Rzeszów - Sobota, 28.06.2025
Reklama

Jarmark Wielkanocny na rzeszowskim Rynku

Dodano: /

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. 6 kwietnia na rzeszowskim Rynku odbędzie się największy na Podkarpaciu Jarmark Wielkanocny. Na mieszkańców czeka sporo atrakcji, w tym m.in. kiermasz rękodzieła, występy artystyczne, pokaz kulinarny i prezentacja tradycyjnych potraw wielkanocnych.

Rzeszowski Jarmark Wielkanocny rozpocznie się o godz. 12:00 wspólnym śniadaniem. Wydarzeniu towarzyszył będzie kiermasz rękodzieła wielkanocnego. Oprócz kiermaszu wielkanocnego, zaplanowano również liczne występy artystyczne i taneczne, pokaz kulinarny, warsztaty i wiele innych atrakcji.

• Występ artystyczny uczniów Szkoły Podstawowej nr 23
• Występ taneczny w wielkanocnej aranżacji w wykonaniu zespół tanecznego „ATOM KIDS” z RDK filia Biała
• Występ Zespołu „Gaudens Gaudebo”
• Zespół Rodzinny – „Stefanki”
• Zespół Śpiewaczy „Wesołe Kumoszki” – Obrzędy Wielkanocne
• Wspólnota Uwielbienia Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Rzeszowie
• Koncert skrzypcowy – Małgorzata Wybraniec
• Pokaz kulinarny Janusz Pyra – szefa kuchni restauracji Folk
• Wiosenno-Wielkanocne fotograficzne atelier
• Pokaz sztuki baristycznej LATE ART – Igor Kunciw
• Prezentacja tradycyjnych potraw przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz Klubów Seniora
• Warsztaty rzeźby ludowej – Ździsław Błosiński
• Warsztaty wikliniarstwa – Jan Matejko

Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych uczestnikach Jarmarku. Z myślą o nich zaplanowano m.in. warsztaty tworzenia lizaków, spektakl teatralny oraz warsztaty wielkanocne.

Reklama

Dla pierwszych 100 dzieci, które pojawią się na rzeszowskim Rynku w wiosennym nakryciu głowy w godz.: 12:00-13:00 organizatorzy przewidzieli nagrodę niespodziankę.

Jarmark Wielkanocny zakończy koncert Roberta Kasprzyckiego.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nielegalny tytoń i papierosy przechwycone w Rzeszowie. 51-latek usłyszał zarzuty

RZESZÓW. W trakcie przeszukania zabezpieczono prawie 64 kg nielegalnego tytoniu oraz ponad 16 tys. sztuk pojedynczych papierosów.

Rzeszów

Kolejna inwestycja w rejonie hali Podpromie. Powstanie 113 lokali mieszkalnych [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Capital Towers Residence - oto nazwa ośmiokondygnacyjnego budynku mieszkalnego, który znajdzie się przy skrzyżowaniu ulicy Lenartowicza i ul. Podpromie.

Rzeszów

Na Stadionie Miejskim odbędzie się mecz Polska-Portugalia. Będą bezpłatne wejściówki

RZESZÓW. 9 września 2019 r. odbędzie się mecz towarzyski reprezentacji mężczyzn U-20 Polska – Portugalia.

Rzeszów

Koniec utrudnień na wiadukcie Śląskim

RZESZÓW. „Wczoraj zakończyły się pracę” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Za kilka dni rusza głosowanie na projekty Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r.

RZESZÓW. 30 sierpnia 2019 r. rozpocznie się głosowanie na projekty do realizacji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r. 

Rzeszów

Czy w Rzeszowie powstanie centrum tenisowe? W Ratuszu trwają rozmowy

RZESZÓW. W Ratuszu trwają rozmowy odnośnie stworzenia centrum tenisowego.

Rzeszów

Koduj z Gigantami! Piąta edycja darmowych warsztatów programowania dla dzieci i młodzieży

Młodsi uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił poznając programy takie jak Scratch, Kodu czy AppInventor...

Reklama