Rzeszów - Poniedziałek, 30.03.2026
Reklama

Firma z Głogowa Młp. zaprojektuje zmiany na rondzie Pobitno

Dodano: 30.01.2026 r. / Redakcja

Rondo Pobitno / fot. Archiwum RESinet.pl
Rondo Pobitno / fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Miasto wybrało firmę, która zaprojektuje zmiany na rondzie Pobitno. To Projekt Consaulting z Głogowa Małopolskiego, która jako jedyna zgłosiła swoją ofertę w przetargu na realizację tego zadania.

Zadaniem projektanta będzie przygotowanie dokumentacji obejmującej utworzenie na rondzie Pobitno tzw. bypassów, czyli dodatkowych pasów ruchu, które pozwolą pojazdom ominąć rondo bez wjazdu na jego centralną część. Powstaną one wszystkich czterech wlotach i wylotach z ronda. Ponadto przedmiot zamówienia obejmuje również budowę i przebudowę niezbędnej infrastruktury technicznej oraz sprawowanie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych na prawach opcji.

Warto zaznaczyć, że zadanie ma być wykonane na podstawie istniejącej już dokumentacji projektowej, która jest w posiadaniu miasta. Dokument ten powstał w ramach inwestycji drogowej pn.: „Budowa wielopoziomowego skrzyżowania ulic: Lwowskiej, al. Armii Krajowej, al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego (Rondo Pobitno)” obejmującej rozbudowę i przebudowę dróg krajowych nr 94 i 97 wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, budowlami i urządzeniami budowlanymi.

Ta dokumentacja zostanie teraz podzielona na dwa etapy. Pierwszy z nich to właśnie wspomniana wyżej przebudowa samego ronda wraz z dobudową alternatywnych pasów ruchu. To zadanie będzie realizowane w pierwszej kolejności.

Reklama

Kwota jaką miasto zaproponowało za przygotowanie dokumentacji projektowej dla I etapu to 350 tys. zł. Zwycięska oferta w ramach zamówienia podstawowego mieści się w założonym budżecie i wynosi nieco ponad 333 tys. zł.

Na przygotowanie dokumentacji wykonawca będzie miał 8 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Rzeszowie [PROGRAM]

RZESZÓW. Jak co roku w Rzeszowie odbędą się obchody Narodowego Święta Niepodległości. W programie hymn, apel pamięci i pokazy laserowe.

Rzeszów

"Rzeszów to my". Rozdanie nagród za meldunek w Rzeszowie

RZESZÓW. Kolejni rzeszowianie odebrali nagrody za udział w loterii meldunkowej. Tym razem zostały rozlosowane: laptop dla graczy, hulajnoga elektryczna i sportowy smartwatch. W akcji można wziąć udział jeszcze do końca roku.

Rzeszów

Pierwszy krok w kierunku połączenia ul. Wyspiańskiego z Hoffmanowej

RZESZÓW. Miasto szuka firmy, która opracuje dokumentację projektową połączenia ulic Wyspiańskiego i Hoffmanowej, w tym budowy wiaduktu nad torami. Wykonawca może zostać wybrany jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Uczeń rzeszowskiej szkoły sportowej w półfinale "Mam Talent"

RZESZÓW. W najbliższą sobotę w półfinałowym odcinku „Mam Talent” wystąpi Bartek Ataman, uczeń Zespołu Szkół Sportowych w Rzeszowie.

Rzeszów

Przerwa serwisowa w ZTM. W piątek i w sobotę utrudnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Jak poinformował rzeszowski ZTM, 12 i 13 listopada, z powodu konserwacji systemów, nieczynny będzie cały system obsługi informatycznej pasażerów.

Rzeszów

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 21. Będą nowe sale lekcyjne i hala sportowa

RZESZÓW. Ruszył przetarg na rozbudowę i przebudowę rzeszowskiej Szkoły Podstawowej nr 21. Do skrzydła szkoły dobudowany zostanie nowy budynek, w którym znajdzie się m.in. dziesięć sal dydaktycznych i nowa biblioteka. Powstanie też...

Rzeszów

Trwa rozbudowa ulicy Potockiego

RZESZÓW. Trwają prace przy rozbudowie ul. Potockiego (os. Załęże). Aktualnie roboty dotyczą poszerzenia drogi, budowy kanalizacji deszczowej oraz konstrukcji chodników.

Rzeszów

Rzeszów miastem przyjaznym dla pszczół

RZESZÓW. Rzeszów, wraz z miastami partnerskimi, przystąpił do projektu, którego celem jest promocja pro-pszczelich postaw wśród mieszkańców.

Reklama