Rzeszów - Poniedziałek, 12.05.2025
Reklama

Inauguracja Wystawy Interaktywnej „Eksploratorium” już w najbliższy piątek. Będą nowe atrakcje

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. 15 marca na Uniwersytecie Rzeszowskim odbędzie się oficjalna inauguracja wiosennej edycji Wystawy Interaktywnej „Eksploratorium”. Znajdą się na niej m.in. zestawy edukacyjne z elektroniki i biotechnologii.

W dniu 15.03.2019r. (piątek) o godzinie 9:00 na Uniwersytet Rzeszowski w budynku A0 na parterze uczniowie, nauczyciele i rodzice będą mieli możliwość uczestniczenia w uroczystej inauguracji wystawy interaktywnej.

Interaktywna wystawa „Eksploratorium” to miejsce stworzone dla pozaszkolnej edukacji dzieci i młodzieży. Głównym celem wystawy jest przybliżenie dzieciom i młodzieży osiągnięć naukowych w sposób łatwy i przystępny, w połączeniu z promocją badań i kierunków studiów.

Powstała aby wspierać szkoły i inne instytucje edukacyjne w dokształcaniu dzieci i młodzieży w różnych dziadzinach nauki, a inicjatorami jej powstania byli: kierownik Zakładu Dydaktyki Ogólnej i Systemów Edukacyjnych dr hab. prof. UR Wojciech Walat oraz prezes Stowarzyszenia EksploRes mgr Tomasz Michalski.

W tym roku do bogatej oferty edukacyjnej wystawy interaktywnej dołączą zestawy edukacyjne z elektroniki i biotechnologii, stanowiska do badań mikroskopowych i montowania układów elektronicznych.. Podczas otwarcia wystawy, każdy będzie mógł za darmo zmierzyć się z nowymi zadaniami jakie na niego czekają w nowej edycji.
Reklama
Wszystkie zajęcia realizowane na wystawie są wspieranie przez studentki z koła naukowego Edukacja bez granic z Wydziału Pedagogicznego. Wiosenna edycja wystawy Eksploratorium od marca 2019r. będzie objęta obowiązkową opłatą 5 zł od każdego ucznia. Środki finansowe zebrane z wpłat będą przeznaczone na bieżące naprawy oraz na rozbudowę wystawy o nowe eksponaty.

Przypomnijmy, że wystawa działa od 2014 r. i już na stałe wpisała się w działalność Uniwersytetu Rzeszowskiego. W ciągu 4 lat działalności Eksploratorium odwiedziło ponad 8 tysięcy dzieci i młodzieży z różnych szkół województwa podkarpackiego, jak również wiele grup młodzieży pochodzących z innych krajów, które uczestniczą w międzynarodowym programie ERASMUS+.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Odpowiedź marszałka kluczem do rozpoczęcia budowy połączenia ul. Warszawskiej z ul. Krakowską

RZESZÓW. Trwa projektowanie połączenia ul. Warszawskiej z ul. Krakowską.

Rzeszów

21-krotny uczestnik imprezy zwycięża 28. Rajd Rzeszowski

RZESZÓW. Zwycięzcą 28. Rajdu Rzeszowskiego został Grzegorz Grzyb pilotowany przez Roberta Hundlę.

Rzeszów

27 wiat przystankowych do wymiany. Kolejnych 29 zatok wymaga przebudowy

RZESZÓW. Prace mają się zakończyć do 30 listopada 2020 roku.

Rzeszów

ZUS kontroluje zwolnienia lekarskie. W Rzeszowskim oddziale prawa do zasiłku pozbawiono 299 osób

RZESZÓW. Łącznie, kwota obniżonych i cofniętych świadczeń chorobowych od stycznia do końca czerwca tego roku, wyniosła 104,2 mln zł w skali kraju.

Rzeszów

Jaki kierunek na WSPiA cieszył się największą popularnością?

RZESZÓW. II tura rekrutacji potrwa od 8 sierpnia do 28 września 2019 r.

Rzeszów

Na lotnisku w Jasionce 57-letnia Syryjka, która przyleciała z Grecji, udawała Bułgarkę. Chciała dotrzeć do Niemiec

RZESZÓW. Zdarzenie miało miejsce 7 sierpnia na terenie terminala portu lotniczego Rzeszów - Jasionka.

Rzeszów

Zmiany w rozkładzie linii nr 51

RZESZÓW. Zmiany zaczną obowiązywać od 12 sierpnia br.

Rzeszów

Ratusz interweniuje w sprawie cen paliw. Wysłano pismo do operatorów rzeszowskich stacji paliw

RZESZÓW. Miasto chce zmniejszenia cen paliw w mieście. Ratusz uważa, że nie odzwierciedlają one faktycznych cen za baryłkę ropy. 

Reklama