Reklama

Aktualności Rzeszów

Elektryfikacja linii Ocice – Rzeszów. Będą szybsze połączenia do Warszawy

Dodano: 09.09.2019

Elektryfikacja linii Ocice – Rzeszów. Będą szybsze połączenia do Warszawy - Aktualności Rzeszów

fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Ruszyła elektryfikacja linii Rzeszów – Ocice. Dzięki inwestycji wartej 67 mln zł pasażerowie podróżujący pociągiem do Warszawy będą mogli liczyć na krótszy czas przejazdu. Prace mają potrwać do 2021 roku.

We wrześniu rozpoczęto elektryfikację 67 km linii Ocice – Rzeszów. Prace obejmują m.in. budowę fundamentów pod słupy trakcyjne, na których zostanie zawieszona sieć.  O inwestycje PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowało podczas briefingu prasowego zorganizowanego na terenie stacji Rzeszów Zachodni. Na konferencji obecna była wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

„Mniej więcej rok temu na Kongresie 590 doszło do podpisania umowy, dzięki której nastąpiła elektryfikacja linii. Wartość tej umowy to 67 mln zł, ale do pełnej realizacji przedsięwzięcia niezbędne jest wykonanie także pięciu podstacji. Trzy z nich są w trakcie realizacji i całkowita wartość projektu, włącznie z wybudowanymi podstacjami, to 104,5 mln zł netto” – informowała Ewa Leniart.

Realizacje inwestycji zaplanowano do 2021 roku. Co w praktyce umożliwi pasażerom elektryfikacji linii nr 71? Przede wszystkim będą lepsze połączenia pomiędzy Rzeszowem i Warszawą przez Sandomierz – Skarżysko – Kamienną i Radom oraz przez Tarnobrzeg – Stalową Wolę i Lublin. Dodatkowo elektryfikacja linii zapewni sprawniejszą komunikację składów dalekobieżnych. Docelowo również kolejowy transport ładunków ma stać się bardziej konkurencyjny względem przewozów drogowych.REKLAMA

„Wreszcie Rzeszów przestanie jeździć koleją do Warszawy przez Kraków. Będzie możliwe połączenie bezpośrednie. W 2021 roku przewidziane jest zakończenie tej inwestycji, a więc przyszłość już niedaleka a inwestycja o znaczeniu milowym” – dodawała Ewa Leniart. Dodajmy również, że prace związane z wykonaniem inwestycji prowadzone są w godzinach nocnych i nie wpływają na funkcjonowanie kursów pociągów regionalnych z Rzeszowa do Stalowej Woli i Lublina.

Realizowana inwestycja wykonywana jest w ramach zadania: „Prace na linii kolejowej nr 71 Ocice – Rzeszów”. Elektryfikacją zajmuje się PKP Energetyka S.A. Projekt jest finansowany z budżetu państwa.
 

Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

PGE Energia Cieplna rozpoczęła negocjacje ws. odbioru odpadów. Ucierpią portfele mieszkańców? - Aktualności Rzeszów

PGE Energia Cieplna rozpoczęła negocjacje ws. odbioru odpadów. Ucierpią portfele mieszkańców?

RZESZÓW. Rozpoczynają się negocjacje podmiotów, które w 2020 roku będą mogły dostarczać odpady niesegregowane do spalar...

Startuje 19. edycja Szlachetnej Paczki. Sprawdź, o której wyruszy marsz w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

Startuje 19. edycja Szlachetnej Paczki. Sprawdź, o której wyruszy marsz w Rzeszowie

RZESZÓW. Już w najbliższą sobotę 16 listopada na stronie www.szlachetnapaczka.pl pojawią się historie tysięcy rodzin z całej Polski. ...

Raport z prac na stacji Rzeszów Główny. 19 listopada uruchomią peron nr 1 [FOTO] - Aktualności Rzeszów

Raport z prac na stacji Rzeszów Główny. 19 listopada uruchomią peron nr 1 [FOTO]

RZESZÓW. Zakończenie wszystkich prac, włącznie z wykonaniem tunelu, planowane jest w połowie 2021 roku. ...

Wiemy, kto zajmie się modernizacją Podziemnej Trasy Turystycznej - Aktualności Rzeszów

Wiemy, kto zajmie się modernizacją Podziemnej Trasy Turystycznej

RZESZÓW. Wartość inwestycji to blisko 22 mln zł. ...

Przybywa ścieżek rowerowych w naszym województwie. W Rzeszowie jest ich najwięcej - Aktualności Rzeszów

Przybywa ścieżek rowerowych w naszym województwie. W Rzeszowie jest ich najwięcej

RZESZÓW. Podkarpacie pod względem długości ścieżek rowerowych w 2018 roku, znalazło się na 10. miejscu wśród województw...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem