Rzeszów - Wtorek, 21.10.2025
Reklama

Europejska Gra Miejska w Rzeszowie. Do wygrania wycieczka do Brukseli

Dodano: 10.05.2023 r.

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 13 maja w Rzeszowie odbędzie się Europejska Gra Miejska, uświetniająca obchody kolejnej rocznicy członkostwa Polski w UE oraz Dnia Europy. Wydarzenie organizuje EUROPE DIRECT Rzeszów działający przy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania we współpracy z Urzędem Miasta Rzeszowa i Stowarzyszeniem ARTCITY. EGM odbędzie się pod honorowym patronatem Elżbiety Łukacijewskiej, Poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka.

Podczas Gry Miejskiej, uczestnicy (w grupach maksymalnie 3 osobowych) będą brać udział w zadaniach sprawdzających wiedzę dotyczącej Unii Europejskiej, w miejscach związanych w Rzeszowie z nią. Uroczyste otwarcie gry rozpocznie się w  siedzibie EUROPE DIRECT Rzeszów, czyli Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie o godz. 10:00. Kolejnym przystankiem będzie rzeszowskie biuro Poseł do Parlamentu Europejskiego Elżbiety Łukacijewskiej, a zabawa zakończy się na rynku, w Rzeszowskich Piwnicach. Każdy z uczestników otrzyma wyjątkowe nagrody, a zwycięska drużyna zostanie nagrodzona wycieczką do Brukseli na zaproszenie Pani Europoseł.

– Naszą intencją przy realizacji różnych przedsięwzięć z okazji rocznicy członkostwa i święta Europy jest – konsekwentnie, od wielu lat – zwiększenie świadomości znaczenia Unii Europejskiej i popularyzowania  zwyczaju wspólnego świętowania, wspólnie z całą Europą – wskazuje Ewa Nowak-Koprowicz, kierownik Punktu EUROPE DIRECT Rzeszów i dodaje – W dniu 13 maja zorganizujemy Europejską Grę Miejską w Rzeszowie, która będzie przedsięwzięciem realizowanym we wszystkich regionach Polski pod auspicjami Komisji Europejskiej.
Reklama

W grze mogą brać udział osoby co najmniej 15 letnie. Zgłoszenia można przesyłać na adres e-mail: europedirect-rzeszow@wsiz.edu.pl, w treści wiadomości wpisując imię i nazwisko uczestników, rok urodzenia oraz mail i telefon kontaktowy do lidera grupy. Rekrutacja trwa do 13 maja, a ostanie osoby w  razie pozostania jeszcze wolnych miejsc będą mogli zapisać się w miejscu startu (główny budynek WSIiZ, ul. Sucharskiego 2) Maksymalnie w grze weźmie udział 15 grup.

Szczegóły pod linkiem: https://www.facebook.com/events/489703166630507

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów walczy o tytuł Europejskiego Miasta Sportu. Powstała specjalna strona internetowa

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa uruchomił specjalną stronę internetową dedykowaną wszelkim informacjom związanym z przygotowaniami do walki o tytuł Europejskiego Miasta Sportu.

Rzeszów

Zmiany organizacyjne w Rzeszowskich Piwnicach. Nowa, krótsza trasa

RZESZÓW. W związku z trwającymi pracami w północno-zachodniej części Rynku, od piątku 28 marca w Rzeszowskich Piwnicach wprowadzone zostaną zmiany organizacyjne. Zwiedzający będą korzystali z nowej, skróconej trasy.

Rzeszów

"Operacja Czysty Wisłok". Wielkie sprzątanie rzeszowskich terenów nadrzecznych

RZESZÓW. Kilka rzeszowskich organizacji pozarządowych połączy siły, aby posprzątać brzegi Wisłoka, Strugu i Żwirowni. Akcja pod hasłem "Operacja Czysty Wisłok", odbędzie się w najbliższą sobotę, 29 marca 2025 r. Będzie prowadzona od...

Rzeszów

Kolejne spotkanie Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek kontynuuje spotkania z mieszkańcami z cyklu "Rzeszów To My". Najbliższe odbędzie się z mieszkańcami dwóch osiedli.

Rzeszów

5 ofert w przetargu na remont wiaduktu w Krasnem

KRASNE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła oferty w przetargu na remont wiaduktu na drodze krajowej nr 94 w Krasnem.

Rzeszów

Pożar hali magazynowej przy ul. Siemieńskiego w Rzeszowie

RZESZÓW. Trwa dogaszanie pożaru, do którego doszło dziś rano na terenie hali magazynowej przy ul. Siemieńskiego. Policjanci zabezpieczają miejsce zdarzenia. Przyczyny pożaru na razie nie są znane.

Rzeszów

Wizerunek Krystiana Herby na autobusie MPK i na przystanku. Rusza nowa kampania miasta

RZESZÓW. „Wskakuj do autobusu” – pod takim hasłem wystartowała nowa kampania miasta, promująca rzeszowską komunikację miejską.

Reklama