Rzeszów - Piątek, 19.12.2025
Reklama

IMGW ostrzega. W Rzeszowie mogą pojawić się burze z gradem

Dodano: 20.05.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z gradem. Komunikat dotyczy 21 powiatów.

Po deszczowej niedzieli, poniedziałek zapowiada się równie burzliwie. IMGW wydało ostrzeżenie przed burzami z gradem.

Obszar objęty pierwszym stopniem zagrożenia to powiat bieszczadzki, brzozowski, jarosławski, leski, leżajski, lubaczowski, łańcucki, niżański, przemyski, przeworski, rzeszowski, sanocki oraz stalowowolski.

Wstępne prognozy mówią o możliwych burzach z opadami deszczu, miejscami od 30 mm do 40 mm oraz porywach wiatru do 80 km/h. Miejscami wystąpi również grad.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje, że ww. warunki atmosferyczne mogą rozpocząć się od godz. 12:00 dnia 20.05.2019 do godz. 21:00 dnia 20.05.2019. Prawdopodobieństwo burz z gradem określono na poziomie 80%.

Z kolei dla powiatu dębickiego, jasielskiego, kolbuszowskiego, krośnieńskiego, mieleckiego, ropczycko-sędziszowskiego, strzyżowskiego i tarnobrzeskiego prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami, do 25 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h, od godz. 14:00 dnia 20.05.2019 do godz. 21:00 dnia 20.05.2019.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dotacje na zadania kulturalne w Rzeszowie w 2023 roku. Prezydent czeka na oferty

RZESZÓW. Ruszył konkurs na realizację zadań kulturalnych w 2023 roku w Rzeszowie. Na ten cel miasto zarezerwowało pół miliona złotych. 

Rzeszów

Odmulanie rzeszowskiego zalewu zakończone

RZESZÓW. Zakończył się proces wydobywania osadów z rzeszowskiego zalewu. Trwają jeszcze prace porządkowe, w tym min. demontaż maszyn.

Rzeszów

Zmiana rozkładów jazdy trzech linii MPK

​RZESZÓW. Od 1 stycznia nastąpią ograniczenia w kursowaniu trzech linii rzeszowskiej komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Nowoczesny aparat do USG w Szpitalu Miejskim

RZESZÓW. Oddział Ginekologiczno-Położniczy Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Rzeszowie dysponuje nowym aparatem do USG. To światowej klasy urządzenie pozwalające na bardzo dokładną diagnostykę chorób u leczących się tutaj pacjentek.  

Rzeszów

Trzy rzeszowskie szkoły jeszcze bardziej przyjazne osobom z niepełnosprawnością

RZESZÓW. Nowe miejsca postojowe, budowa pochylni i przebudowa tych istniejących, montaż balustrad i inne rozwiązania poprawiające dostępność dla osób niepełnosprawnych zostaną wykonane w trzech rzeszowskich szkołach w ramach projektu „Dostępna szkoła”.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy MPK w okresie świątecznym?

​RZESZÓW. W wigilię komunikacja miejska realizowana będzie w ograniczonym zakresie. W pierwszy i w drugi dzień świąt autobusy pojadą wg świątecznego rozkładu jazdy.

Rzeszów

W Rzeszowie uruchomiono Świąteczny Punkt Pomocy Ukrainie

RZESZÓW. Trwa zbiórka darów dla Ukrainy organizowana przez Fundację Medyk dla Zdrowia. Potrzebne są m.in. odzież termiczna, koce i śpiwory oraz żywność długoterminowa.

Reklama