Rzeszów - Sobota, 28.03.2026
Reklama

Firma z Głogowa Młp. zaprojektuje zmiany na rondzie Pobitno

Dodano: 30.01.2026 r. / Redakcja

Rondo Pobitno / fot. Archiwum RESinet.pl
Rondo Pobitno / fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Miasto wybrało firmę, która zaprojektuje zmiany na rondzie Pobitno. To Projekt Consaulting z Głogowa Małopolskiego, która jako jedyna zgłosiła swoją ofertę w przetargu na realizację tego zadania.

Zadaniem projektanta będzie przygotowanie dokumentacji obejmującej utworzenie na rondzie Pobitno tzw. bypassów, czyli dodatkowych pasów ruchu, które pozwolą pojazdom ominąć rondo bez wjazdu na jego centralną część. Powstaną one wszystkich czterech wlotach i wylotach z ronda. Ponadto przedmiot zamówienia obejmuje również budowę i przebudowę niezbędnej infrastruktury technicznej oraz sprawowanie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych na prawach opcji.

Warto zaznaczyć, że zadanie ma być wykonane na podstawie istniejącej już dokumentacji projektowej, która jest w posiadaniu miasta. Dokument ten powstał w ramach inwestycji drogowej pn.: „Budowa wielopoziomowego skrzyżowania ulic: Lwowskiej, al. Armii Krajowej, al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego (Rondo Pobitno)” obejmującej rozbudowę i przebudowę dróg krajowych nr 94 i 97 wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, budowlami i urządzeniami budowlanymi.

Ta dokumentacja zostanie teraz podzielona na dwa etapy. Pierwszy z nich to właśnie wspomniana wyżej przebudowa samego ronda wraz z dobudową alternatywnych pasów ruchu. To zadanie będzie realizowane w pierwszej kolejności.

Reklama

Kwota jaką miasto zaproponowało za przygotowanie dokumentacji projektowej dla I etapu to 350 tys. zł. Zwycięska oferta w ramach zamówienia podstawowego mieści się w założonym budżecie i wynosi nieco ponad 333 tys. zł.

Na przygotowanie dokumentacji wykonawca będzie miał 8 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Włamywali się i okradali samochody przy ul. Dąbrowskiego. Usłyszeli zarzuty

RZESZÓW. Dwaj 26-latkowie zostali zatrzymani przez Policję w związku z podejrzeniem dokonania włamań do samochodów i kradzieży. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty.

Rzeszów

Czołowe zderzenie osobówki z ciężarówką w Stobiernej. Nie żyje 50-latek

RZESZÓW. Śmierć na miejscu poniósł 50-letni kierowca opla, który zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym w Stobiernej. Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku.

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej pomogli potrzebującym

RZESZÓW. Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej po raz kolejny zorganizował akcję pod hasłem „Studenckie Mikołajki”. Tym razem pomoc trafiła do podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Nowej Dębie.

Rzeszów

Pijany 49-latek uszkodził samochód na ul. Krakowskiej. Zatrzymał go policjant po służbie

RZESZÓW. Policjant po służbie zatrzymał 49-letniego mężczyznę, który kopał samochody stojące na parkingu, a jeden z nich poważnie uszkodził. Okazało się, że 49-latek był pod wpływem alkoholu.

Rzeszów

Trwa przebudowa Stadionu Miejskiego

RZESZÓW. Trwają intensywne prace przy przebudowie Stadionu Miejskiego przy ul. Hetmańskiej. Obiekt zyska nową infrastrukturę, a istniejąca będzie dostosowana na potrzeby  zapewnienia prowadzenia rozgrywek na poziomie I ligi.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy komunikacji miejskiej w Sylwestra i w Nowy Rok?

RZESZÓW. W Sylwestra godziny kursowania autobusów komunikacji miejskiej zostaną skrócone, a w Nowy Rok autobusy pojadą jak w święta.

Rzeszów

W Pogwizdowie Nowym będzie działał tymczasowy Punkt Obsługi Mieszkańców

RZESZÓW. Miasto uruchamia tymczasowy Punkt Obsługi Mieszkańców w Pogwizdowie Nowym, który z dniem 1 stycznia 2021 r. stanie się częścią Rzeszowa.   

Rzeszów

W pożarze domu w Zaczerniu zginął 46-letni mężczyzna

RZESZÓW. Do tragicznego pożaru doszło dzień przed Wigilią w Zaczerniu. Podczas akcji gaśniczej strażacy znaleźli zwłoki mężczyzny.

Reklama