Rzeszów - Piątek, 27.06.2025
Reklama

Finał loterii meldunkowej "Rzeszów to My"

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Kolejni nowi mieszkańcy Rzeszowa odebrali nagrody w loterii meldunkowej „Rzeszów to My”.  Nagrodę główną, samochód marki Hyundai, zdobyła Pani Agnieszka Prucyk, mieszkająca wcześniej w Pruchniku.

We wtorek, na rzeszowskim Rynku odbył się finał loterii meldunkowej „Rzeszów to My”. Wręczono nagrodę główną oraz ostatnie nagrody rzeczowe rozlosowane 19 stycznia, w czwartym losowaniu dodatkowym.

Nagrodę I stopnia (laptop) otrzymał Paweł Piędel, który mieszkał wcześniej w Jeżowem. Nagrodę II stopnia (hulajnoga) wylosował Kostiantyn Kolomak, który przeprowadził się do Rzeszowa ze Lwowa, natomiast nagrodę III stopnia (smartwatch) zdobyła Katarzyna Surowiec z Palikówki.

Samochód Hyundai i20 wylosowała pani Agnieszka Prucyk, która do Rzeszowa przeprowadziła się z Pruchnika. – Już od jakiegoś czasu jestem związana z Rzeszowem. Tutaj studiowałam i po ślubie z mężem postanowiliśmy, że tutaj chcemy mieszkać – mówi zdobywczyni głównej nagrody.

– To najprzyjemniejszy moment loterii – wręczanie nagród, tym bardziej, że dzisiaj oddajemy nagrodę główną - auto. Planujemy kolejne loterie. Bardzo się cieszymy z ich dużej popularności. Nagrodę główną wylosowaliśmy 19 stycznia w rocznicę lokacji miasta. Cieszę się, że osoby nagrodzone stały się mieszkańcami miasta – mówi Kamil Czyż, dyrektor Wydziału Marki Miasta, Współpracy Gospodarczej i Turystyki.

Loteria meldunkowa „Rzeszów to My” skierowana była do nowych mieszkańców Rzeszowa, którzy zameldowali się w mieście do końca 2021 r. Jej zadaniem było zachęcenie rzeszowian do oficjalnego zameldowania się w mieście, pielęgnowanie relacji z mieszkańcami, nagradzanie za lojalne, realne wsparcie (mieszkańcy formalnie odprowadzają np. podatki), a także pokazanie walorów nowoczesnego miasta.
Reklama
W całej loterii do wygrania były: 4 laptopy, 4 hulajnogi elektryczne, 4 smartwatche oraz samochód osobowy Hyundai i20. Wartość całej puli nagród w loterii wyniosła ponad 105 tysięcy złotych.

– Opłaca się w Rzeszowie zameldować się. Nie tylko dlatego, że można wygrać te wspaniałe nagrody, ale też dlatego, że z tym wiąże się wiele korzyści. Dzięki temu, że mieszkańcy meldują się w miejscu, gdzie mieszkają, my otrzymujemy udział w podatkach i możemy sfinansować nie tyko takie nagrody, ale przede wszystkim drogi, szkoły, przedszkola, to wszystko co służy nam, aby jakość życia w naszym mieście się podwyższała. Dzięki temu wszyscy jesteśmy bogatsi, bo możemy te podatki w miasto inwestować. Rzeszów jest miastem otwartym, rozwojowym, są tu duże możliwości znalezienia pracy. Jeśli chcemy, aby oferował jeszcze lepsze usługi sportowe, kulturalne, to właśnie rozliczajmy się tutaj, bo w tym celu potrzebujemy tych podatków. Aby to podkreślić, organizujemy loterie. Zachęcamy w ten sposób do meldowania w mieście – mówił podczas rozdania nagród Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kot w rurze ciepłowniczej. Trwa akcja ratunkowa

RZESZÓW. Od ponad tygodnia trwają działania mające na celu uwolnić kota, który utknął w rurze przy ul. Ciepłowniczej. Wiadomo już, gdzie dokładnie się znajduje.

Rzeszów

Kwesta na rzeszowskich cmentarzach

RZESZÓW. Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta w Rzeszowie i Caritas Diecezji Rzeszowskiej przeprowadzą kwestę na rzeszowskich i okolicznych nekropoliach.

Rzeszów

Akcja szczepień przy cmentarzu Wilkowyja

RZESZÓW. W najbliższy weekend przy cmentarzu Wilkowyja odbędzie się akcja szczepień przeciwko koronawirusowi.

Rzeszów

Zmiana organizacji ruchu przy rzeszowskich cmentarzach

RZESZÓW. Od 29 października do 2 listopada, w ramach policyjnej akcji "Znicz 2021", na drogach pojawi się więcej policjantów. 

Rzeszów

Rzeszów będzie miał ponad 800 nowych drzew

RZESZÓW. Jeszcze w tym roku Zarząd Zieleni Miejskiej posadzi na terenie Rzeszowa ponad 800 drzew. Miejsca mają wybrać mieszkańcy. Odbędzie się też Rzeszowskie Forum Zieleni.

Rzeszów

Policjanci uratowali niedoszłego samobójcę

RZESZÓW. W wyniku interwencji rzeszowskich policjantów przed dokonaniem samobójstwa uratowany został młody mężczyzna.

Rzeszów

W grudniu otwarcie ŚDS "Niezapominajka". To pierwszy taki ośrodek w Rzeszowie

RZESZÓW. Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta uchwalono powołanie Środowiskowego Domu Samopomocy „Niezapominajka”.

Rzeszów

Zbliża się szósta edycja Kongresu 590

​RZESZÓW. Szósta edycja Kongresu 590 zagości na Podkarpaciu. W planach wręczenie Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP oraz debaty eksperckie.

Reklama