Rzeszów - Sobota, 01.11.2025
Reklama

Jarmark Wielkanocny na rzeszowskim Rynku

Dodano: 12.03.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. 6 kwietnia na rzeszowskim Rynku odbędzie się największy na Podkarpaciu Jarmark Wielkanocny. Na mieszkańców czeka sporo atrakcji, w tym m.in. kiermasz rękodzieła, występy artystyczne, pokaz kulinarny i prezentacja tradycyjnych potraw wielkanocnych.

Rzeszowski Jarmark Wielkanocny rozpocznie się o godz. 12:00 wspólnym śniadaniem. Wydarzeniu towarzyszył będzie kiermasz rękodzieła wielkanocnego. Oprócz kiermaszu wielkanocnego, zaplanowano również liczne występy artystyczne i taneczne, pokaz kulinarny, warsztaty i wiele innych atrakcji.

• Występ artystyczny uczniów Szkoły Podstawowej nr 23
• Występ taneczny w wielkanocnej aranżacji w wykonaniu zespół tanecznego „ATOM KIDS” z RDK filia Biała
• Występ Zespołu „Gaudens Gaudebo”
• Zespół Rodzinny – „Stefanki”
• Zespół Śpiewaczy „Wesołe Kumoszki” – Obrzędy Wielkanocne
• Wspólnota Uwielbienia Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Rzeszowie
• Koncert skrzypcowy – Małgorzata Wybraniec
• Pokaz kulinarny Janusz Pyra – szefa kuchni restauracji Folk
• Wiosenno-Wielkanocne fotograficzne atelier
• Pokaz sztuki baristycznej LATE ART – Igor Kunciw
• Prezentacja tradycyjnych potraw przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz Klubów Seniora
• Warsztaty rzeźby ludowej – Ździsław Błosiński
• Warsztaty wikliniarstwa – Jan Matejko

Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych uczestnikach Jarmarku. Z myślą o nich zaplanowano m.in. warsztaty tworzenia lizaków, spektakl teatralny oraz warsztaty wielkanocne.

Reklama

Dla pierwszych 100 dzieci, które pojawią się na rzeszowskim Rynku w wiosennym nakryciu głowy w godz.: 12:00-13:00 organizatorzy przewidzieli nagrodę niespodziankę.

Jarmark Wielkanocny zakończy koncert Roberta Kasprzyckiego.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejne zmiany lokalizacji przystanków w Rzeszowie

RZESZÓW. Zmiany zostaną wprowadzone na ul. Marszałkowskiej, Hetmańskiej oraz Dąbrowskiego.

Rzeszów

Podkarpackie samorządy otrzymają 77 mln zł, z czego 56 mln zł m.in. na odbudowę dróg i mostów

RZESZÓW. Promesy odebrali przedstawiciele 58 jednostek samorządu terytorialnego, w tym 46 gmin oraz 12 powiatów. 

Rzeszów

Do trzech razy sztuka? Związek Gmin bliski rozstrzygnięcia przetargu na dostarczenie 15 autobusów

RZESZÓW. Trwa trzeci przetarg na dostawę 15 autobusów dla Związku Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa”

Rzeszów

Tor żużlowy na Stadionie Miejskim zostanie wyremontowany

RZESZÓW. Zgodnie z dokumentacją projektową remont powinien być wykonany w terminie do 15 kwietnia br.

Rzeszów

Lotnisko w Jasionce ponownie przyjmie czartery z chasydzkimi pielgrzymami

RZESZÓW. Zgodnie z żydowskim kalendarzem w tym roku okazja do celebrowania rocznicy śmierci cadyka nadarza się dwukrotnie: 26 lutego oraz 28 marca.

Rzeszów

9 marca wielkie sprzątanie nad Wisłokiem. Po akcji odbędzie się piknik

RZESZÓW. Akcje organizuje Fundacja Rzeszowska oraz Stacja Rzeszów DZIKI.

Rzeszów

Skoczkowie do wody ze Stali Rzeszów wywalczyli 22 medale

RZESZÓW. Zarówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn reprezentanci Stali Rzeszów zdominowali zawody w Poznaniu.

Reklama