Rzeszów - Piątek, 14.11.2025
Reklama

IMGW ostrzega przez burzami z gradem, m.in. w Rzeszowie, Przemyślu i Krośnie

Dodano: 07.08.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW, PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydało ostrzeżenie dla województwa podkarpackiego w związku z możliwymi burzami z gradem. Pogoda może się pogorszyć już od godz. 12.00.

Wydano dwa ostrzeżenie, pierwsze z nich dotyczy powiatu bieszczadzkiego, brzozowskiego, jarosławskiego, krośnieńskiego, leskiego, leżajskiego, lubaczowskiego, łańcuckiego, niżańskiego, przemyskiego, przeworskiego, ropczycko-sędziszowskiego, rzeszowskiego, sanockiego oraz strzyżowskiego.

Ostrzeżenie dotyczy również bezpośrednio Podkarpackich miast, takich jak Rzeszów, Przemyśl, i Krosno. Powyższy komunikat IMGW zapowiada burze z gradem od godziny 14.00 dnia 07.08 2019 r. do godziny 22.00 tego samego dnia.
Reklama
Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 30 mm do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami  grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na poziomie 90%.

Kolejne ostrzeżenie wydano dla powiatu dębickiego, jasielskiego, kolbuszowskiego, mieleckiego, stalowowolskiego oraz tarnobrzeskiego włącznie z miastem Tarnobrzeg. W tych rejonach burze z gradem mogą się rozpocząć od godz. 12:00 dnia 07.08.2019 do godz. 19:00 tego samego dnia.

W ww. regionach prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 30 mm do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami  grad. W tym przypadku prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska również wynosi 90%.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ponad 1 kg narkotyków w samochodzie 63-letniego mieszkańca Rzeszowa

RZESZÓW. Rzeszowscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn za posiadanie narkotyków - 63-letniego mieszkańca Rzeszowa oraz jego 46-letniego znajomego, mieszkańca powiatu rzeszowskiego.

Rzeszów

Podaruj posiłek potrzebującym. W Rzeszowie ruszyła akcja "zawieszone obiady"

RZESZÓW. W Pubie Spółdzielczym w Rzeszowie, wydawane są ciepłe posiłki i napoje dla seniorów i osób, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Dania ufundowane są przez darczyńców.

Rzeszów

Przebudowa zatoki autobusowej na ul. Ofiar Katynia. Utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Do 20 października kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w rejonie zatoki autobusowej na ul. Ofiar Katynia.

Rzeszów

W weekend biegi na ulicach Rzeszowa. Będą utrudnienia w ruchu [TRASY]

RZESZÓW. Część ulic w centrum miasta będzie częściowo lub całkowicie zamknięta dla ruchu. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

Rzeszów

Rondo przy ZUS udostępnione kierowcom

RZESZÓW. Od wczoraj kierowcy mogą już korzystać z ronda na ul. Fredry. Jużwkrótce miasto planuje również uruchomić przejazd pod torami na ul. Batorego.

Rzeszów

Rozbudowa dróg na osiedlu Budziwój

RZESZÓW. Rzeszowska firma Promost Consulting opracuje dokumentację projektową rozbudowy i budowy dróg na osiedlu Budziwój o łącznej długości ponad 6,3 kilometra Projekt ma powstać w ciągu  17 miesięcy.

Rzeszów

Inauguracja roku akademickiego w Uniwersytecie Rzeszowskim

RZESZÓW. Największa uczelnia na Podkarpaciu rozpoczyna nowy rok akademicki. Inauguracja odbędzie się w najbliższą sobotę, 1 października 2022 r.

Rzeszów

Trwa zbiórka na ławkę multimedialną im. redaktora Janusza Majki

RZESZÓW. Przy al. Lubomirskich w Rzeszowie stanie wyjątkowa ławka multimedialna upamiętniająca zmarłego w zeszłym roku dziennikarza Polskiego Radia Rzeszów.

Reklama