Rzeszów - Wtorek, 30.12.2025
Reklama

Festiwal rowerowy po raz 3. w Rzeszowie

Dodano: 04.08.2023 r.

RZESZÓW. W dniach 4-5 sierpnia 2023 w Rzeszowie odbędzie się trzecia edycja festiwalu rowerowego Rzeszów BIKE Festival. Wydarzenie jest połączeniem wszystkich odmian kolarstwa, począwszy od sportu amatorskiego, kończąc na ekstremalnych sportach rowerowych.

Rzeszowski Festiwal Rowerowy „Rzeszów BIKE Festival” organizowany jest przez Rzeszowski Klub Sportowy SPORT-PARTNER. Głównym celem imprezy jest propagowanie aktywności fizycznej poprzez jazdę na rowerze, w tym organizacja zawodów w różnych odmianach kolarstwa.

Tegoroczna edycja festiwalu skierowana jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży, dla których zostały przygotowane konkurencje takie jak zawody na Pumptracku na osiedlu Baranówka oraz zawody MTB na rzeszowskich Bulwarach.

Główną atrakcją festiwalu będzie Dirt Jam, czyli powietrzne akrobacje na rowerach. Zawody odbędą się w sobotę (5.08) w Dirt Parku przy hali Podpromie. Gościem specjalnym będzie Dawid Godziek -  czołowy zawodnik na świecie, zarówno BMX jak i MTB Freestyle.
 
PROGRAM RZESZÓW BIKE FESTIWAL:

 
4.08 (Piątek)

ul. Brydaka 11 (os. Baranówka)
 
PUMPTRACK RACE – to zawody w jeździe na czas na specjalnym torze. Skierowane do każdego miłośnika dwóch kółek. Dzieci, młodzież i dorośli mają szanse wziąć udział w zawodach, walczyć o cenne nagrody i przede wszystkim dobrze się bawić. Udział w zawodach jest darmowy lecz obowiązuje ograniczona liczba miejsc (100 uczestników).
 
Każda z kategorii wiekowych przejedzie określoną liczbę rund w dwóch seriach:
 
A) do 4 lat: 1 okrążenie
B) 5-6 lat: 1x ósemka
C) 7-8 lat: 2x ósemka
D) 9-11 lat: 2x ósemka
E) 12-14 lat: 2x ósemka
F) 15-19 lat: 3x ósemka
G) 20-29 lat: 3x ósemka
H) 30 lat i więcej: 3x ósemka
 
Harmonogram:
 
  • 16:00 – 18:00 Zapisy
  • 16:00 – 18:30 Treningi
  • 18:30 – 20:30 Zawody
  • 20:30 – 21:00 Dekoracja 
 
5.08 (Sobota)

Bulwary nad Wisłokiem
 
InPost KIDS Race – to z pewnością najbardziej emocjonująca rywalizacja, która odbywać się będzie przy scenie na rzeszowskich Bulwarach. Wydarzenie skierowane jest do najmłodszych użytkowników rowerów. Czeka na nich kilka zróżnicowanych tras, dopasowanych do wieku uczestników. To co z pewnością wyróżni te zawody to podział na wiele kategorii wiekowych plus zawody rozgrywane w dwóch seriach, a wynik stanowić będzie czas zawodników.
 
Reklama
Każdy z uczestnikó zostanie nagrodzony pamiątkowym medalem na mecie, a trzech najlepszych każdej kategorii wiekowej otrzyma statuetkę podczas ceremonii dekoracji.
 
Udział w zawodach jest darmowy lecz obowiązuje ograniczona liczba miejsc (150 uczestników).
 
