Rzeszów - Środa, 10.09.2025
Reklama

Dzwonnica na placu Wolności gotowa [ZDJĘCIA]

Dodano: 04.09.2024 r. / Redakcja

RZESZÓW. Zakończyła się budowa dzwonnicy Dzwonu Niepodległości na rzeszowskim placu Wolności. Koszt inwestycji to blisko 275 tys. zł.

Dzwon został odlany w 2018 roku z inicjatywy władz województwa podkarpackiego, z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z budżetu województwa wydano ten cel ok. 120 tysięcy zł.

Miasto Rzeszów otrzymało dzwon w formie darowizny. Następnie samorządy wojewódzki i miejski doszły do porozumienia odnośnie miejsca na terenie Rzeszowa, w którym powstanie dzwonnica. Wybrana została działka na placu Wolności, niedaleko pomnika Józefa Piłsudskiego.

Zadaniem wykonawcy był m.in. demontaż istniejącej nawierzchni, wykonanie wykopu pod fundament i ławy betonowej wraz z wyprowadzeniem prętów dla słupów, wykonanie i montaż konstrukcji dzwonnicy składającej się z czterech słupów oraz dwóch belek żelbetowych.

Autorem projektu koncepcyjnego dzwonnicy dla Dzwonu Niepodległości jest Zbigniew Czyż. Projekt techniczny wykonała pracownia LS Projekt.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wspólne kontrole Policji i sanepidu w Rzeszowie

RZESZÓW. Czy mieszkańcy Rzeszowa przestrzegają obowiązujących ograniczeń wprowadzonych w związku z pandemią? Policja i pracownicy sanepidu sprawdzają.

Rzeszów

Ulica Lisa-Kuli już przejezdna

RZESZÓW. Zakończyła się modernizacja ul. Lisa Kuli. Wykonawca miał czas do końca sierpnia, jednak prace udało się zrealizować przed terminem.

Rzeszów

Będą dwie nowe ulice w Rzeszowie? We wtorek zdecydują radni

RZESZÓW. Podczas najbliższej sesji radni zdecydują o nadaniu nazw dwóm ulicom - ul. ks. Andrzeja Rabija, na osiedlu Krakowska-Południe oraz ul. Jana Welca na osiedlu Staromieście.

Rzeszów

W powiecie rzeszowskim utonęły dwie osoby

Policja apeluje o rozwagę i ostrożność podczas wypoczynku nad wodą. W minioną niedzielę w powiecie rzeszowskim utonęły dwie młode osoby – 22-latka z powiatu lubaczowskiego oraz 30-latek z powiatu rzeszowskiego.

Rzeszów

Gdzie w Rzeszowie kupisz worki na odpady zielone?

RZESZÓW. Trzy punkty stacjonarne oraz automaty, to miejsca w których można zaopatrzyć się w worki na odpady zielone.

Rzeszów

ZTM ponownie wyłącza "ciepły guzik" w autobusach

RZESZÓW. W związku ze wzrostem zakażeń w województwie podkarpackim, ZTM ponownie zawiesiło funkcję „ciepłego guzika” w autobusach miejskich.

Rzeszów

Tragedia na A4 w Bratkowicach. Zginął 35-letni mężczyzna

Policjanci wyjaśniają okoliczności piątkowego wypadku na A4 w Bratkowicach. 35-letni obywatel Białorusi została śmiertelnie potrącony przez kierowcę fiata.

Rzeszów

Dwa kursy linii nr 35 przyspieszone

RZESZÓW. Od najbliższej niedzieli 16 sierpnia drobnej korekcie ulegnie rozkład jazdy linii nr 35.

Reklama