Rzeszów - Sobota, 24.01.2026
Reklama

Historyczny wynik lotniska w Jasionce. Blisko 1,3 mln pasażerów w 2025 roku

Dodano: 13.01.2026 r. / Redakcja

Port lotniczy Rzeszów-Jasionka - fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka - fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Port lotniczy Rzeszów – Jasionka podsumował miniony rok. W ciągu ostatnich 12 miesięcy z oferty lotniska skorzystało 1 282 628 pasażerów. Jest to wzrost o 12% rok do roku i zarazem najlepszy wynik w historii portu.

Rekordowy wynik, coraz więcej kierunków oraz dynamiczny rozwój lotniska wzmacnia znaczenie Podkarpacia na mapie połączeń lotniczych w Polsce i Europie.

- Ten wynik nas niesamowicie cieszy i jednocześnie motywuje do dalszej pracy na rzecz naszych pasażerów oraz rozwoju podkarpackiej gospodarki. Naszym celem jest, aby podróżni z regionu a nawet makroregionu mieli jeszcze większy wybór kierunków dostępnych bezpośrednio z podrzeszowskiej Jasionki. Liczę również na to, że w bieżącym roku coraz więcej turystów odwiedzi urokliwe oraz gościnne Podkarpacie i skorzysta z atrakcji oferowanych miedzy innymi w Bieszczadach czy na Roztoczu” - mówi Adam Hamryszczak, Prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

„Rok 2025 był dla Lotniska przełomowy. Obsłużono ponad 1,28 mln pasażerów, ustanawiając kolejny historyczny rekord. To wyraźny sygnał, że Podkarpacie jest coraz silniej obecne na lotniczej mapie Europy.” – podsumował Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Nowe połączenia w 2025 roku

W 2025 roku podrzeszowskie lotnisko oferowało loty w 31 kierunkach, do 18 krajów - w tym oczywiście czartery. Pojawiło się kilka nowych destynacji.

Od 2 kwietnia 2025 r. Ryanair uruchomił bezpośrednie loty z Jasionki na Maltę, realizowane dwa razy w tygodniu. W tym samym miesiącu zainaugurowano również nowe połączenie czarterowe do Agadiru – popularnego kurortu w południowym Maroku.

Z kolei w czerwcu wystartowały loty do tunezyjskiego Monastyru oraz do Heraklionu – serca słonecznej Krety.

27 października pasażerowie podrzeszowskiego lotniska zyskali bezpośrednie połączenie ze stolicą Szkocji. Ryanair uruchomił regularne loty do Edynburga, obsługiwane dwa razy w tygodniu - w poniedziałki i piątki.

Najpopularniejsze kraje, kierunki i przewoźnicy

Najchętniej wybieranymi krajami przez pasażerów w ubiegłym roku były: Wielka Brytania, Włochy, USA, Turcja oraz słoneczna Hiszpania.

Reklama

Wśród najczęściej wybieranych kierunków rozkładowych znalazły się te biznesowe: Warszawa, Monachium czy Londyn oraz doskonałe miejsca na krótszy lub dłuższy wypad tj. hiszpańskie Alicante, irlandzki Dublin, a także włoski Rzym i Mediolan. Nie można zapomnieć również o stale popularnych kierunkach w postaci Manchesteru i Bristolu.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również wakacyjne loty czarterowe do takich miast, jak turecka Antalya, egipska Hurghada i Sharm El Sheik, a także popularnych greckich wysp, jak Rodos czy Heraklion.

Wśród najchętniej wybieranych przewoźników, podobnie jak w ubiegłych latach, liderami byli LOT oraz Ryanair.

Nowe destynacje w 2026 roku

Nie znamy jeszcze pełnej siatki połączeń na 2026 roku, ale już wiadomo, że podrzeszowskie lotnisko nie zwalnia tempa i planuje uruchomić kolejne kierunki.

Od 28 marca 2026 roku niemiecki przewoźnik Lufthansa połączy stolicę Podkarpacia z Frankfurtem nad Menem, zastępując dotychczasowe rejsy do Monachium.

Samoloty z Jasionki do Frankfurtu będą kursowały dwa razy dziennie. Pierwsze połączenie to wylot z Frankfurtu o 11:10 z przylotem do Jasionki o 12:50. Samolot powrotny odleci o 13:35 i wyląduje we Frankfurcie o 15:20. Drugi kurs to wieczorny wylot z Frankfurtu o 22:10 (przylot 23:50) oraz poranny powrót z Jasionki o 6:00 (lądowanie 07:45).

Trasę będą obsługiwały samoloty typu Bombardier CRJ-900. Lot zajmie 1 godzinę i 45 minut. W sezonie 2026 zaplanowano łącznie 840 lotów, co przekłada się na regularną, codzienną komunikację przez cały rok.

1 czerwca 2026 r., węgierska linia lotnicza Wizz Air ma uruchomić loty do Podgoricy (Czarnogóra). Połączenie będzie realizowane trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, środy oraz w piątki. Obsługiwać je będą nowoczesne samoloty Airbus A321neo.

- Uruchomienie połączenia do Podgoricy to naturalna konsekwencja rozwoju naszej współpracy z liniami Wizz Air. Czarnogóra cieszy się rosnącą popularnością wśród polskich turystów, a bezpośrednie połączenie z Podkarpacia ułatwi mieszkańcom regionu dostęp do tego urokliwego miejsca - powiedział w październiku 2025 roku Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Maseczki ochronne w Szpitalu Miejskim na wyczerpaniu. Apel do mieszkańców

RZESZÓW. „Szyjemy maseczki dla Szpitala Miejskiego” – to akcja zorganizowana przez szpital przy ul. Rycerskiej skierowana do mieszkańców miasta i województwa, którzy mogą pomóc w dostarczeniu deficytowych produktów.

Rzeszów

Uwaga pasażerowie! Ograniczenia w autobusach komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Kierowca może nie wpuścić Cię do autobusu, na drzwiach będą wisiały kartki odnośnie maksymalnej ilości pasażerów w danym autobusie, a w środku będzie można zajmować tylko wyznaczone miejsca - oto kilka...

Rzeszów

Kwarantanna u Dominikanów. 5 zakonników zakażonych koronawirusem. Apel do wiernych

RZESZÓW. Klasztor ojców Dominikanów w Rzeszowie wydał komunikat, w związku z wystąpieniem u pięciu zakonników zakażenia koronawirusem.

Rzeszów

Firma z Rzeszowa przekaże milion złotych na walkę z koronawirusem

RZESZÓW. Podczas konferencji inwestorskiej Adam Góral, prezes zarządu Asseco Poland, mówił o przeznaczeniu 1 mln zł na wsparcie sektora zdrowia w walce z epidemią.

Rzeszów

Dodatkowy kurs ZTM dla pracowników zakładowych

RZESZÓW. ZTM uruchamia dodatkowy kurs na jednej z linii. Wszystko na życzenie pasażerów.

Rzeszów

Dwie firmy powiększyły swoje tereny na obszarze "Dworzyska"

Kolejne inwestycje w Parku Naukowo-Technologicznym „Rzeszów-Dworzysko”. 

Rzeszów

Na WSIiZ zajęcia odbywają się online

RZESZÓW. Wykładowcy przeprowadzają je z sal uczelni bądź z własnych domów.

Rzeszów

ZTM: Ważne informacje dla pasażerów komunikacji miejskiej

RZESZÓW. ZTM poinformował o kolejnych zmianach w rozkładzie jazdy, przedłużeniu ważności legitymacji studenckich oraz możliwości zawieszenia biletu okresowego.

Reklama