INPOST KIDS RACE
Kategorie wiekowe z podziałem na chłopców i dziewczynki:
 
A) do 3 lat (2020 i młodsze)
B) 4 lata (2019)
C) 5 lat (2018)
D) 6 lat (2017)
E) 7 lat (2016)
F) 8 lat (2015)
G) 9 lat (2014)
H) 10 lat (2013)
I) 11-12 lat (2012-2011)
 
Harmonogram:
  • 10:00 – 12:00 Zapisy
  • 12:30 – 14:00 Zawody
  • 14:30 – 15:00 Dekoracja
 
Dirt Park przy hali Podpromie
 
Wielki powrót Dirt Jumpingu w Rzeszowie! Do tej pory, podczas Festiwalu mieliśmy okazję do oglądania zawodników na rzeszowskim Rynku podczas pokazów. W tym roku, organizatorzy festiwalu postanowili wykorzysta,c miejską infrastrukturę do organizacji ogólnopolskich zawodów z udziałem najlepszych polskich zawodników. Gościem specjalnym i jednocześnie jednym z sędziów zawodów będzie Dawid Godziek. Czołowy zawodnik na świecie, zarówno BMX jak i MTB Freestyle, który aktualnie przebywa na zawodach X-Games w USA oraz Crankworx w Kanadzie.
 
Impreza odbędzie się z podziałem na kategorie PRO i Amator. Zapisów można dokonywać na stronie Festiwalu – https://www.rzeszowbikefestival.pl/program/.
 
Do zdobycia jest wiele cennych nagród, w tym 2.000 zł za zwycięstwo w kat. PRO !
 
Ponadto zostanie zorganizowany konkurs Best Trick, czyli najlepsza sztuczka, która będzie warta aż 1.000 zł oraz Bunny Hop Contest, czyli skok nad tyczką.
 
Harmonogram:
  • 12:00 – 14:00 Zapisy i odbiór pakietów startowych
  • 12:30 – 16:00 Treningi
  • 16:30 – 18:00 Oficjalne przejazdy
  • 18:00 – 18:30 Finałowe przejazdy
  • 18:30 – 19:00 Best Trick
  • 19:00 – 19:30 Dekoracja
  • 19:30 – 20:00 Bunny Hop Contest
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Będzie większe wsparcie dla Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki?

RZESZÓW, Dziś przed południem odbyła się konferencja prasowa z udziałem m.in. marszałka województwa podkarpackiego, dotycząca środków, jakie mają być przeznaczone na powstanie Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki.

Rzeszów

W piątek ostatni przejazd Rzeszowskiej Masy Krytycznej w tym roku

RZESZÓW. Przejazd rowerzystów ma ruszyć o 18 z rzeszowskiego Rynku i potrwać około dwie i pół godziny (zbiórka na pół godziny wcześniej).

Rzeszów

Gmina Świlcza przekaże grunty pod budowę szpitala uniwersyteckiego

RZESZÓW. W przyszłą środę Uniwersytet Rzeszowski podpisze umowę z gminą Świlcza o przekazaniu gruntów pod budowę szpitala uniwersyteckiego.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaną kolejne ścieżki rowerowe

RZESZÓW. W przyszłym roku miasto planuje utworzenie kilku kolejnych ścieżek rowerowych.

Rzeszów

Ulica Podleśna będzie oświetlona

RZESZÓW. Ruszył przetarg na oświetlenie ulicy Podleśnej na osiedlu Budziwój. Inwestycja ma powstać najprawdopodobniej w przyszłym roku.

Rzeszów

Powstanie Społeczna Rada Kultury pod patronatem prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. Pod auspicjami prezydenta Rzeszowa powstanie Społeczna Rada Kultury, organ doradczo-opiniotwórczy, który będzie wspierał inicjatywy kulturalne.

Rzeszów

Rzeszowski "Medyk" rusza z akcją szkoleń z pierwszej pomocy

RZESZÓW. Uczestnicy dowiedzą się też, jak dbać o własne zdrowie, będą mieli okazję wykonać podstawowe badania czy zaszczepić się. Prozdrowotne działania placówki wspiera m.in. prezydent Rzeszowa.

Rzeszów

Uniwersytet Rzeszowski z grantem na badania nad uzależnieniem od e-papierosów

RZESZÓW. Uniwersytet Rzeszowski przeprowadzi badania nad cytyzyną, substancją, która może być pomocna w walce z uzależnieniem od e-papierosów.

Reklama