Rzeszów - Piątek, 20.06.2025
Reklama

Jedna ze świątecznych iluminacji ma szansę zostać w mieście na dłużej

Dodano:

RZESZÓW. Iluminacja świąteczna na rondzie pozostanie z mieszkańcami na dłużej. Miasto negocjuje z formą Multidekor jego wykup.

Napisz „Rzeszów”, który znajduje się na rondzie im. Jana Pawła II na os. 1000-lecia, może już na stałe zagościć w przestrzeni miejskiej.

„Trwają negocjację z wykonawcą, żeby zostawić ten napis” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Atrakcja miałaby pozostać na stałe w aktualnej lokalizacji. Sprawa nie jest jeszcze pewna, gdyż aktualnie ratusz prowadzi negocjację z firmą Multidekor, która jest właścicielem napisu.

„Jak na razie wykonawca chce za dużej kwoty” – dodaje Agnieszka Siwak-Krzywonos. Jeżeli udałoby się wypracować kompromis, to z napisu znikną jedynie świąteczne symbole.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Sprawa obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej trafiła do komisji

RZESZÓW. Temat został przeniesiony pod obrady komisji.

Rzeszów

Gdzie znajdzie się dzwonnica dla Dzwonu Niepodległości?

RZESZÓW. Dzwon po raz pierwszy wybrzmiał 11 listopada właśnie na Placu Farnym z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości.

Rzeszów

Wizyta ambasadora Szwajcarii w Rzeszowie

RZESZÓW. Ambasador Szwajcarii Jurg Burri odwiedził Podkarpacie.

Rzeszów

Mieszkańcy pozostaną bez wglądu do informacji o przyszłych inwestycjach

RZESZÓW. Projekt w przyszłości może powrócić na Sale sesyjną.

Rzeszów

Budżet Rzeszowa w 2020 roku z wydatkami na poziomie 1,67 mld zł. Prawie 350 mln przeznaczą na inwestycje

RZESZÓW. Projekt przyszłorocznego budżetu zostanie w pierwszej kolejności zaprezentowany radnym podczas najbliższej sesji rady Miasta, która odbędzie się 19 listopada.

Rzeszów

Wiedeńskie rozwiązania na ulicach Rzeszowa. Będzie nowy system sygnalizacji świetlnych

RZESZÓW. Rozwiązanie zostanie wdrożone najpóźniej w przyszłym tygodniu.

Rzeszów

Kiedy zniknie ogrodzenie na działce przy Kwadracie Kultury?

RZESZÓW. „W tej chwili trwa wycena tych działek i w styczniu będzie to wszystko załatwione” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej mogą wyjechać na studia do Chin

RZESZÓW. Do 4 grudnia na Politechnice Rzeszowskiej trwa nabór chętnych na studia w Chinach. 

Reklama