Rzeszów - Sobota, 15.11.2025
Reklama

IMGW ostrzega przez burzami z gradem, m.in. w Rzeszowie, Przemyślu i Krośnie

Dodano: 07.08.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW, PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydało ostrzeżenie dla województwa podkarpackiego w związku z możliwymi burzami z gradem. Pogoda może się pogorszyć już od godz. 12.00.

Wydano dwa ostrzeżenie, pierwsze z nich dotyczy powiatu bieszczadzkiego, brzozowskiego, jarosławskiego, krośnieńskiego, leskiego, leżajskiego, lubaczowskiego, łańcuckiego, niżańskiego, przemyskiego, przeworskiego, ropczycko-sędziszowskiego, rzeszowskiego, sanockiego oraz strzyżowskiego.

Ostrzeżenie dotyczy również bezpośrednio Podkarpackich miast, takich jak Rzeszów, Przemyśl, i Krosno. Powyższy komunikat IMGW zapowiada burze z gradem od godziny 14.00 dnia 07.08 2019 r. do godziny 22.00 tego samego dnia.
Reklama
Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 30 mm do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami  grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na poziomie 90%.

Kolejne ostrzeżenie wydano dla powiatu dębickiego, jasielskiego, kolbuszowskiego, mieleckiego, stalowowolskiego oraz tarnobrzeskiego włącznie z miastem Tarnobrzeg. W tych rejonach burze z gradem mogą się rozpocząć od godz. 12:00 dnia 07.08.2019 do godz. 19:00 tego samego dnia.

W ww. regionach prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 30 mm do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami  grad. W tym przypadku prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska również wynosi 90%.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W czwartek utrudnienia w ruchu. Ulicami miasta przejdzie korowód studentów

RZESZÓW. Korowód wyruszy około godz. 18.50 z Rynku w kierunku akademików przy ul. Cichej.

Rzeszów

W sobotę rusza sezon kąpielowy w Rzeszowie

RZESZÓW. Od 11 czerwca czynne będą zarówno baseny otwarte ROSiR przy ul. Pułaskiego, jak i kąpielisko Żwirownia przy ul. Kwiatkowskiego.

Rzeszów

Ponad 740 tys. zł na wydarzenia kulturalne w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto dofinansuje kolejne wydarzenia kulturalne w Rzeszowie. Ponad 742 tysięcy złotych trafi do 31 fundacji i stowarzyszeń, które je zorganizują.  

Rzeszów

Zakończyła się rozbudowa ulicy Morgowej

RZESZÓW. We wtorek rozpoczęło się malowanie oznakowań na jezdni. Trwa już odbiór przebudowanego odcinka, który został już udostępniony kierowcom.

Rzeszów

"Rzeszów to MY". Trwa nabór pomysłów na miejskie innowacje

RZESZÓW. Trwa nabór pomysłów do trzeciej edycji programu „Rzeszów to MY” na miejskie innowacje w obszarze poprawy jakości życia mieszkańców Rzeszowa. Projekty można zgłaszać do 15 czerwca.

Rzeszów

Inwestycja drogowa na osiedlu Miłocin. Podpisanie umowy z wykonawcą

RZESZÓW. Firma Strabag wybuduje ok. 800-metrowy odcinek ulicy Parkowej na osiedlu Miłocin. Umowa na realizację inwestycji zostanie podpisana jeszcze w tym tygodniu.

Rzeszów

W Rzeszowie rusza grupa wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy. Pierwsze spotkanie 6 czerwca

RZESZÓW. Spotkania odbywają się w Ośrodku Poradnictwa Specjalistycznego i Interwencji Kryzysowej MOPS w Rzeszowie, przy ul. Skubisza 4.

Reklama