Rzeszów - Niedziela, 25.05.2025
Reklama

Iglica na budynku Olszynki Park zamontowana [ZDJĘCIA]

Dodano: /

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Zakończono montaż z użyciem helikoptera wieży i iglicy na najwyższym budynku mieszkalnym w Polsce. Operację, która miała potrwać dwa dni, udało się zakończyć w jeden dzień. W związku z tym, w środę (14.08) nie będzie utrudnień w rejonie wieżowca Olszynki Park.

Olszynki Park to kompleks handlowo-usługowo- biurowy i mieszkalny, na który składają się dwa wieżowce. Wyższy ma wysokość ponad 220 metrów, stając się tym samym najwyższym budynkiem mieszkalnym w Polsce. Dotychczas był nim wrocławski Sky Tower mierzący 212 metrów wysokości. Niższy budynek ma wysokość 78 m.

We wtorek, 13 sierpnia 2024 r. odbył się montaż elementów wieży i iglicy stalowej, na dachu budynku wysokiego apartamentowca Olszynki Park. Do tego zadania użyty został helikopter Kaman K-Max. Zgodnie z założeniem operacja miała trwać dwa dni. Pilotowi śmigłowca i ekipie montującej udało się jednak zamontować wszystkie elementy w jeden dzień.

Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia z montażu iglicy.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Trwa zbiórka na ławkę multimedialną im. redaktora Janusza Majki

RZESZÓW. Przy al. Lubomirskich w Rzeszowie stanie wyjątkowa ławka multimedialna upamiętniająca zmarłego w zeszłym roku dziennikarza Polskiego Radia Rzeszów.

Rzeszów

Kolejna podwyżka cen biletów w Rzeszowie [NOWY CENNIK]

RZESZÓW. O 25 procent zdrożeją bilety na autobusy komunikacji miejskiej w Rzeszowie. Zamiast biletu 60-minutowego, wprowadzony zostanie bilet 90-minutowy.

Rzeszów

Największe bezpłatne warsztaty programistyczne "Koduj z Gigantami" w Rzeszowie już za nami

RZESZÓW. Od 3 do 25 września uczestnicy warsztatów poznali podstawy programowania i zasady bezpiecznego korzystania z sieci.

Rzeszów

Tłumy na festiwalu Karpaty na Widelcu

RZESZÓW. Nawet 15 tys. osób wzięło udział w festiwalu Karpaty na Widelcu, który odbył się w ostatni weekend w Rzeszowie – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Biegowy weekend w Rzeszowie. Wystartuje 1,5 tys. zawodników

RZESZÓW. Aż trzy imprezy biegowe odbędą się w najbliższy weekend w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto nowy zbiornik na wodę pitną

RZESZÓW. Rośnie zapas wody pitnej dla Rzeszowa. MPWiK wzbogacił się o nowy zbiornik.

Rzeszów

Team Dżo zwycięzcą drugiej edycji Rzeszowskiego StartUP MIXu

RZESZÓW. Zwycięski zespół zaprezentował projekt inteligentnego kompostownika.

Reklama