Rzeszów - Niedziela, 10.05.2026
Reklama

Inauguracja Wystawy Interaktywnej „Eksploratorium” już w najbliższy piątek. Będą nowe atrakcje

Dodano: 13.03.2019 r.

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. 15 marca na Uniwersytecie Rzeszowskim odbędzie się oficjalna inauguracja wiosennej edycji Wystawy Interaktywnej „Eksploratorium”. Znajdą się na niej m.in. zestawy edukacyjne z elektroniki i biotechnologii.

W dniu 15.03.2019r. (piątek) o godzinie 9:00 na Uniwersytet Rzeszowski w budynku A0 na parterze uczniowie, nauczyciele i rodzice będą mieli możliwość uczestniczenia w uroczystej inauguracji wystawy interaktywnej.

Interaktywna wystawa „Eksploratorium” to miejsce stworzone dla pozaszkolnej edukacji dzieci i młodzieży. Głównym celem wystawy jest przybliżenie dzieciom i młodzieży osiągnięć naukowych w sposób łatwy i przystępny, w połączeniu z promocją badań i kierunków studiów.

Powstała aby wspierać szkoły i inne instytucje edukacyjne w dokształcaniu dzieci i młodzieży w różnych dziadzinach nauki, a inicjatorami jej powstania byli: kierownik Zakładu Dydaktyki Ogólnej i Systemów Edukacyjnych dr hab. prof. UR Wojciech Walat oraz prezes Stowarzyszenia EksploRes mgr Tomasz Michalski.

W tym roku do bogatej oferty edukacyjnej wystawy interaktywnej dołączą zestawy edukacyjne z elektroniki i biotechnologii, stanowiska do badań mikroskopowych i montowania układów elektronicznych.. Podczas otwarcia wystawy, każdy będzie mógł za darmo zmierzyć się z nowymi zadaniami jakie na niego czekają w nowej edycji.
Reklama
Wszystkie zajęcia realizowane na wystawie są wspieranie przez studentki z koła naukowego Edukacja bez granic z Wydziału Pedagogicznego. Wiosenna edycja wystawy Eksploratorium od marca 2019r. będzie objęta obowiązkową opłatą 5 zł od każdego ucznia. Środki finansowe zebrane z wpłat będą przeznaczone na bieżące naprawy oraz na rozbudowę wystawy o nowe eksponaty.

Przypomnijmy, że wystawa działa od 2014 r. i już na stałe wpisała się w działalność Uniwersytetu Rzeszowskiego. W ciągu 4 lat działalności Eksploratorium odwiedziło ponad 8 tysięcy dzieci i młodzieży z różnych szkół województwa podkarpackiego, jak również wiele grup młodzieży pochodzących z innych krajów, które uczestniczą w międzynarodowym programie ERASMUS+.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowy park kieszonkowy powstanie na os. Króla Augusta [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Przy ul. Sportowej na osiedlu Króla Augusta powstanie nowy park kieszonkowy. Inwestycja będzie realizowana w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

Po raz kolejny pobiegną "Wilczym Tropem"

RZESZÓW. Nieco ponad 2 kilometry będą mieli do pokonania uczestnicy biegu pn. „Wilczym Tropem”, który odbędzie się w najbliższą niedzielę na rzeszowskich Bulwarach. Celem zawodów jest upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych.

Rzeszów

Rondo przy ZUS ma nazwę

RZESZÓW. „Rondo im. Ignacego Daszyńskiego” – taką nazwę otrzymało nowe rondo w rejonie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Rzeszowie. 

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci eskortowali samochód z rodzącą kobietą

RZESZÓW. Policjanci rzeszowskiej drogówki pilotowali do szpitala samochód z kobietą w zaawansowanej ciąży. Dzięki pomocy funkcjonariuszy, ciężarna na czas trafiła pod opiekę lekarzy.

Rzeszów

Inwestycja drogowa na os. Pogwizdów Nowy

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która opracuje dokumentację projektową na budowę ul. Chmajówka na osiedlu Pogwizdów Nowy. 

Rzeszów

Kiermasz "Niezła Sztuka" w Plazie

RZESZÓW. Winyle, płyty CD, książki, rękodzieło – to wszystko czekać będzie na odwiedzających kiermasz „Niezła Sztuka”, który odbędzie się już w najbliższą sobotę 4 marca 2023 r. w Centrum Handlowym Plaza Rzeszów.

Rzeszów

Rzeszowski Dzień Kobiet. Autobus pełen niespodzianek i inne atrakcje

RZESZÓW. Estrada Rzeszowa oraz rzeszowskie instytucje kultury przygotowały z okazji Dnia Kobiet kilka niespodzianek.

Rzeszów

Strefa płatnego parkowania w szpitalu "na górce"

RZESZÓW. Płatne parkowanie zacznie obowiązywać od 1 marca 2023 r. 

Reklama