Rzeszów - Sobota, 27.06.2026
Reklama

Firma z Głogowa Młp. zaprojektuje zmiany na rondzie Pobitno

Dodano: 30.01.2026 r. / Redakcja

Rondo Pobitno / fot. Archiwum RESinet.pl
Rondo Pobitno / fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Miasto wybrało firmę, która zaprojektuje zmiany na rondzie Pobitno. To Projekt Consaulting z Głogowa Małopolskiego, która jako jedyna zgłosiła swoją ofertę w przetargu na realizację tego zadania.

Zadaniem projektanta będzie przygotowanie dokumentacji obejmującej utworzenie na rondzie Pobitno tzw. bypassów, czyli dodatkowych pasów ruchu, które pozwolą pojazdom ominąć rondo bez wjazdu na jego centralną część. Powstaną one wszystkich czterech wlotach i wylotach z ronda. Ponadto przedmiot zamówienia obejmuje również budowę i przebudowę niezbędnej infrastruktury technicznej oraz sprawowanie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych na prawach opcji.

Warto zaznaczyć, że zadanie ma być wykonane na podstawie istniejącej już dokumentacji projektowej, która jest w posiadaniu miasta. Dokument ten powstał w ramach inwestycji drogowej pn.: „Budowa wielopoziomowego skrzyżowania ulic: Lwowskiej, al. Armii Krajowej, al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego (Rondo Pobitno)” obejmującej rozbudowę i przebudowę dróg krajowych nr 94 i 97 wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, budowlami i urządzeniami budowlanymi.

Ta dokumentacja zostanie teraz podzielona na dwa etapy. Pierwszy z nich to właśnie wspomniana wyżej przebudowa samego ronda wraz z dobudową alternatywnych pasów ruchu. To zadanie będzie realizowane w pierwszej kolejności.

Reklama

Kwota jaką miasto zaproponowało za przygotowanie dokumentacji projektowej dla I etapu to 350 tys. zł. Zwycięska oferta w ramach zamówienia podstawowego mieści się w założonym budżecie i wynosi nieco ponad 333 tys. zł.

Na przygotowanie dokumentacji wykonawca będzie miał 8 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W niedzielę ulicami Rzeszowa przejedzie kilkuset rowerzystów. Możliwe utrudnienia

RZESZÓW. W niedzielę, 16 czerwca 2024 odbędzie się finał akcji "Rowerowy Maj" 2024. Z tej okazji ulicami Rzeszowa przejedzie kilkuset rowerzystów. Trasa przejazdu przebiegać będzie głównymi ulicami miasta. Przejazd zabezpieczać będą policjanci.

Połączenie al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego

Ruszyły prace na budowie ważnej drogi w Rzeszowie

RZESZÓW. Rozpoczęły się prace związane z budowę drogi, która będzie stanowić przedłużenie al. Krzyżanowskiego do ul. Wieniawskiego. Wartą ponad 43 mln zł inwestycję, realizuje firma Eurovia. Nową trasą pojedziemy w styczniu 2026...

Nowa, premierowa ekspozycja

Gigantyczna wystawa budowli z klocków LEGO przyjedzie do Rzeszowa

RZESZÓW. 1000 m2 powierzchni, 70 niesamowitych, premierowych makiet, setki modeli, a wszystko zbudowane z blisko 5 000 000 klocków - już wkrótce w Rzeszowie będzie można zobaczyć największą w Europie wystawę budowli...

Rzeszów

Rekordowy maj w Jasionce. Prawie 100 tys. pasażerów

RZESZÓW/JASIONKA. W ostatnim czasie port lotniczy Rzeszów-Jasionka przyzwyczaił nas już do bicia kolejnych rekordów. Nowy padł w maju. W poprzednim miesiącu podrzeszowskie lotnisko obsłużyło ponad 96 tysięcy pasażerów. Jest to wynik aż...

Rzeszów

Przebudowa ul. Grunwaldzkiej zakończy się wcześniej niż planowano [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Już w sierpniu ma zakończyć się przebudowa rzeszowskiego deptaka – ul. Grunwaldzkiej. Pierwotnie miał być to koniec września. Prace są już zaawansowane.

Rzeszów

MPWiK Rzeszów zakupiło pierwszego „elektryka”

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie zakupiło swój pierwszy w pełni elektryczny samochód marki Citroen e-Berlingo Van. Pojazd już wkrótce wyjedzie na ulice Rzeszowa.

Rzeszów

Nowa atrakcja w parku na osiedlu Kmity. Powstanie strefa relaksu

RZESZÓW. W parku na osiedlu Kmity będzie więcej atrakcji. Jeszcze w tym roku powstanie tam strefa relaksu. Doposażony zostanie również tamtejszy plac zabaw. Zadanie zostanie zrealizowane w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

Miał prawie 2,7 promila i pojechał na stację po piwo. Ujęli go świadkowie

RZESZÓW. 60-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, mając prawie 2,7 promila alkoholu w organizmie, zdecydował się wsiąść za kierownicę i pojechać po piwo na stację benzynową.

Reklama