Rzeszów - Poniedziałek, 30.03.2026
Reklama

Firma z Głogowa Młp. zaprojektuje zmiany na rondzie Pobitno

Dodano: 30.01.2026 r. / Redakcja

Rondo Pobitno / fot. Archiwum RESinet.pl
Rondo Pobitno / fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Miasto wybrało firmę, która zaprojektuje zmiany na rondzie Pobitno. To Projekt Consaulting z Głogowa Małopolskiego, która jako jedyna zgłosiła swoją ofertę w przetargu na realizację tego zadania.

Zadaniem projektanta będzie przygotowanie dokumentacji obejmującej utworzenie na rondzie Pobitno tzw. bypassów, czyli dodatkowych pasów ruchu, które pozwolą pojazdom ominąć rondo bez wjazdu na jego centralną część. Powstaną one wszystkich czterech wlotach i wylotach z ronda. Ponadto przedmiot zamówienia obejmuje również budowę i przebudowę niezbędnej infrastruktury technicznej oraz sprawowanie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych na prawach opcji.

Warto zaznaczyć, że zadanie ma być wykonane na podstawie istniejącej już dokumentacji projektowej, która jest w posiadaniu miasta. Dokument ten powstał w ramach inwestycji drogowej pn.: „Budowa wielopoziomowego skrzyżowania ulic: Lwowskiej, al. Armii Krajowej, al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego (Rondo Pobitno)” obejmującej rozbudowę i przebudowę dróg krajowych nr 94 i 97 wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, budowlami i urządzeniami budowlanymi.

Ta dokumentacja zostanie teraz podzielona na dwa etapy. Pierwszy z nich to właśnie wspomniana wyżej przebudowa samego ronda wraz z dobudową alternatywnych pasów ruchu. To zadanie będzie realizowane w pierwszej kolejności.

Reklama

Kwota jaką miasto zaproponowało za przygotowanie dokumentacji projektowej dla I etapu to 350 tys. zł. Zwycięska oferta w ramach zamówienia podstawowego mieści się w założonym budżecie i wynosi nieco ponad 333 tys. zł.

Na przygotowanie dokumentacji wykonawca będzie miał 8 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zbadają poziom hałasu w Rzeszowie. Powstanie nowa mapa akustyczna miasta

RZESZÓW. Do końca maja przyszłego roku ma powstać nowa mapa akustyczna Rzeszowa. Poprzedzą ją badania miejskiego poziomu hałasu.

Rzeszów

Szkoła na Staromieściu będzie rozbudowana. Powstanie m.in. hala sportowa

RZESZÓW. W przyszłym roku rozpocznie się rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 13 przy ul. Skrajnej. Powstanie nowa część budynku oraz hala sportowa. Prace potrwają dwa lata.

Rzeszów

Pumptrack na osiedlu Baranówka prawie gotowy

RZESZÓW. Do końca listopada będzie gotowy pumptrack, który budowany jest na Baranówce. To specjalny tor do jazdy na rowerze, hulajnodze lub deskorolce.

Rzeszów

Areszt za uprawę konopi

RZESZÓW. Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o uprawę konopi. W jego mieszkaniu znaleziono 4,5 kg suszu pochodzącego z przydomowej uprawy. Decyzją sądu mężczyzna na trzy miesiące trafił do aresztu.

Rzeszów

Kolejny psi plac zabaw prawie gotowy

RZESZÓW. Rozpoczął się odbiór placu zabaw dla psów na osiedlu Baranówka IV. To już druga taka inwestycja w tym roku na terenie miasta.

Rzeszów

Utrudnienia w związku z Biegiem Niepodległości

RZESZÓW. W związku z czwartkowym Biegiem Niepodległości część ulic będzie zamknięta. Niewielkie utrudnienia wystąpią też w związku z obchodami Święta Niepodległości.

Rzeszów

Kolejna weekendowa akcja szczepień w Urzędzie Wojewódzkim

RZESZÓW. 13 i 14 listopada Podkarpacki Urząd Wojewódzki, we współpracy z Wojewódzkim Zespołem Specjalistycznym, przeprowadzi ponownie na terenie urzędu akcję szczepień przeciw COVID-19.

Rzeszów

"Wspólnie przeciwko oszustom". Miasto i policja w ochronie seniorów

RZESZÓW. W rzeszowskim Ratuszu odbyła się konferencja prasowa inaugurująca kampanię społeczną „Wspólnie przeciwko oszustom”. Obecne były władze miasta i przedstawiciele policji.

Reklama