Rzeszów - Czwartek, 15.05.2025
Reklama

Europejska Gra Miejska w Rzeszowie. Do wygrania wycieczka do Brukseli

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 13 maja w Rzeszowie odbędzie się Europejska Gra Miejska, uświetniająca obchody kolejnej rocznicy członkostwa Polski w UE oraz Dnia Europy. Wydarzenie organizuje EUROPE DIRECT Rzeszów działający przy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania we współpracy z Urzędem Miasta Rzeszowa i Stowarzyszeniem ARTCITY. EGM odbędzie się pod honorowym patronatem Elżbiety Łukacijewskiej, Poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka.

Podczas Gry Miejskiej, uczestnicy (w grupach maksymalnie 3 osobowych) będą brać udział w zadaniach sprawdzających wiedzę dotyczącej Unii Europejskiej, w miejscach związanych w Rzeszowie z nią. Uroczyste otwarcie gry rozpocznie się w  siedzibie EUROPE DIRECT Rzeszów, czyli Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie o godz. 10:00. Kolejnym przystankiem będzie rzeszowskie biuro Poseł do Parlamentu Europejskiego Elżbiety Łukacijewskiej, a zabawa zakończy się na rynku, w Rzeszowskich Piwnicach. Każdy z uczestników otrzyma wyjątkowe nagrody, a zwycięska drużyna zostanie nagrodzona wycieczką do Brukseli na zaproszenie Pani Europoseł.

– Naszą intencją przy realizacji różnych przedsięwzięć z okazji rocznicy członkostwa i święta Europy jest – konsekwentnie, od wielu lat – zwiększenie świadomości znaczenia Unii Europejskiej i popularyzowania  zwyczaju wspólnego świętowania, wspólnie z całą Europą – wskazuje Ewa Nowak-Koprowicz, kierownik Punktu EUROPE DIRECT Rzeszów i dodaje – W dniu 13 maja zorganizujemy Europejską Grę Miejską w Rzeszowie, która będzie przedsięwzięciem realizowanym we wszystkich regionach Polski pod auspicjami Komisji Europejskiej.
Reklama

W grze mogą brać udział osoby co najmniej 15 letnie. Zgłoszenia można przesyłać na adres e-mail: europedirect-rzeszow@wsiz.edu.pl, w treści wiadomości wpisując imię i nazwisko uczestników, rok urodzenia oraz mail i telefon kontaktowy do lidera grupy. Rekrutacja trwa do 13 maja, a ostanie osoby w  razie pozostania jeszcze wolnych miejsc będą mogli zapisać się w miejscu startu (główny budynek WSIiZ, ul. Sucharskiego 2) Maksymalnie w grze weźmie udział 15 grup.

Szczegóły pod linkiem: https://www.facebook.com/events/489703166630507

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Seniorka z Rzeszowa oszukana metodą „na wypadek”. Straciła 80 tys. zł

RZESZÓW. 76-letnia mieszkanka Rzeszowa uwierzyła oszustce, która wmówiła że jest jej córką i potrzebuje pomocy. Dopiero po fakcie, seniorka zorientowała się, że została oszukana i zgłosiła sprawę na policję. Poszkodowana kobieta straciła...

Rzeszów

Protest aktywistów przeciwko branży futrzarskiej na rzeszowskim rynku

RZESZÓW. W najbliższą sobotę grupa niezależnych aktywistów będzie protestować w obronie zwierząt hodowanych dla futer. Manifestacja odbędzie na rzeszowskim rynku.

Rzeszów

Trwa remont kładki im. WOŚP w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Część prac prowadzona jest w nocy, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Rzeszów. Nowy teren rekreacyjny z placem zabaw prawie gotowy

RZESZÓW. Dobiegają końca prace przy tworzeniu nowego terenu rekreacyjnego na osiedlu Staromieście. Inwestycja o powierzchni blisko 25 arów powstaje w rejonie ulic Lubicz i Staromiejskiej.

Rzeszów

Kłęby dymu nad Rzeszowem. Pożar w elektrociepłowni

RZESZÓW. Kilka zastępów straży pożarnej brało udział w gaszeniu pożaru, do którego doszło na terenie rzeszowskiej elektrociepłowni. Ogień udało się opanować.

Rzeszów

Co słychać na budowie największej inwestycji drogowej w Rzeszowie?

RZESZÓW. Jak zapewnia miasto, budowa Wisłokostrady, czyli największej obecnie inwestycji drogowej w Rzeszowie idzie zgodnie z planem. Gotowe są już m.in. wszystkie podpory nowego Mostu Załęskiego.

Rzeszów

Tragiczny wypadek pod Rzeszowem. 42-letni motocyklista zginął na miejscu

42-letni motocyklista, najprawdopodobniej w wyniku nadmiernej prędkości, stracił panowanie nad jednośladem i uderzył w bariery. Zginął na miejscu.

Rzeszów

Drogowa inwestycja na al. Okulickiego na finiszu

RZESZÓW. Prace przy budowie dodatkowego pasa ruchu na al. Okulickiego dobiegają końca. Ich koszt to nieco ponad 300 tys. zł.

Reklama