, w tym jedna z województwa podkarpackiego.

Rzeszów

Do końca tygodnia zawieszona część kursów autobusów MPK

RZESZÓW. Przed pasażerami rzeszowskiej komunikacji miejskiej kolejne dni z utrudnieniami. Do piątku włącznie części kursów jest zawieszona. Powód taki sam jak w poprzednim tygodniu - problemy kadrowe MPK.

Reklama