Rzeszów - Poniedziałek, 16.06.2025
Reklama

Dzisiaj ma odbyć się planowany „protest śmieciarek” w rejonie ronda Dmowskiego

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Śmieciarki mają jeździć od ronda Dmowskiego do ronda przy galerii Graffica.

Przedstawiciele spółek komunalnych z Podkarpackich miejscowości spotkali się 26 listopada w celu omówienia sytuacji jaka panuje w związku z przetargiem na odbiór odpadów, ogłoszonym przez PGE Energia Ciepła.

Podczas spotkania uzgodniono, że 9 grudnia w Rzeszowie odbędzie się „protest śmieciarek”, który ma polegać na spowolnieniu ruchu w mieście. Śmieciarki mają przemieszczać się pomiędzy rondem Dmowskiego i rondem przy galerii Grafika.

Według nieoficjalnych informacji kierowcy mogą spodziewać się utrudnień już od godziny 13.00. Dołączenie do protestu potwierdziły władze Rzeszowa.

„Wspieramy ościenne gminy. Jesteśmy w takiej samej sytuacji. Jak najbardziej przyłączamy się i solidaryzujemy z nimi. Chcemy zwrócić uwagę na brak rejonizacji i zmianę przepisów, które weszły w życie 6 września br.” – tłumaczył początkiem grudnia Andrzej Gutkowski.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W szpitalu MSWiA otwarto nowoczesną aptekę i pierwszą w Rzeszowie Pracownię Żywienia Pozajelitowego

RZESZÓW. W szpitalu MSWiA przy ul. Krakowskiej uruchomiono nowoczesną aptekę, z zapleczem socjalnym, szatnią, salą administracyjno – szkoleniową oraz pierwszą w Rzeszowie Pracownią Żywienia Pozajelitowego.

Rzeszów

Mieszkańcy Nowego Miasta mają nową przestrzeń rekreacyjną. Otwarto ogród kieszonkowy przy Millenium Hall [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Wielkie urządzenie zabawowe, ławeczki, leżaki, stoły do szachów, fontanny i dużo zieleni – tak wygląda nowa przestrzeń rekreacyjno-zabawowa na osiedlu Nowe Miasto.

Rzeszów

RBO 2026. Jest lista projektów dopuszczonych do głosowania

RZESZÓW. 161 projektów dopuszczono już do głosowania w ramach 13. edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. To m.in. remonty ulic, budowa nowych lub remont starych boisk, rewitalizacje placów zabaw, tworzenie nowych przestrzeni rekreacyjnych czy...

Rzeszów

Dodatkowe kursy autobusów na Rzeszowskie Juwenalia

RZESZÓW. W związku ze zbliżającymi się Rzeszowskimi Juwenaliami, ZTM uruchomi dodatkowe kursy autobusów miejskich.

Rzeszów

Zieleń zamiast betonu. W centrum Rzeszowa powstaje nowy ogród kieszonkowy [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na terenie przed budynkiem Estrady Rzeszowskiej (dawnej Willi Januszów) powstaje nowe, zielone miejsce spotkań, odpoczynku i wydarzeń kulturalnych.

Rzeszów

Majowe uroczystości patriotyczne w Rzeszowie [PROGRAM]

RZESZÓW. W dniach 2, 3 i 8 maja 2023 r. w Rzeszowie odbędą się majowe uroczystości patriotyczne, do udziału w których zapraszają Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Prezydent Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Nowa droga połączy al. Rejtana z ul. Kustronia. Podpisano umowę z projektantem

RZESZÓW. W poniedziałek w rzeszowskim ratuszu podpisano umowę na budowę nowej drogi, która połączy al. Rejtana z ul. Kustronia.

Reklama