Rzeszów - Poniedziałek, 22.06.2026
Reklama

Finał loterii meldunkowej "Rzeszów to My"

Dodano: 02.02.2022 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Kolejni nowi mieszkańcy Rzeszowa odebrali nagrody w loterii meldunkowej „Rzeszów to My”.  Nagrodę główną, samochód marki Hyundai, zdobyła Pani Agnieszka Prucyk, mieszkająca wcześniej w Pruchniku.

We wtorek, na rzeszowskim Rynku odbył się finał loterii meldunkowej „Rzeszów to My”. Wręczono nagrodę główną oraz ostatnie nagrody rzeczowe rozlosowane 19 stycznia, w czwartym losowaniu dodatkowym.

Nagrodę I stopnia (laptop) otrzymał Paweł Piędel, który mieszkał wcześniej w Jeżowem. Nagrodę II stopnia (hulajnoga) wylosował Kostiantyn Kolomak, który przeprowadził się do Rzeszowa ze Lwowa, natomiast nagrodę III stopnia (smartwatch) zdobyła Katarzyna Surowiec z Palikówki.

Samochód Hyundai i20 wylosowała pani Agnieszka Prucyk, która do Rzeszowa przeprowadziła się z Pruchnika. – Już od jakiegoś czasu jestem związana z Rzeszowem. Tutaj studiowałam i po ślubie z mężem postanowiliśmy, że tutaj chcemy mieszkać – mówi zdobywczyni głównej nagrody.

– To najprzyjemniejszy moment loterii – wręczanie nagród, tym bardziej, że dzisiaj oddajemy nagrodę główną - auto. Planujemy kolejne loterie. Bardzo się cieszymy z ich dużej popularności. Nagrodę główną wylosowaliśmy 19 stycznia w rocznicę lokacji miasta. Cieszę się, że osoby nagrodzone stały się mieszkańcami miasta – mówi Kamil Czyż, dyrektor Wydziału Marki Miasta, Współpracy Gospodarczej i Turystyki.

Loteria meldunkowa „Rzeszów to My” skierowana była do nowych mieszkańców Rzeszowa, którzy zameldowali się w mieście do końca 2021 r. Jej zadaniem było zachęcenie rzeszowian do oficjalnego zameldowania się w mieście, pielęgnowanie relacji z mieszkańcami, nagradzanie za lojalne, realne wsparcie (mieszkańcy formalnie odprowadzają np. podatki), a także pokazanie walorów nowoczesnego miasta.
Reklama
W całej loterii do wygrania były: 4 laptopy, 4 hulajnogi elektryczne, 4 smartwatche oraz samochód osobowy Hyundai i20. Wartość całej puli nagród w loterii wyniosła ponad 105 tysięcy złotych.

– Opłaca się w Rzeszowie zameldować się. Nie tylko dlatego, że można wygrać te wspaniałe nagrody, ale też dlatego, że z tym wiąże się wiele korzyści. Dzięki temu, że mieszkańcy meldują się w miejscu, gdzie mieszkają, my otrzymujemy udział w podatkach i możemy sfinansować nie tyko takie nagrody, ale przede wszystkim drogi, szkoły, przedszkola, to wszystko co służy nam, aby jakość życia w naszym mieście się podwyższała. Dzięki temu wszyscy jesteśmy bogatsi, bo możemy te podatki w miasto inwestować. Rzeszów jest miastem otwartym, rozwojowym, są tu duże możliwości znalezienia pracy. Jeśli chcemy, aby oferował jeszcze lepsze usługi sportowe, kulturalne, to właśnie rozliczajmy się tutaj, bo w tym celu potrzebujemy tych podatków. Aby to podkreślić, organizujemy loterie. Zachęcamy w ten sposób do meldowania w mieście – mówił podczas rozdania nagród Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Inwestycja w bezpieczeństwo na lotnisku w Jasionce. Podpisano umowę

RZESZÓW/JASIONKA. 11 mln zł będzie kosztować modernizacja systemu kontroli bezpieczeństwa w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów. 3 grudnia podpisano umowę z wykonawcą. Adam Hamryszczak: „Ta inwestycja to kolejny krok w kierunku...

Rzeszów

Otwarcie lewej nitki tunelu na S19 Rzeszów Płd. - Babica. Będzie transmisja online

RZESZÓW. Jak poinformowała Joanna Rarus, rzeczniczka prasowa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w środę 10 grudnia 2025 r. odbędzie się oficjalne zakończenie drążenia pierwszej nitki tunelu na budowie S19 Rzeszów Południe...

Rzeszów

RDK zaprasza miłośników rękodzieła oraz świątecznych smakołyków na IX Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy

RZESZÓW. Rzeszowski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników rękodzieła i świątecznych przysmaków na IX Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy. To doskonała okazja, aby kupić wyjątkowe wyroby rzemieślnicze oraz posłuchać kolęd wykonywanych na żywo.

Rzeszów

W styczniu pojedziemy Wisłokostradą? Budowa jest już na finiszu [ZDJĘCIA, FILM]

RZESZÓW. „Kończy się właśnie realizacja strategicznej inwestycji Rzeszowa, czyli Wisłokostrady. Wykonawca kładzie już ostatnie warstwy masy bitumicznej. I jako prezent na Nowy Rok, w styczniu, Wisłokostradę będziemy chcieli oddać do użytku” –...

Rzeszów

Kryta pływalnia ROSiR przy ul. Jałowego do przebudowy. Podpisano umowę z projektantem [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Pracownia Pro-Arch z Tychów zajmie się przygotowaniem dokumentacji projektowej dla przebudowy krytej pływalni Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Jałowego. W odnowionym obiekcie znajdą się m.in. strefa z brodzikami dla...

Rzeszów

Ruszył sezon łyżwiarski w Rzeszowie. Lodowisko w Parku Sybiraków już otwarte

RZESZÓW. Lodowisko w Parku Sybiraków na osiedlu Baranówka rozpoczęło nowy sezon łyżwiarski. Oferuje bilety bez limitu czasowego oraz zniżki na Rzeszowską Kartę Mieszkańca.

Rzeszów

Lotnisko w Jasionce z prestiżowym wyróżnieniem

RZESZÓW. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów zdobył tytuł Laureata Programu Najwyższa Jakość Quality International 2025 oraz Złote Godło QI 2025 w kategorii QI SERVICES. Wyróżnienie przyznano za usługę obsługi samolotów pasażerskich...

Rzeszów

W centrum Rzeszowa montują dodatkowe ławki

RZESZÓW. Na prośbę starszych mieszkańców Śródmieścia, miasto rozpoczęło montaż kilkudziesięciu dodatkowych ławeczek przy chodnikach.

Reklama