Rzeszów - Sobota, 03.05.2025
Reklama

Jaka przyszłość czeka linie nr 57? Mieszkańcy Łańcuta pomogą w podjęciu decyzji

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW, ŁAŃCUT. Linia 57 kursuje dzisiaj po raz ostatni. Urząd Miasta w Łańcucie rozpoczął konsultacje z mieszkańcami w sprawie reaktywacji połączenia w przyszłości. Władze Rzeszowa zdążyły już przedstawić nową ofertę. 

Linia kursująca pomiędzy Rzeszowem i Łańcutem od 1 sierpnia zostaje zawieszona. Umowa pomiędzy miastami została zawarta na podstawie porozumienia międzygminnego pomiędzy Gminą Miasto Rzeszów a Gminą Miasto Łańcut. Kursy autobusów linii nr 57 miały charakter testowy i trwały od 13 maja do 31 lipca.

Jeden kurs takiego autobusu kosztował ok. 182 zł, a ceny biletów były identyczne do tych obowiązujących na terenie Rzeszowa. Kursy autobusu, które wciąż jeszcze funkcjonują, wykonywane są od Dworca Lokalnego w Rzeszowa do Łańcuta na przystanek Podzwierzyniec Śruby 42.
Reklama
Co więcej, na ręce władz Łańcuta wpłynęła już kolejna oferta przygotowana przez Rzeszów: „Miasto Łańcut otrzymało ofertę przedłużenia kursowania linii o kolejne miesiące, na nowych warunkach, zgodnie z którymi roczna wartość refundacji kosztów na rzecz Miasta Rzeszów wyniosłaby około 86 tys. zł rocznie” – czytamy na stronie Urzędu Miasta Łańcut.

Władze Łańcuta nie chcą postępować pochopnie i zanim ofertę zaakceptują, decydują się na przeprowadzenie sondy, w której mieszkańcy zdecydują czy chcą ponownie korzystać z kursów linii nr 57. Sonda dostępna jest na stronie głównej Urzędu Miasta Łańcut.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na Dworzysku pojawiła się nowa firma

RZESZÓW. Vissavi ma 16 sklepów firmowych w największych miastach Polski, m.in. w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i Rzeszowie.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc pojedzie na pogrzeb prezydenta Gdańska. W Ratuszu wystawią księgę kondolencyjną

RZESZÓW. „To jest trudne do wyobrażenia, to się nigdy nie powinno zdarzyć” – czytamy w liście kondolencyjnym do żony.

Rzeszów

Rada Miasta Rzeszowa ma dwie nowe radne

RZESZÓW. Nowymi członkiniami Rady Miasta Rzeszowa zostały Danuta Szyszka i Krystyna Stachowska.

Rzeszów

Śródmieście Północ i Śródmieście Południe będą jednym osiedlem

RZESZÓW. Radni dostosowali się do wyników konsultacji z mieszkańcami i uchwałę przyjęto.

Rzeszów

Od lutego nowe rodzaje biletów autobusowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Radni zaakceptowali pomysł Zarządu Transportu Miejskiego wprowadzający trzy rodzaje nowych biletów.

Rzeszów

Dach trybuny wschodniej Stadionu Miejskiego do remontu

RZESZÓW. Przetarg wystartował 10 stycznia br. Otwarcie ofert odbędzie się 25 stycznia.

Rzeszów

Światełko dla Pawła Adamowicza na rzeszowskim Rynku. Dzisiaj o 20.00

RZESZÓW. Akcja ma się odbyć 14 stycznia o godzinie 20.00 na rzeszowskim Rynku.

Rzeszów

List wsparcia Tadeusza Ferenca do prezydenta Gdańska

RZESZÓW. Tadeusz Ferenc wysyła list wsparcia do Pawła Adamowicza.

Reklama