Rzeszów - Poniedziałek, 26.05.2025
Reklama

Gmina Świlcza przekaże grunty pod budowę szpitala uniwersyteckiego

Dodano:

Wizualizacja szpitala uniwersyteckiego / S.T. Architekci
Wizualizacja szpitala uniwersyteckiego / S.T. Architekci
RZESZÓW. W przyszłą środę Uniwersytet Rzeszowski podpisze umowę z gminą Świlcza o przekazaniu gruntów pod budowę szpitala uniwersyteckiego.

To ważne wydarzenie w kontekście utworzenia Klinicznego Szpitala Uniwersyteckiego. W najbliższą środę, 27 października o godz. 12 w Gminnym Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Świlczy zostanie podpisana umowa dotycząca przekazania gruntów pod budowę obiektu. 

„To ważny, kolejny krok w drodze do stworzenia niezbędnego dla dalszego rozwoju nauk medycznych w Uniwersytecie Rzeszowskim szpitala. Inwestycja ze względu na swoją specyfikę i charakter jest ważna nie tylko dla UR, ale również dla naszego regionu. Jestem przekonany, że kolejne kroki zostaną wykonane już niebawem.” – powiedział prof. dr hab. Sylwester Czopek, Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego. 
Reklama
Rada Gminy Świlcza zgodziła się na nieodpłatne przekazanie łącznie 35 hektarów terenu pod budowę szpitala uniwersyteckiego. Inwestycja w formie nowoczesnego kampusu medycznego ma powstać w pobliżu Rzeszowa, niedaleko węzła autostradowego i drogi ekspresowej S19. Szacuje się, że kompleks budynków szpitalnych może kosztować prawie miliard zł.

W nowym szpitalu powstanie Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Psychicznego, które ma odpowiadać na zapotrzebowanie leczenia osób z powiatu rzeszowskiego. W planach jest również utworzenie Kliniki Neurologii oraz nowoczesnego centrum onkologicznego i zespołu laboratoriów.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

16. PKO Półmaraton Rzeszowski już w tą niedzielę. Pobiegną również osoby z niepełnosprawnościami [TRASA]

RZESZÓW. Ponad 1700 zawodników weźmie udział w szesnastej edycji PKO Półmaratonu Rzeszowskiego.

Rzeszów

Poranny wypadek na A4. Jedna osoba w szpitalu

RZESZÓW. Dziś rano na autostradzie A4 doszło do zderzenia dwóch samochodów – busa i osobowej toyoty. Kierowca osóbki został przewieziony do szpitala.  

Rzeszów

Przy ul. Kochanowskiego powstały nowe miejsca kiss&ride

RZESZÓW. Kolejne powstaną w rejonie szkoły podstawowej i przedszkola przy ul. Lwowskiej.

Rzeszów

Hala targowa, "Balcerek" i park w centrum Rzeszowa okiem młodych architektów [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Studenci Politechniki Rzeszowskiej zaproponowali nowoczesną wizję zagospodarowania okolic hali targowej, placu Balcerowicza i parku im. prof. Józefa Szajny. 

Rzeszów

Ul. Welca na Staromieściu do przebudowy

RZESZÓW. Prawie półkilometrowy odcinek ul. Welca - od skrzyżowania z ul. Niecia w kierunku północnym - zostanie przebudowany i rozbudowany.

Rzeszów

Źle się poczuł i uderzył autem w metalowy garaż. Trafił do szpitala

RZESZÓW. 36-letni kierowca opla stracił panowanie nad autem i uderzył w metalowy garaż. Mężczyznę przewieziono do szpitala.

Rzeszów

W Rzeszowie trwa kolejny etap modernizacji przystanków autobusowych

RZESZÓW. Wymieniane są wiaty, a na zatokach w miejsce asfaltu wylewany jest specjalny beton odporny na powstawanie kolein.

Rzeszów

Poranny wypadek na ul. Okulickiego. 1 osoba ranna

RZESZÓW. W miejscu zdarzenia występują utrudnienia w ruchu.

Reklama