Rzeszów - Niedziela, 08.06.2025
Reklama

Finał loterii meldunkowej "Rzeszów to My"

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Kolejni nowi mieszkańcy Rzeszowa odebrali nagrody w loterii meldunkowej „Rzeszów to My”.  Nagrodę główną, samochód marki Hyundai, zdobyła Pani Agnieszka Prucyk, mieszkająca wcześniej w Pruchniku.

We wtorek, na rzeszowskim Rynku odbył się finał loterii meldunkowej „Rzeszów to My”. Wręczono nagrodę główną oraz ostatnie nagrody rzeczowe rozlosowane 19 stycznia, w czwartym losowaniu dodatkowym.

Nagrodę I stopnia (laptop) otrzymał Paweł Piędel, który mieszkał wcześniej w Jeżowem. Nagrodę II stopnia (hulajnoga) wylosował Kostiantyn Kolomak, który przeprowadził się do Rzeszowa ze Lwowa, natomiast nagrodę III stopnia (smartwatch) zdobyła Katarzyna Surowiec z Palikówki.

Samochód Hyundai i20 wylosowała pani Agnieszka Prucyk, która do Rzeszowa przeprowadziła się z Pruchnika. – Już od jakiegoś czasu jestem związana z Rzeszowem. Tutaj studiowałam i po ślubie z mężem postanowiliśmy, że tutaj chcemy mieszkać – mówi zdobywczyni głównej nagrody.

– To najprzyjemniejszy moment loterii – wręczanie nagród, tym bardziej, że dzisiaj oddajemy nagrodę główną - auto. Planujemy kolejne loterie. Bardzo się cieszymy z ich dużej popularności. Nagrodę główną wylosowaliśmy 19 stycznia w rocznicę lokacji miasta. Cieszę się, że osoby nagrodzone stały się mieszkańcami miasta – mówi Kamil Czyż, dyrektor Wydziału Marki Miasta, Współpracy Gospodarczej i Turystyki.

Loteria meldunkowa „Rzeszów to My” skierowana była do nowych mieszkańców Rzeszowa, którzy zameldowali się w mieście do końca 2021 r. Jej zadaniem było zachęcenie rzeszowian do oficjalnego zameldowania się w mieście, pielęgnowanie relacji z mieszkańcami, nagradzanie za lojalne, realne wsparcie (mieszkańcy formalnie odprowadzają np. podatki), a także pokazanie walorów nowoczesnego miasta.
Reklama
W całej loterii do wygrania były: 4 laptopy, 4 hulajnogi elektryczne, 4 smartwatche oraz samochód osobowy Hyundai i20. Wartość całej puli nagród w loterii wyniosła ponad 105 tysięcy złotych.

– Opłaca się w Rzeszowie zameldować się. Nie tylko dlatego, że można wygrać te wspaniałe nagrody, ale też dlatego, że z tym wiąże się wiele korzyści. Dzięki temu, że mieszkańcy meldują się w miejscu, gdzie mieszkają, my otrzymujemy udział w podatkach i możemy sfinansować nie tyko takie nagrody, ale przede wszystkim drogi, szkoły, przedszkola, to wszystko co służy nam, aby jakość życia w naszym mieście się podwyższała. Dzięki temu wszyscy jesteśmy bogatsi, bo możemy te podatki w miasto inwestować. Rzeszów jest miastem otwartym, rozwojowym, są tu duże możliwości znalezienia pracy. Jeśli chcemy, aby oferował jeszcze lepsze usługi sportowe, kulturalne, to właśnie rozliczajmy się tutaj, bo w tym celu potrzebujemy tych podatków. Aby to podkreślić, organizujemy loterie. Zachęcamy w ten sposób do meldowania w mieście – mówił podczas rozdania nagród Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Boisko na osiedlu Przybyszówka zostanie rozbudowane

RZESZÓW. Trwa przetarg na wybór firmy, która zajmie się rozbudową boiska przy ul. Stadionowej na osiedlu Przybyszówka. Powstaną tam m.in. zadaszone trybuny oraz piłkochwyty.

Rzeszów

Makabryczne odkrycie w mieszkaniu przy ul. Miłej w Rzeszowie. Znaleziono ciała dwóch osób

RZESZÓW. W jednym z mieszkań przy ul. Miłej w Rzeszowie ujawniono zwłoki 27-letniej kobiety oraz 28-letniego mężczyzny. Rzeszowska prokuratura prowadzi działania, mające na celu wyjaśnić okoliczności śmierci tych osób.

Rzeszów

Trwa rewitalizacja parku na Słocinie w ramach projektu „Parki miejskie mają znaczenie” [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W parku im. W. Szafera, prowadzone są prace rewitalizacyjne w ramach wspólnego projektu Rzeszowa i Iwano-Frankiwska pn. „Parki miejskie mają znaczenie – Nowe podejście do zarządzania zielenią miejską…”. Na ten cel...

Rzeszów

Z Rzeszowa do Gdańska w 75 minut. LOT wraca z bezpośrednim połączeniem

RZESZÓW. W czerwcu, Polskie Linie Lotnicze LOT ponownie uruchomią bezpośrednie połączenie z podrzeszowskiego lotniska do Gdańska. Lot trwa zaledwie 75-minut. Dzięki temu, szybko i komfortowo można dostać się nad polskie morze, a...

Rzeszów

Cała branża ślubna w jednym miejscu. W niedzielę Targi Ślubne w hali Podpromie

RZESZÓW. W niedzielę, 2 lutego w Rzeszowie odbędzie się XXII edycja Podkarpackich Targów Ślubnych. To doskonała okazja dla narzeczonych by zapoznać się z ofertą firm z branży ślubnej w jednym miejscu.

Rzeszów

Kradł rowery na terenie Rzeszowa. Jest już w rękach policji

RZESZÓW. 18-letni mieszkaniec Rzeszowa został zatrzymany w sprawie kradzieży kilku rowerów. Młody mężczyzna przyznał się do winy. Usłyszał już pierwsze zarzuty.

Rzeszów

Postępują prace przy rozbudowie rzeszowskiego „Elektronika” [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa rozbudowa Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie. Ratusz informuje, że roboty prowadzone są bardzo sprawnie. Nie wykluczone, że inwestycja będzie gotowa wczesnej niż zakładano.

Reklama