Rzeszów - Czwartek, 19.06.2025
Reklama

Ikonki informujące o biletomatach w autobusie powrócą. Będą też inne zmiany?

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego przywróci ikonki informujące , że w danym autobusie jest biletomat. Pojawiła się również koncepcja z oznaczeniami, odnoszącymi się do ilości pasażerów w autobusie danej linii.

Powróci niewielkie oznaczenie na elektronicznych tablicach przy przystankach. Przypomnijmy, że ikonka przy czasie przyjazdu autobusu, mówiła nam o tym, że w danym pojeździe jest biletomat.

Ikonki powrócą do świąt

Rozwiązanie zostało wycofane z tablic w październiku ze względu na usterkę w systemie: „ Problem był taki, że autobusy nie przestawiały poprawnie danych. Znaleźliśmy błędy i wykonawca systemu poprawił to według moich zaleceń” – tłumaczy Tomasz Wesołowski, zastępca dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

Ikonki na tablice mają powrócić do Bożego Narodzenia. „Praktycznie do 4-5 dni autobusy będą zaktualizowane” – dodaje Wesołowski. Nie mniej jednak, zwracamy uwagę, że dobrą praktyką jest, aby nie nastawiać się tylko i wyłącznie na jeden sposób płatniczy. Warto mieć przy sobie również gotówkę. Jak pokazuje rzeczywistość, płatność kartą bywa  niekiedy niemożliwa.
Reklama
„Jeżeli wyświetlany jest status biletomatu, to znaczy, że jedna z form płatności jest dostępna, bo niektórych ta ikonka wprowadza w błąd, jeżeli posiada tylko kartę płatniczą” – informuje zastępca dyrektora ZTM-u.

Informacja o napełnieniu autobusów

Nie jest to jedyna zapowiedź zmian w autobusach miejskich. Kolejna informacja dotyczy wskaźnika, dzięki któremu pasażer, czekający na przystanku, będzie mógł zobaczyć jak bardzo przepełniony jest zbliżający się autobus danej linii. W praktyce pozwoli to na wybór innego pojazdu i podróż w bardziej komfortowych warunkach. Jak powszechnie wiadomo, podróże przepełnionymi autobusami nie należą do najprzyjemniejszych.

„Na razie to tylko pomysł. Narzędzia do tego są, urządzenia w autobusach są, z tym że jest na dzień dzisiejszy za mało autobusów wyposażonych w bramki liczące, ponieważ to będzie miało sens przy flocie minimum 90 autobusów posiadających bramki liczące”- mówi Tomasz Wesołowski.

 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Cała branża ślubna w jednym miejscu. W niedzielę Targi Ślubne w hali Podpromie

RZESZÓW. W niedzielę, 2 lutego w Rzeszowie odbędzie się XXII edycja Podkarpackich Targów Ślubnych. To doskonała okazja dla narzeczonych by zapoznać się z ofertą firm z branży ślubnej w jednym miejscu.

Rzeszów

Kradł rowery na terenie Rzeszowa. Jest już w rękach policji

RZESZÓW. 18-letni mieszkaniec Rzeszowa został zatrzymany w sprawie kradzieży kilku rowerów. Młody mężczyzna przyznał się do winy. Usłyszał już pierwsze zarzuty.

Rzeszów

Postępują prace przy rozbudowie rzeszowskiego „Elektronika” [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa rozbudowa Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie. Ratusz informuje, że roboty prowadzone są bardzo sprawnie. Nie wykluczone, że inwestycja będzie gotowa wczesnej niż zakładano.

Rzeszów

Nowość na lotnisku w Jasionce. Technologia usprawniająca punktualność

RZESZÓW/JASIONKA. Na lotnisku w Jasionce wdrożono system Digital ATC Clearance (DCL), w celu poprawy punktualności przed sezonem Lato 2025. Rzeszów jest jednym z pięciu miast w Polsce, w których zastosowano tę technologię.

Rzeszów

Przez lata znęcał się nad żoną, w końcu ją zabił. Grzegorz J. z Lubeni usłyszał wyrok

RZESZÓW. 17 lat pozbawienia wolności – taki wyrok usłyszał Grzegorz J., który fizycznie i psychicznie znęcał się nad żoną, a w końcu ją zabił. Mężczyzna od ponad dwóch lat przebywa w areszcie....

Rzeszów

Przy ul. Cichej powstaje Podkarpackie Centrum Sportu Akademickiego [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa budowa Podkarpackiego Centrum Sportu Akademickiego, które stanowi kolejny etap tworzenia uniwersyteckiego kompleksu sportowego. Wartość inwestycji to ponad 26 mln zł. Jak informuje biuro prasowe UR, prace idą zgodnie z harmonogramem.

Rzeszów

Uszkodził cztery auta w centrum Rzeszowa. Miało blisko 1,6 promila

RZESZÓW. 20-letni mieszkaniec Rzeszowa uszkodził cztery pojazdy, zaparkowane na jednym z parkingów w centrum miasta. Okazało się, że miał prawie 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Reklama