Rzeszów - Niedziela, 14.12.2025
Reklama

Fundacja na rzecz osób z Zespołem Downa organizuje bieg charytatywny w Rzeszowie

Dodano: 08.03.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Fundacja na rzecz osób z Zespołem Downa - Szansa 21 organizuje charytatywny „Bieg Kolorowej Skarpetki” w Rzeszowie, który odbędzie się 21 marca 2019 r. w dniu Światowego Dnia Zespołu Downa na rzeszowskich Bulwarach w okolicy rezerwatu przyrody Lisia Góra.

Bieg ma na celu integrację osób z Zespołem Downa i ich rodzin ze społeczeństwem lokalnym, rozpowszechnianie wiedzy o osobach z Zespołem Downa na terenie miasta Rzeszowa i województwa podkarpackiego, pozyskanie środków finansowych na szkolenia i konferencje dla lekarzy, fizjoterapeutów, pedagogów, rodziców oraz popularyzację biegania, jako zdrowy styl życia.

O godzinie 15.30 odbędzie się Bieg dla dzieci na dystansie 321 m, natomiast o godzinie 16.30 Bieg główny na dystansie 3 km 21 m. Chętni mogą zapisać się TUTAJ. Warto również wspomnieć, że Fundacja poszukuje wolontariuszy do pomocy w dniu Biegu Kolorowej Skarpetki.

Po zakończeniu Biegu głównego dekoracja uczestników. Każdy uczestnik, który ukończy bieg otrzyma medal okolicznościowy, zostaną również rozdane statuetki okolicznościowe za zajęcie miejsc od 1-3 w kategoriach: Bieg dzieci: dziewczynki, chłopcy, oraz bieg główny: kobiety, mężczyźni. Po dekoracji poczęstunek dla uczestników biegu, oraz zakończenie biegu.
Reklama


Fundacja Szansa 21 powstała w roku 2018, powołana została przez rodziców dziecka z Zespołem Downa w celu lepszego życia dla osób z tą wadą genetyczną. Ich głównym celem jest zwiększenie wiedzy na temat Zespołu Downa w społeczeństwie na terenie województwa podkarpackiego, poprzez szkolenia i konferencje dla rodziców, nauczycieli, lekarzy.

„Chcielibyśmy aby osoby Zespołem Downa były traktowane z szacunkiem, miały dostęp do przedszkoli, szkół, zakładów pracy. Dlatego chcemy stworzyć dla nich warunki do tego, aby od przedszkola aż do osiągnięcia przez nich pełnoletniości mogły uczyć się, zdobywać nowe doświadczenia, podejmować pracę, być zadowolonym i dumnym ze swojego życia” czytamy na stronie Fundacji.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rusza sprzedaż bezpłatnych biletów MPK dla uczniów

RZESZÓW. W najbliższy poniedziałek, 7 sierpnia br. rozpoczyna się zapisywanie uprawnień do bezpłatnych przejazdów dla uczniów na kolejny rok szkolny.

Rzeszów

Akcja honorowego krwiodawstwa w Plazie

RZESZÓW. Krew będzie można oddać w najbliższą sobotę 5 sierpnia 2023 r. w specjalnym Krwiobusie RCKiK ustawionym przed wejściem do Plazy.

Rzeszów

Rzeszowski Dom Kultury poszukuje instruktorów zajęć

RZESZÓW. Placówka poszukuje ludzi z pasją i pozytywną energią, lubiących pracę z dziećmi i młodzieżą czy też dorosłymi i seniorami.

Rzeszów

Impreza naukowo-motoryzacyjna w Podkarpackim Centrum Nauki "Łukasiewicz"

RZESZÓW. W najbliższą sobotę Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce zmieni się w arenę wielbicieli motoryzacji i paliw przyszłości.

Rzeszów

Budowa nowego odcinka ul. Wołyńskiej na osiedlu Kotuli

RZESZÓW. Nowa droga będzie miała prawie 700 metrów długości i 7 metrów szerokości. Przy drodze powstaną chodniki oraz ścieżka rowerowa. Częścią tego zadania będzie także budowa kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia ulicznego.

Rzeszów

W Rzeszowie trwa budowa centrum dla osób z niepełnosprawnościami

RZESZÓW. Trwa budowa nowoczesnego Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Rzeszowie. Prace mają zakończyć się jesienią tego roku. Nowa placówka rozpocznie działalności 1 stycznia 2024 r.

Rzeszów

Pierwszy na Podkarpaciu system do wirtualnej rekonstrukcji zdarzeń kryminalnych

RZESZÓW. Podkarpackie Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej, wzbogaci o specjalny system służący do wirtualnej rekonstrukcji zdarzeń kryminalnych i wizualizacji jego różnych wariantów. 

Rzeszów

79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W Rzeszowie zawyją syreny alarmowe

RZESZÓW. Zgodnie z decyzja Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka, we wtorek, 1 sierpnia br. o godzinie 17:00 w 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w Rzeszowie zostaną włączone syreny alarmowe.

Reklama