Rzeszów - Środa, 11.02.2026
Reklama

Ikonki informujące o biletomatach w autobusie powrócą. Będą też inne zmiany?

Dodano: 19.12.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego przywróci ikonki informujące , że w danym autobusie jest biletomat. Pojawiła się również koncepcja z oznaczeniami, odnoszącymi się do ilości pasażerów w autobusie danej linii.

Powróci niewielkie oznaczenie na elektronicznych tablicach przy przystankach. Przypomnijmy, że ikonka przy czasie przyjazdu autobusu, mówiła nam o tym, że w danym pojeździe jest biletomat.

Ikonki powrócą do świąt

Rozwiązanie zostało wycofane z tablic w październiku ze względu na usterkę w systemie: „ Problem był taki, że autobusy nie przestawiały poprawnie danych. Znaleźliśmy błędy i wykonawca systemu poprawił to według moich zaleceń” – tłumaczy Tomasz Wesołowski, zastępca dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

Ikonki na tablice mają powrócić do Bożego Narodzenia. „Praktycznie do 4-5 dni autobusy będą zaktualizowane” – dodaje Wesołowski. Nie mniej jednak, zwracamy uwagę, że dobrą praktyką jest, aby nie nastawiać się tylko i wyłącznie na jeden sposób płatniczy. Warto mieć przy sobie również gotówkę. Jak pokazuje rzeczywistość, płatność kartą bywa  niekiedy niemożliwa.
Reklama
„Jeżeli wyświetlany jest status biletomatu, to znaczy, że jedna z form płatności jest dostępna, bo niektórych ta ikonka wprowadza w błąd, jeżeli posiada tylko kartę płatniczą” – informuje zastępca dyrektora ZTM-u.

Informacja o napełnieniu autobusów

Nie jest to jedyna zapowiedź zmian w autobusach miejskich. Kolejna informacja dotyczy wskaźnika, dzięki któremu pasażer, czekający na przystanku, będzie mógł zobaczyć jak bardzo przepełniony jest zbliżający się autobus danej linii. W praktyce pozwoli to na wybór innego pojazdu i podróż w bardziej komfortowych warunkach. Jak powszechnie wiadomo, podróże przepełnionymi autobusami nie należą do najprzyjemniejszych.

„Na razie to tylko pomysł. Narzędzia do tego są, urządzenia w autobusach są, z tym że jest na dzień dzisiejszy za mało autobusów wyposażonych w bramki liczące, ponieważ to będzie miało sens przy flocie minimum 90 autobusów posiadających bramki liczące”- mówi Tomasz Wesołowski.

 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jak pojadą autobusy MPK w okresie ferii zimowych?

RZESZÓW. W województwie podkarpackim ferie rozpoczynają się już w najbliższy poniedziałek, 16 stycznia i potrwają do 27 stycznia br. 

Rzeszów

Rusza druga transza dystrybucji węgla w Rzeszowie. Trzeba złożyć wniosek

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa przyjmuje wnioski do końca stycznia.

Rzeszów

Ciało 25-latka w rejonie zapory. Popełnił samobójstwo?

RZESZÓW. Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie nadzoruje śledztwo w sprawie śmierci 25-letniego mieszkańca Rzeszowa. Jego zwłoki znalazł przypadkowy przechodzień. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna popełnił samobójstwo.

Rzeszów

Jak segregować odpady w Rzeszowie? Mieszkańcom pomoże specjalny słownik

RZESZÓW. W Rzeszowie powstał „Słownik segregacji odpadów komunalnych”, który ma pomóc mieszkańcom w poprawnej segregacji śmieci.

Rzeszów

Wypadek w Boguchwale. Samochód potrącił matkę z dwójką dzieci

BOGUCHWAŁA. Dziś rano na oznakowanym przejściu dla pieszych w Boguchwale, kierujący toyotą potrącił matkę z dwójką dzieci. Piesi z obrażeniami trafili do szpitala. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy.

Rzeszów

Znamy gwiazdy i program 31. Finału WOŚP w Rzeszowie

RZESZÓW. „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” – pod takim hasłem już 29 stycznia w Rzeszowie odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Estrada Rzeszowska przygotowała...

Rzeszów

Wypadek na DK19 w Lutoryżu. Dwie osoby ranne

LUTORYŻ. Przez kilka godzin, w miejscu zdarzenia ruch odbywał się wahadłowo.

Rzeszów

Obok ratusza ma powstać nowe miejsce spotkań dla mieszkańców

RZESZÓW. Miasto planuje budowę nowego budynku przy ul. Słowackiego. Ma być to miejsce zarówno na spotkania jak i na wystawy czy kameralne koncerty.

Reklama