Rzeszów - Środa, 29.10.2025
Reklama

Inwestycje strategiczne na lotnisku w Jasionce nabierają tempa

Dodano: 03.09.2025 r. / Redakcja

fot. RESinet.pl / Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów
fot. RESinet.pl / Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów

RZESZÓW/JASIONKA. Do 2027 roku na podrzeszowskim lotnisku mają zostać zrealizowane trzy ważne zadania. Wszystkie współfinansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach instrumentu „Łącząc Europę” 2021-2027 (CEF Military Mobility).

Wśród inwestycji strategicznych planowanych w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów Sp. z o.o. są:

1. Budowa II etapu równoległej drogi kołowania (długość ok.1.100 m)


 - zgodnie z harmonogramem zakończenie realizacji tej inwestycji planowane jest w trzecim kwartale 2026 r.

2. Przebudowa I etapu drogi startowej na odcinku o długości 700 m wraz z infrastrukturą techniczną na podrzeszowskim lotnisku.


- w ramach tego zadania, od 25 sierpnia br. układana jest finalna warstwa betonu nawierzchniowego.

3. Drugi etap przebudowy drogi startowej na odcinku ok. 1.800 m


- w tym roku zostały przeprowadzone niezbędne prace badawcze oraz ekspertyzy. Obecnie trwa przygotowanie dokumentacji projektowej. W 2026 r. planowane jest ogłoszenie przetargu na wykonawcę robót, natomiast realizacja prac budowlanych na drodze startowej zakładana jest w drugim kwartale 2027 r

Nowe inwestycje na podrzeszowskim lotnisku „mają na celu poprawić bezpieczeństwo i przepustowość operacji lotniczych zarówno tych cywilnych jak i wojskowych”.

- Zdajemy sobie sprawę z tego jak ważną rolę pełni nasz port lotniczy dla rozwoju gospodarki a także bezpieczeństwa regionu dlatego też wszelkie prace budowlane zostały zaplanowane w taki sposób aby zapewnić ciągłość operacyjną lotniska dla ruchu pasażerskiego oraz cargo - powiedział Adam Hamryszczak prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Reklama
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Radni PiS chcą całorocznej wypożyczalni rowerów miejskich

RZESZÓW. Radni proponują m.in. zintegrowanie jej z kartą miejską oraz całorocznego funkcjonowania.

Rzeszów

250 tys. zł za wykonanie przejścia dla pieszych w rejonie C.H. Nowy Świat

RZESZÓW. Aktualnie na ul. Krakowskiej znajduje się oznakowane przejście dla pieszych.

Rzeszów

Początek rekrutacji na Uniwersytet Rzeszowski już 13 maja. Przygotowano ponad 9 tys. miejsc

RZESZÓW. Uniwersytet Rzeszowski przygotował 6131 miejsc na studiach stacjonarnych i 3190 na studiach niestacjonarnych.

Rzeszów

Jedna z rzeszowskich szkół podpisała umowę z Elektrociepłownią PGE przy ul. Ciepłowniczej

RZESZÓW. ZSEo jako jedyna szkoła w Rzeszowie kształci w zawodzie technik energetyk oraz technik systemów i urządzeń energetyki odnawialnej.

Rzeszów

Żywa legenda Asseco Resovii Rzeszów kończy karierę

RZESZÓW. Łukasz Perłowski, żywa legenda zespołu Asseco Resovii Rzeszów zakończył sportową karierę.

Rzeszów

Na moście Narutowicza będzie kładka kompozytowa dla rowerzystów

RZESZÓW. Marek Ustrobiński: „Budowa ścieżek rowerowych jest naszym priorytetem”.

Rzeszów

38 uwag RDOŚ do budowy obwodnicy południowej miasta

RZESZÓW. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Rzeszowie tłumaczy, że uwagi są powodowanego wymogami formalno-prawnymi.

Reklama