Rzeszów - Czwartek, 22.05.2025
Reklama

Happening ekologiczny w Parki Jedności Polonii z Macierzą

Dodano: /

fot. Pixabay
fot. Pixabay

RZESZÓW. "Nowe życie odpadów" - pod takim hasłem już w najbliższą sobotę odbędzie się Happening Ekologiczny w Parku Jedności Polonii z Macierzą.

Na specjalnych stoiskach mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w warsztatach dotyczących produkcji domowej chemii i kosmetyków, samodzielnego odnawiania starego sprzętu czy powtórnego wykorzystania różnych przedmiotów.

Uczestnicy dowiedzą się jak przygotować pyszne dania z resztek, nie marnować żywności, prawidłowo segregować odpady, ograniczyć ilość generowanych odpadów.

W programie również m.in.: występ grupy teatralnej KBPK, konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych oraz wielkoformatowa gra planszowa.

Na uczestników wydarzenia czekają setki nagród i upominków, w tym m.in. książki tematyczne, nagrody dla dzieci, kosmetyki ekologiczne, samodzielnie wykonane gadżety czy broszury z przepisami.

Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 7 września 2024 r. w Parku Jedności Polonii z Macierzą przy al. Łukasza Cieplińskiego i ul. Pułaskiego.

Happening ekologiczny rozpocznie się o godz. 10:00 i potrwa do godz. 15:00.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

WSPiA apeluje do studentów i pracowników "o ostrożność i nieuleganie panice"

RZESZÓW. „Zachowaj ostrożność, nie panikuj” - WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa wystosowała apel do studentów i pracowników, w związku z koronawirusem.

Rzeszów

Pierwszy etap odmulania rzeszowskiego zalewu zakończony

RZESZÓW. Zakończył się pierwszy etap odmulania rzeszowskiego zalewu. Kolejny etap rozpocznie się w połowie października. Wydobyty osad trafi do miejscowości Wola Dalsza.

Rzeszów

Spotkanie dla pasjonatów Internetu i nowych technologii

RZESZÓW. 26. edycja XRAii. odbędzie się 10 marca.

Rzeszów

Znamy kolejną proponowaną lokalizację dla nowego budynku Sądu Okręgowego

RZESZÓW. Po tym jak radni nie przyjęli pomysłu na lokalizację nowego gmachu Sądu Okręgowego na ul. Borowej, ratusz znalazł kolejny teren, tym razem na os. Drabinianka.

Rzeszów

W poniedziałek sesja nadzwyczajna. Tematem ochrona terenów przy Wisłoku przed zabudową

RZESZÓW. Radni Prawa i Sprawiedliwości chcą planu zagospodarowania przestrzeni dla terenów wzdłuż Wisłoka. 

Rzeszów

Ratusz po raz czwarty ogłasza przetarg na budowę kładek rowerowych

RZESZÓW. Tym razem termin wykonania inwestycji kończy się 31 sierpnia 2021 roku

Rzeszów

"Koło" pojedzie ze zmienionym rozkładem od 16 marca. Ma to poprawić punktualność

Od 16 marca zacznie obowiązywać nowy rozkład linii 0A i 0B. Zmiany dotyczą również linii nr 18 i 19.

Rzeszów

Rzeszów liderem rankingu "Miejsca Przyjazne Edukacji"

Rzeszów zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii. Tuż za nim znalazł się Lublin i Białystok.

Reklama