Rzeszów - Poniedziałek, 16.06.2025
Reklama

Finał akcji patriotyczno - społecznej "Rzeszów dla Bohaterów '39"

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. Ponad 120 osób wzięło udział w finale akcji „Rzeszów dla Bohaterów ‘39”, która zorganizowana została w rzeszowskich restauracjach na początku września br.
 
Z okazji jubileuszu 80-lecia wybuchu II Wojny światowej, Stowarzyszenie "Pod Skrzydłem Anioła", zorganizowało w Rzeszowie akcję społeczno – patriotyczną pod nazwą „Rzeszów dla Bohaterów ‘39”. Celem akcji było uhonorowanie i podziękowanie Seniorom i Kombatantom z naszego regionu za trudy walki oraz konieczności bycia świadkami tej ważnej części naszej polskiej historii. Patronat honorowy na wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl oraz Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc.
 
W ramach inicjatywy 16 rzeszowskich restauracji w dniach od 1 do 6 września br. bezpłatnie ugościło i  częstowało dwudaniowym obiadem wraz z napojem Bohaterów II Wojny Światowej.
 
Finałem Akcji był „Wieczór wspomnień – Rzeszów dla Bohaterów '39”, w którym wzięło udział ponad 120 osób, w tym oprócz Seniorów i Kombatantów, ich opiekunowie; Restauratorzy, którzy przyłączyli się do Akcji; Partnerzy i Sponsorzy Akcji oraz Media. Podczas tego wieczoru została podana uroczysta kolacja, prezentowany był film dokumentujący wspomnienia uczestników II Wojny Światowej oraz krótki program artystyczno-wokalny wpisujący się w tematykę wieczoru.
           
Reklama
- Z ogromną radością w naszych sercach pragniemy podzielić się z Państwem wspomnieniami z tej wyjątkowej uroczystości jaką był finał akcji "Rzeszów dla Bohaterów '39." Łzy napływały do oczu, gdy przed wspólnym posiłkiem blisko 150 osób wstało i z dumą odśpiewało Rotę, to były bardzo wzruszające chwile dla wszystkich, tak dla młodego pokolenia jak i dla naszych specjalnych gości, Bohaterów '39 – mówi Małgorzata Dymek-Armata, właścicielka Restauracji Kulisy w Rzeszowie oraz Prezes Stowarzyszenia "Pod Skrzydłem Anioła", które było inicjatorem i organizatorem Akcji.

Wydarzenie zwieńczyło wręczenie przez organizatorów wszystkim Bohaterom '39 czerwonych róż wraz z okazjonalnymi ciasteczkami - piernikami z napisem "Bohater '39" wyprodukowanymi specjalnie na tą Uroczystość.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

RBO 2026. Jest lista projektów dopuszczonych do głosowania

RZESZÓW. 161 projektów dopuszczono już do głosowania w ramach 13. edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. To m.in. remonty ulic, budowa nowych lub remont starych boisk, rewitalizacje placów zabaw, tworzenie nowych przestrzeni rekreacyjnych czy...

Rzeszów

Dodatkowe kursy autobusów na Rzeszowskie Juwenalia

RZESZÓW. W związku ze zbliżającymi się Rzeszowskimi Juwenaliami, ZTM uruchomi dodatkowe kursy autobusów miejskich.

Rzeszów

Zieleń zamiast betonu. W centrum Rzeszowa powstaje nowy ogród kieszonkowy [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na terenie przed budynkiem Estrady Rzeszowskiej (dawnej Willi Januszów) powstaje nowe, zielone miejsce spotkań, odpoczynku i wydarzeń kulturalnych.

Rzeszów

Majowe uroczystości patriotyczne w Rzeszowie [PROGRAM]

RZESZÓW. W dniach 2, 3 i 8 maja 2023 r. w Rzeszowie odbędą się majowe uroczystości patriotyczne, do udziału w których zapraszają Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Prezydent Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Nowa droga połączy al. Rejtana z ul. Kustronia. Podpisano umowę z projektantem

RZESZÓW. W poniedziałek w rzeszowskim ratuszu podpisano umowę na budowę nowej drogi, która połączy al. Rejtana z ul. Kustronia.

Rzeszów

Wielkie wydarzenie żużlowe w Rzeszowie: Polska vs Reszta Świata. Rusza sprzedaż biletów

RZESZÓW. 7 czerwca 2025 r. na Stadionie Miejskim w Rzeszowie, żużlowa reprezentacja Polski stanie do walki z resztą świata. Dziś o godz. 16:00 rusza sprzedaż biletów na to wydarzenie.

Rzeszów

Wiemy, kto dostarczy autobusy wodorowe dla Rzeszowa

RZESZÓW. Rozstrzygnięto przetarg na dostawę 20 autobusów wodorowych, które zasilą tabor rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Wartość tych nowoczesnych pojazdów wynosi blisko 82,5 mln zł. Większość tej kwoty to dofinansowanie z KPO.

Reklama