Rzeszów - Piątek, 30.05.2025
Reklama

Ile mandatów za spalanie śmieci wystawiono w 2019 roku w Rzeszowie?

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. W 2018 roku w Rzeszowie nałożono 31 mandatów za spalanie śmieci. W 2019 roku licznik zatrzymał się na czterech przypadkach. W jaki sposób Strażnicy Miejscy sprawdzają co było spalane w piecu?

Jak wiadomo, domowe kominy, które pozbawione są filtrów, produkują znacznie większe zamieszczanie powietrza niż zakłady produkcyjne czy spalarnie śmieci. Poza zanieczyszczeniami pojawia się jeszcze jeden problem, smród i chyba wszystkim w głównej mierze ten drugi czynnik przeszkadza najbardziej.

Jeżeli jednak występowanie przypadków nielegalnego spalania w mieście mierzono by w ilości wystawionych mandatów, to Rzeszów nie ma sobie nic do zarzucenia, gdyż w tym roku wystawiono cztery mandaty, natomiast rok wcześniej 31.

„W tym roku Straż Miejska nałożyła jeden mandat za spalanie śmieci w piecu. Było to na ul. Ciepłowniczej” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos, z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa. Pozostałe trzy mandaty związane były ze spalaniem śmieci na ziemi, dwa przypadki zanotowano na ul. Malinowej oraz jeden na ul. Senatorskiej.
Reklama
Egzekwowaniem przepisów w tej kwestii zajmuje się Straż Miejska, a za spalanie śmieci grozi mandat do 500 zł. Warto również podkreślić, że w tym przypadku nie ma żadnego, z góry określonego, taryfikatora. Kwotę mandatu ustala się na podstawie szkodliwości spalanych materiałów.

„Jeżeli jest podejrzenie spalania śmieci, wtedy pobieramy z pieca próbki i wysyłamy do laboratorium na Śląsku” – informuje Jacek Długosz, kierownik Straży Miejskiej w Rzeszowie.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dachowanie w Hermanowej. Kierowca miał ponad 2 promile

RZESZÓW. 33-latek kierujący oplem stracił panowanie nad samochodem i dachował. Okazało się, że był pijany. Miał ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie.

Rzeszów

Rzeszów stawia na rekreację i sport

RZESZÓW. Edukacyjny sad, bieżnia i pumptrack, to kolejne z kilkudziesięciu miejskich inwestycji w sport i rekreację, które powstaną w tym roku w naszym mieście.

Rzeszów

W sobotę Ultramaraton Podkarpacki. Około 300 zawodników pobiegnie wokół Rzeszowa

RZESZÓW. Będą rywalizować na trasach o długości 30, 50, 70 i 115 km.

Rzeszów

Nowe wiaty przystankowe i przebudowa zatok w Rzeszowie

RZESZÓW. Przy rzeszowskich ulicach zamontowanych zostanie kolejnych 77 nowych wiat przystankowych. Przebudowanych zostanie także część zatok autobusowych.

Rzeszów

Posadzą blisko 1300 nowych drzew w Rzeszowie

RZESZÓW. Będą to m.in.: lipy drobnolistne, dęby szypułkowe, tulipanowce amerykańskie i platany klonolistne.

Rzeszów

Dziś utrudnienia w ruchu. Przez ulice Rzeszowa przejdzie korowód studentów

RZESZÓW. Korowód wyruszy około godz. 16:30 z Rynku i przejdzie ulicami Rzeszowa na miasteczko akademickie Politechniki Rzeszowskiej. Część ulic zostanie całkowicie zamknięta.

Rzeszów

"Rowerowy Maj" w Rzeszowie. Uczniowie dbają o środowisko i walczą o nagrody

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia dołączyła do tegorocznej edycji kampanii „Rowerowy Maj”. Jej celem jest promocja ekologicznego transportu, a korzystanie z rowerów, hulajnóg, czy deskorolek będzie nagradzane. 

Rzeszów

Nowe, ekologiczne autobusy komunikacji miejskiej dla Rzeszowa

RZESZÓW. Komunikacja miejska w Rzeszowie wzbogaci się wkrótce o 14 nowych autobusów gazowych i elektrycznych. Pojazdy dostarczą Autosan z Sanoka i Solaris z Bolechowa.

Reklama