Rzeszów - Piątek, 02.01.2026
Reklama

Jasionka znów z rekordem - ponad 127 tys. pasażerów we wrześniu. Wkrótce rusza nowe połączenie

Dodano: 10.10.2024 r. / Redakcja

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW/JASIONKA. Statystyki portu lotniczego Rzeszów-Jasionka nie zwalniają tempa. Podrzeszowskie lotnisko chwali się kolejnym, historycznym sukcesem. We wrześniu z jego usług skorzystało ponad 127 tysięcy pasażerów. - To najlepszy dziewiąty miesiąc roku w historii lotniska, z wynikiem wyższym o 11 procent od ubiegłorocznego (115 tys.) – informuje Waldemar Mazgaj, rzecznik prasowy lotniska.

W minionym miesiącu najwięcej pasażerów skorzystało z lotów czarterowych - prawie 48 tys. osób, z linii Ryanair skorzystało 32 tys. pasażerów, LOT-u - 22 tys., Lufthansy - 9 tys., a Wizz Air - 5 tys. Kierunki, które cieszyły się największym zainteresowaniem podróżnych to: Antalia, Warszawa, Londyn, Monachium, Heraklion, Sharm el Sheikh oraz Rzym.

– Cieszą nas wzrosty i fakt, że mieszkańcy regionu tak chętnie korzystają z ofert naszych połączeń. Przewidując trendy rynkowe postawiliśmy na wydłużony i rozbudowany sezon czarterowy, co we wrześniu przełożyło się na kilkudziesięcioprocentowy skok w tym segmencie. W zamierzeniach na 2025 roku siatka połączeń ma być jeszcze bardziej atrakcyjna – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Od października będziemy latać do Rygi

Jak informuje prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka, w październikowej siatce połączeń z lotniska nadal dostępnych jest wiele atrakcyjnych kierunków.
– Wciąż można skorzystać z niektórych popularnych destynacji czarterowych, jak Turcja, Egipt, czy Grecja, ale też wykorzystać końcówkę sezonu letniego na podróż do Alicante, Zadaru, Rzymu czy Mediolanu – wylicza Adam Hamryszczak.

Do Mediolanu latają już Airbusy Wizz Aira, a wkrótce dołączą do nich Boeingi Ryanaira.

Reklama

Niedługo ma zadebiutować kolejny przewoźnik - airBaltic, który będzie realizował połączenia do łotewskiej Rygi. - To nie tylko doskonałe miejsce na city break, ale też świetny port przesiadkowy na Skandynawię, m.in. do Oslo, Kopenhagi czy Sztokholmu – podkreśla Waldemar Mazgaj.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, loty z Jasionki do Rygi odbywać się będą dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki. Pierwszy rejs zaplanowano 28 października 2024 r. o godzinie 13.00 z Rygi oraz o 14.20 z Rzeszowa. Nową trasą będą latać samoloty Airbus A220-300.

Bilety w atrakcyjnych cenach dostępne są na airBaltic.com



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jest koncepcja przebudowy ul. Kwiatkowskiego. Będą 4 pasy ruchu?

RZESZÓW. Cztery pasy ruchu, obustronne chodniki, ścieżka rowerowa – tak ma wyglądać rozbudowana ulica Kwiatkowskiego. Ratusz przedstawił koncepcje jej poszerzenia. Koszt inwestycji to ok 30 mln zł.

Rzeszów

Taranowali autem witryny sklepowe, a następnie kradli alkohol i papierosy

RZESZÓW. Dwaj mieszkańcy Rzeszowa usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. 

Rzeszów

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej nominowani do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2021

Zespół badawczy z Politechniki Rzeszowskiej uzyskał nominację do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2021 w kategorii "innowacyjne technologie i badania przyszłości".

Rzeszów

Policjanci eskortowali auto z rodząca kobietą do szpitala w Rzeszowie

RZESZÓW. Strzyżowscy policjanci we współpracy z rzeszowskimi funkcjonariuszami pilotowali samochód z rodzącą kobietą, ze Strzyżowa do szpitala w Rzeszowie.

Rzeszów

Kolejna innowacyjna firma na "Dworzysku"

RZESZÓW. Spółka I-BS.pl, zajmująca się tworzeniem i sprzedażą oprogramowania – zainwestuje na terenie PNT „Rzeszów-Dworzysko”. Wartość planowanej inwestycji to 1,8 mln zł.

Rzeszów

Przy ul. Skrajnej w Rzeszowie znaleziono ciało 59-latka. Zmarł z wychłodzenia

RZESZÓW. To drugi w tym roku przypadek wychłodzenia na Podkarpaciu.

Rzeszów

Dwa Charty czekają na właściciela. Kto rozpoznaje te psy?

Policjanci z Głogowa Małopolskiego proszą o pomoc w ustaleniu właściciela dwóch psów rasy Chart. 

Rzeszów

Tadeusz Ferenc zrezygnował ze stanowiska prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. Po 18 latach, Tadeusz Ferenc zrezygnował z funkcji prezydenta miasta Rzeszowa. Jako swojego potencjalnego następcę zaproponował Marcina Warchoła.

Reklama