Rzeszów - Piątek, 11.07.2025
Reklama

Finał akcji patriotyczno - społecznej "Rzeszów dla Bohaterów '39"

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. Ponad 120 osób wzięło udział w finale akcji „Rzeszów dla Bohaterów ‘39”, która zorganizowana została w rzeszowskich restauracjach na początku września br.
 
Z okazji jubileuszu 80-lecia wybuchu II Wojny światowej, Stowarzyszenie "Pod Skrzydłem Anioła", zorganizowało w Rzeszowie akcję społeczno – patriotyczną pod nazwą „Rzeszów dla Bohaterów ‘39”. Celem akcji było uhonorowanie i podziękowanie Seniorom i Kombatantom z naszego regionu za trudy walki oraz konieczności bycia świadkami tej ważnej części naszej polskiej historii. Patronat honorowy na wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl oraz Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc.
 
W ramach inicjatywy 16 rzeszowskich restauracji w dniach od 1 do 6 września br. bezpłatnie ugościło i  częstowało dwudaniowym obiadem wraz z napojem Bohaterów II Wojny Światowej.
 
Finałem Akcji był „Wieczór wspomnień – Rzeszów dla Bohaterów '39”, w którym wzięło udział ponad 120 osób, w tym oprócz Seniorów i Kombatantów, ich opiekunowie; Restauratorzy, którzy przyłączyli się do Akcji; Partnerzy i Sponsorzy Akcji oraz Media. Podczas tego wieczoru została podana uroczysta kolacja, prezentowany był film dokumentujący wspomnienia uczestników II Wojny Światowej oraz krótki program artystyczno-wokalny wpisujący się w tematykę wieczoru.
           
Reklama
- Z ogromną radością w naszych sercach pragniemy podzielić się z Państwem wspomnieniami z tej wyjątkowej uroczystości jaką był finał akcji "Rzeszów dla Bohaterów '39." Łzy napływały do oczu, gdy przed wspólnym posiłkiem blisko 150 osób wstało i z dumą odśpiewało Rotę, to były bardzo wzruszające chwile dla wszystkich, tak dla młodego pokolenia jak i dla naszych specjalnych gości, Bohaterów '39 – mówi Małgorzata Dymek-Armata, właścicielka Restauracji Kulisy w Rzeszowie oraz Prezes Stowarzyszenia "Pod Skrzydłem Anioła", które było inicjatorem i organizatorem Akcji.

Wydarzenie zwieńczyło wręczenie przez organizatorów wszystkim Bohaterom '39 czerwonych róż wraz z okazjonalnymi ciasteczkami - piernikami z napisem "Bohater '39" wyprodukowanymi specjalnie na tą Uroczystość.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dotacje na usuwanie wyrobów zawierających azbest w Rzeszowie. Nabór rusza 1 lutego

RZESZÓW. 1 lutego 2021 r. rusza nabór wniosków o dotacje na usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Miasta Rzeszowa. Wnioski będą przyjmowane do 26 lutego br.

Rzeszów

Lotnisko w Jasionce podsumowało miniony rok

JASIONKA. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka dotkliwie odczuł skutki pandemii koronawirusa. W 2020 roku lotnisko obsłużyło 230 tys. pasażerów. W porównaniu z rekordowym, 2019 rokiem jest to spadek o 70 procent.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc zakażony koronawirusem. Trafił do szpitala

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc przebywa w Szpitalu Miejskim. U Prezydenta potwierdzono koronawirusa. Na dzień dzisiejszy jego stan jest dobry.

Rzeszów

Tak będzie wyglądała nowa strefa relaksu na Politechnice Rzeszowskiej [Wizualizacje]

RZESZÓW. Studenci Politechniki Rzeszowskiej zyskają kolejną strefę relaksu. Powstanie ona na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury. Będzie to już trzecia taka przestrzeń na uczelni.

Rzeszów

Rzeszów walczy o tytuł "Świetlnej Stolicy Polski". Rusza drugi etap plebiscytu

RZESZÓW. Rzeszów zakwalifikował się do rundy finałowej plebiscytu „Świeć się z Energą” i będzie walczył o tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”. Głosowanie potrwa do 25 stycznia 2021 r.

Rzeszów

Włamywali się i okradali samochody przy ul. Dąbrowskiego. Usłyszeli zarzuty

RZESZÓW. Dwaj 26-latkowie zostali zatrzymani przez Policję w związku z podejrzeniem dokonania włamań do samochodów i kradzieży. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty.

Rzeszów

Czołowe zderzenie osobówki z ciężarówką w Stobiernej. Nie żyje 50-latek

RZESZÓW. Śmierć na miejscu poniósł 50-letni kierowca opla, który zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym w Stobiernej. Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku.

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej pomogli potrzebującym

RZESZÓW. Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej po raz kolejny zorganizował akcję pod hasłem „Studenckie Mikołajki”. Tym razem pomoc trafiła do podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Nowej Dębie.

Reklama