Rzeszów - Piątek, 14.08.2026
Reklama

Inwestycje drogowe na os. Słocina. W przyszłości będzie nowa linia autobusów miejskich

Dodano: 12.11.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Miasto planuje m.in. budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Witolda, Paderewskiego i Powstańców Śląskich. Dodatkowa linia MPK ma usprawnić komunikację pomiędzy os. Słocina i Zalesiem.

Głos w sprawie inwestycji na os. Słocina zabrało czterech radnych z Rozwoju Rzeszowa: Daniel Kunysz, Sławomir Gołąb, Robert Walawender oraz jego brat Witold Walawender. Ich interpelacja dotyczyła m.in. budowy ronda na skrzyżowaniu ulicy Witolda i Paderewskiego wraz z przejazdami dla rowerów.

„Mieszkańcy osiedla Słocina mają coraz większe problemy komunikacyjne na skrzyżowaniu ul. Paderewskiego z Witolda, samochody tkwią w dużych korkach oczekując na wjazd. Rozwiązaniem będzie budowa nowych dróg dojazdowych, które odciążą ul. Paderewskiego ale również budowa ronda, które powinno usprawnić komunikację” – czytamy w interpelacji.

W odpowiedzi ratusz informuje o trwających pracach projektowych, które prowadzić mają do budowy połączeniu ul. Armii Krajowej z ul. Dunikowskiego włącznie z zaplanowaną budową ścieżki rowerowej.

„Droga ta łącznie z realizowaną rozbudową ul. Wieniawskiego będzie alternatywnym układem komunikacyjnym usprawniających ruch z osiedla Słocina w kierunku centrum. Ze względu na istniejące zagospodarowanie terenu brak jest możliwości zaprojektowania ścieżki rowerowej w opracowywanej dokumentacji na rozbudowę ul. Słocińskiej, na odcinku od szkoły do cmentarza” – informuje w odpowiedzi na interpelacje radnych Stanisław Sienko, zastępca prezydenta Rzeszowa.
Reklama
W dalszej części odpowiedzi jest mowa o przygotowywanej dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Budowa ul. Rodziny Lutaków i ul. Braci Aletańskich”, gdzie planowana jest budowa ścieżki rowerowej. To zadanie wraz z tym ww. mają wpłynąć na poprawę sytuacji komunikacyjnej na os. Słocina.

Nie mniej jednak budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Witolda, Paderewskiego i Powstańców Śląskich została dołączona do projektu budżetu na 2020 roku. Zastępca prezydenta informuje również o tym, że po oddaniu do użytku remontowanej obecnie ul. Wieniawskiego, zostanie uruchomiona nowa linia autobusów miejskich kursująca pomiędzy os. Słocina i Zalesiem.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

20 autobusów wodorowych trafi do Rzeszowa. Podpisano umowę

RZESZÓW. W czwartek w ratuszu podpisano umowę na zakup 20 zeroemisyjnych autobusów wodorowych, które wzbogacą rzeszowską komunikację miejską. Pojazdy zostaną dostarczone w połowie 2026 roku.

Rzeszów

Wypadek w Głogowie Małopolskim. Zderzyły się 4 pojazdy, 3 osoby w szpitalu [ZDJĘCIA]

GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. W Głogowie Małopolskim doszło do zderzenia się czterech pojazdów, w tym ciężarówki i samochodu dostawczego. W wypadku ranne zostały trzy osoby. Służby pracowały na miejscu zdarzenia do późnych godzin nocnych.

Rzeszów

W weekend utrudnienia na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej z ul. Krzyżanowskiego. Będzie objazd

RZESZÓW. Od piątku do soboty całkowicie zamknięty będzie fragment ulicy Krzyżanowskiego w rejonie skrzyżowania z al. Armii Krajowej. Wyznaczony zostanie objazd.

Rzeszów

Bezpłatne przejazdy rzeszowskimi autobusami – ważne udogodnienie

RZESZÓW. Za pomocą Rzeszowskiej Karty Mieszkańca w aplikacji Rzeszów To MY 2.0 można aktywować bezpłatne przejazdy dla uczniów. Wystarczy wybrać nowy pakiet "Bezpłatne Przejazdy dla Ucznia" i wykonać kilka akcji, które wyświetlą...

Rzeszów

Zakończył się kolejny etap przebudowy ul. Matysowskiej [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Przy ul. Matysowskiej wybudowano ok. 300 metrów chodnika, kanalizację deszczową oraz oświetlenie. Droga została poszerzona do 7 m.

Rzeszów

Rozbudowa stadionu Grunwald Budziwój na ukończeniu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Prace przy rozbudowie stadionu KS Grunwald Budziwój w Rzeszowie zbliżają się do końca. Gotowy jest już budynek klubowy. Trwają jeszcze roboty dodatkowe związane z infrastrukturą i zagospodarowaniem terenu.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Zmiana tymczasowej organizacji ruchu na ul. Krzyżanowskiego i al. Armii Krajowej

RZESZÓW. Na początku przyszłego tygodnia zostanie wprowadzona kolejna zmiana do istniejącej tymczasowej organizacji ruchu w obrębie skrzyżowania al. Armii Krajowej z ul. Krzyżanowskiego.

Rzeszów

Rośnie nowa część szkoły przy ul. Miodowej w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 21 przy ul. Miodowej. W nowej części znajdą się m.in. 12 sal lekcyjnych, sala komputerowa, dwie świetlice i biblioteka z czytelnią. Na jakim etapie są prace?

Reklama