Rzeszów - Sobota, 20.12.2025
Reklama

II tura wyborów prezydenckich w Rzeszowie. Pierwsze sondażowe wyniki

Dodano: 21.04.2024 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W niedzielę, 21 kwietnia 2024 r. odbyła się druga tura wyborów prezydenckich w Rzeszowie. Wyniki sondażowe exit poll Ipsos wskazują, że przez najbliższe pięć lat prezydentem stolicy Podkarpacia będzie Konrad Fijołek.
 

W drugiej turze wyborów samorządowych, o fotel prezydenta Rzeszowa ubiegali się: Konrad Fijołek, 47 l. (KWW Konrada Fijołka Rozwój Rzeszowa) oraz Waldemar Szumny 55 l. (KW Prawo i Sprawiedliwość).
 
Zgodnie z wynikami sondażu exit poll pracowni Ipsos, przeprowadzonego na zlecenie Polsatu, TVN i TVP, w dzisiejszym głosowaniu zwyciężył Konrad Fijołek zdobywając 56,1 % głosów. Kandydat KW Prawo i Sprawiedliwość uzyskał 43,9 % poparcia.


oprac. RESinet.pl
 
Z danych opublikowanych przez Państwową Komisję Wyborczą wynika, że frekwencja do godz. 17:00 w Rzeszowie wyniosła 33,74%. W pierwszej turze było to 37,20%. Uprawnionych do głosowania było 147 667 osób. Wydano 49 819 kart.
 
Najwyższą frekwencję odnotowano w Obwodowej Komisji Wyborczej numer 39 mieszczącej się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 przy  al. Tadeusza Rejtana 30 – 51,04%.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przy Żwirowni powstanie osiedle z plażą, promenadą i mini portem. Ruszyła sprzedaż mieszkań

RZESZÓW. Plaża, molo, strefa spacerowa, wybieg dla psów i mini port – to tylko niektóre z atrakcji, z jakich będą mogli korzystać mieszkańcy osiedla „Panorama Kwiatkowskiego”. 112 mieszkań jest już w sprzedaży.

Rzeszów

Urząd Miasta Rzeszowa przedłuża ograniczenia w bezpośredniej obsłudze mieszkańców

RZESZÓW. Ze względu na sytuację epidemiczną ograniczenia związane z bezpośrednią obsługą mieszkańców w Urzędzie Miasta Rzeszowa i jednostkach organizacyjnych miasta zostają przedłużone do 30 kwietnia 2021 r.

Rzeszów

W czwartek radiowa debata kandydatów na prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. W czwartek, 22 kwietnia radio RMF FM organizuje debatę z udziałem kandydatów na prezydenta miasta Rzeszowa. Debata rozpocznie się o godz. 12:00.

Rzeszów

Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! na Politechnice Rzeszowskiej

RZESZÓW. 22 kwietnia 2021 r. na dedykowanej platformie Grip odbędzie się Dzień Otwarty organizowany w ramach akcji kierowany do licealistek z całej Polski

Rzeszów

Areszt dla 20-latka z Rzeszowa za posiadanie marihuany

RZESZÓW. Policjanci znaleźli przy 20-letnim mieszkańcu Rzeszowa blisko 200 gramów marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Rzeszów

W środę otwarcie pierwszego sklepu Aldi w Rzeszowie

RZESZÓW. Sklep w Rzeszowie będzie drugim Aldi na Podkarpaciu i 170 w Polsce. Z okazji otwarcia dla klientów przygotowano liczne promocje.

Rzeszów

Przy ul. Litewskiej powstanie nowy Środowiskowy Dom Samopomocy

RZESZÓW. Miasto ogłosiło już przetarg na roboty budowlane. Będzie to pierwsza tego typu placówka w Rzeszowie.

Rzeszów

Od września nowe połączenia z lotniska w Jasionce

​RZESZÓW. Samolotami linii Wizzair polecimy do Oslo i Londynu.

Reklama