Rzeszów - Czwartek, 06.11.2025
Reklama

Fałszywe telefony dotyczące zapłaty za przesyłkę. Dzwonią w imieniu pracowników lotniska w Jasionce

Dodano: 20.02.2020 r.

fot. Port Lotniczy Rzeszów - Jasionka
fot. Port Lotniczy Rzeszów - Jasionka
RZESZÓW. Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie ostrzega przed fałszywymi telefonami. Szczególnie ostrożne powinny być osoby starsze.

Oszuści coraz częściej wymyślają „oryginalniejsze” historię. Tym razem o domniemanym zagrożeniu informuje Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie. Fałszywe telefony mogą dotyczyć nieopłaconej przesyłki pocztowej, która znajduje się na lotnisku w Jasionce.

„Ostrzegamy przed fałszywymi telefonami kierowanymi zwłaszcza do starszych osób, w których dzwoniący informuje, że w Oddziale Celnym Port Lotniczy Rzeszów- Jasionka oczekuje przesyłka pocztowa i aby kurier mógł ją dostarczyć do odbiorcy, należy wnieść należności celne” – czytamy w komunikacie.

Dodajmy, że Krajowa Administracja Skarbowa nie jest nadawcą tego typu powiadomień, zaś Oddział Celny Port Lotniczy Rzeszów- Jasionka nie dokonuje odpraw celnych przesyłek pocztowych. Wiadomości tego typu są fałszywe i są próbą wyłudzenia pieniędzy. Jeżeli natrafimy na tego rodzaju przypadki, należy niezwłocznie powiadomić o tym odpowiednie służby, np. policję.

Warto wiedzieć, że odprawa przesyłek pocztowych w woj. podkarpackim realizowana jest przez Oddział Celny w Przemyślu w Miejscu Wyznaczonym "Poczta Polska".
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów w wersji z Mincecrafta? 17 czerwca rusza Minecraft Demo Day

RZESZÓW. Już 17 czerwca uczniowie rzeszowskich szkół wezmą udział w warsztatach edukacyjnych Minecraft: Education Edition.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska na 13 miejscu w zawodach łazików marsjańskich

RZESZÓW. Uczelnia z Rzeszowa po raz szósty gościła na konkursie w Stanach Zjednoczonych.

Rzeszów

Ukradł m.in. nawigacje, radioodtwarzacze i narzędzia. Wpadł bo zgubił paszport

RZESZÓW. Podejrzanym okazał się, pracujący w Polsce, 18-letni obywatel Mołdawii.

Rzeszów

W przyszłym roku czekają nas derby Rzeszowa? Wszystko zależy od Stali

RZESZÓW. Stal Rzeszów stoi przed niepowtarzalną okazją awansu do 2 ligi. 

Rzeszów

Podrabiali banknoty na domowej drukarce. Zatrzymano m.in. 62- i 56-latka

RZESZÓW. Poprosili znajomego o zapłacenie w sklepie podrobionymi pieniędzmi.

Rzeszów

Kolejny przetarg na rewitalizację Ogrodu Miejskiego i jeszcze wyższe propozycje wykonawców

RZESZÓW. Trwa drugi przetarg na rewitalizację Ogrodu Miejskiego im. Solidarności przy ul. Dąbrowskiego.

Rzeszów

Zbiórka krwi przy kinie Helios. Będą też bezpłatne badania wzroku i konsultacje dietetyczne

RZESZÓW. Każdy kto przyjdzie 5.06. w godz. 9:00 – 13:00 na parking...

Rzeszów

Chcą zrobić sztuczną rękę sterowaną impulsami z mięśni. Pomóc ma Podkarpackie Centrum Innowacji

RZESZÓW. Przyszli inżynierowie w PCI będą mieć swojego opiekuna oraz nowoczesny sprzęt do badań.

Reklama