Rzeszów - Czwartek, 28.08.2025
Reklama

Europejska Gra Miejska w Rzeszowie. Do wygrania wycieczka do Brukseli

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 13 maja w Rzeszowie odbędzie się Europejska Gra Miejska, uświetniająca obchody kolejnej rocznicy członkostwa Polski w UE oraz Dnia Europy. Wydarzenie organizuje EUROPE DIRECT Rzeszów działający przy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania we współpracy z Urzędem Miasta Rzeszowa i Stowarzyszeniem ARTCITY. EGM odbędzie się pod honorowym patronatem Elżbiety Łukacijewskiej, Poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka.

Podczas Gry Miejskiej, uczestnicy (w grupach maksymalnie 3 osobowych) będą brać udział w zadaniach sprawdzających wiedzę dotyczącej Unii Europejskiej, w miejscach związanych w Rzeszowie z nią. Uroczyste otwarcie gry rozpocznie się w  siedzibie EUROPE DIRECT Rzeszów, czyli Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie o godz. 10:00. Kolejnym przystankiem będzie rzeszowskie biuro Poseł do Parlamentu Europejskiego Elżbiety Łukacijewskiej, a zabawa zakończy się na rynku, w Rzeszowskich Piwnicach. Każdy z uczestników otrzyma wyjątkowe nagrody, a zwycięska drużyna zostanie nagrodzona wycieczką do Brukseli na zaproszenie Pani Europoseł.

– Naszą intencją przy realizacji różnych przedsięwzięć z okazji rocznicy członkostwa i święta Europy jest – konsekwentnie, od wielu lat – zwiększenie świadomości znaczenia Unii Europejskiej i popularyzowania  zwyczaju wspólnego świętowania, wspólnie z całą Europą – wskazuje Ewa Nowak-Koprowicz, kierownik Punktu EUROPE DIRECT Rzeszów i dodaje – W dniu 13 maja zorganizujemy Europejską Grę Miejską w Rzeszowie, która będzie przedsięwzięciem realizowanym we wszystkich regionach Polski pod auspicjami Komisji Europejskiej.
Reklama

W grze mogą brać udział osoby co najmniej 15 letnie. Zgłoszenia można przesyłać na adres e-mail: europedirect-rzeszow@wsiz.edu.pl, w treści wiadomości wpisując imię i nazwisko uczestników, rok urodzenia oraz mail i telefon kontaktowy do lidera grupy. Rekrutacja trwa do 13 maja, a ostanie osoby w  razie pozostania jeszcze wolnych miejsc będą mogli zapisać się w miejscu startu (główny budynek WSIiZ, ul. Sucharskiego 2) Maksymalnie w grze weźmie udział 15 grup.

Szczegóły pod linkiem: https://www.facebook.com/events/489703166630507

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rekordowy sezon lotniska w Jasionce. 25 proc. wzrost liczby podróżnych

RZESZÓW. W trakcie tegorocznego sezonu wakacyjnego, największą popularnością cieszyły się loty do Turcji.

Rzeszów

21-latek groził kierowcy rewolwerem, bo ten mrugnął mu światłami

Do zdarzenia doszło 25 września ok. godz. 18.30 na ul. Witosa w Rzeszowie.

Rzeszów

Plany miasta zakładają budowę kolejnego dworca. Znajdzie się przy ul. Kochanowskiego

RZESZÓW. Dworzec autobusowy przy ul. Kochanowskiego miałby obsługiwać połączenia regionalne. 

Rzeszów

Przy wjeździe na przystanek kolejowy Rzeszów Zachodni 36-latek rzucił się pod pociąg

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło dzisiaj około godz. 9.30 w Rzeszowie w rejonie ul. Warszawskiej, przy wjeździe na przystanek kolejowy Rzeszów Zachodni.

Rzeszów

Biuro turystyczne Neckermann ogłosiło upadłość. Ile rzeszowskich klientów ucierpi?

RZESZÓW, POLSKA. Czterech turystów z Rzeszowa przebywa na wakacjach z biura podróży Neckermann Polska.

Rzeszów

Rusza akcja „Przejezdne skrzyżowania”. Dziewięć skrzyżowań w Rzeszowie pod monitoringiem policji

RZESZÓW. Celem działań ma być wyeliminowanie utrudnień w ruchu na skrzyżowaniach.

Rzeszów

Cztery linie komunikacji miejskiej ze zmienionym rozkładem jazdy

RZESZÓW. Zmiany, jakie wprowadza Zarząd Transportu Miejskiego, wynikają z konsultacji z Radą Osiedla Załęże.

Rzeszów

Siostra Anastazja, Korwin-Piotrowska i Bonda na Świątecznych Targach Książki w Millenium Hall

RZESZÓW. W Millenium Hall gościć będą takie wydawnictwa jak Agora, Znak, Czarne, PWN, Marginesy, Lingea oraz Dreams.

Reklama