Rzeszów - Niedziela, 25.05.2025
Reklama

Jesienna zbiórka niebezpiecznych odpadów w Rzeszowie [Terminy i punkty odbioru]

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. W dniach od 11 do 15 października 2021 r. na terenie miasta odbędzie się obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych. Odpady będzie można oddawać bezpłatnie.

Punkty odbioru zlokalizowane będą w różnych częściach miasta. MPGK-Rzeszów Sp. z o.o. przyjmować będzie niebezpieczne odpady pochodzące wyłącznie z gospodarstw domowych i niezwiązanych z działalnością gospodarczą. Odpady które będzie można oddać, to: świetlówki, zużyte baterie, środki ochrony roślin, opakowania po środkach ochrony roślin, rozpuszczalniki, farby, lakiery, opakowania po rozpuszczalnikach, farbach, lakierach, kwasy i alkalia, środki chemiczne typu domowego, leki przeterminowane, pochodzące z gospodarstw domowych zużyte igły i strzykawki, termometry, odpady zawierające rtęć, żarówki energooszczędne.

Poniżej lista miejsc oraz godziny odbioru odpadów.
 
11.10.2021
Poniedziałek Parking w rejonie cmentarza w Przybyszówce i ul. Krakowskiej 10.30-12.30
Poniedziałek Parking  w rejonie ul. Króla Augusta i bloku nr. 33 12.45-14.45
Poniedziałek Parking w rejonie ul. Obrońców Poczty Gdańskiej i sklepów: Carrefour Market i Frac 15.00-17.00
12.10.2021
Wtorek Ulica Kopernika w rejonie postoju taksówek towarowych 10.30-12.30
Wtorek Parking w rejonie ODK przy ul. Konfederatów Barskich 12.45-14.45
Wtorek Parking w rejonie ul. Lwowskiej i kościoła pod wezwaniem
Św. Józefa Kalasancjusza
15.00-17.00
13.10.2021
Środa Parking w rejonie ul. Staroniwskiej przy dolnym kościele
Reklama
pod wezwaniem Narodzenia NMP
10.30-12.30
Środa Parking w rejonie ul. Malczewskiego i bloków 13, 15 12.45-14.45
Środa Parking w rejonie skrzyżowania ul. Staromiejskiej i Skrajnej
– za przystankiem MPK
15.00-17.00
14.10.2021
Czwartek Parking w rejonie ul. Paderewskiego i bloku nr 3f 10.30-12.30
Czwartek Parking w rejonie ul. Kustronia za blokiem Monte Casino 14 przy placówkach usługowo-handlowych 12.45-14.45
Czwartek Ulica Hetmańska, parking za sklepem „Hetman” od strony ul. Staszica 15.00-17.00
15.10.2021
Piątek Parking w rejonie stacji trafo i przedszkola przy ul. Krośnieńskiej 10.00-12.00
Piątek Parking w rejonie Powiatowego Urzędu Pracy i Szpitala Gruźliczego przy ul. Partyzantów 12.30-14.30
Piątek Parking w rejonie kościoła przy ul. Kardynała Karola Wojtyły 15.00-17.00

Wyżej wymienione odpady przyjmowane są 2021r. w Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy al. gen. Wł. Sikorskiego 428 i ul. Ciepłowniczej 11 we wtorki, czwartki i soboty w godzinach 10:00 – 18:00. Do końca października odpady można również oddać w piątki w godz. 10:00 – 18:00.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Policyjny pościg ulicami Rzeszowa. 20-latek pędził 142 km/h

RZESZÓW. O 92 km/h dozwoloną prędkość przekroczył kierowca bmw wczoraj na ul. Sikorskiego. 20-latek zignorował sygnały drogówki i próbował uciec. W wyniku pościgu ulicami miasta mężczyzna został zatrzymany.

Rzeszów

W Rzeszowie dyskutowano o szczepieniach przeciw COVID-19

RZESZÓW. W Rzeszowie odbyła się wczoraj pierwsza Międzynarodowa Konferencja Naukowa poświęcona szczepieniom przeciw COVID-19. 

Rzeszów

18-latek zatrzymany za rozboje

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali 18-latka podejrzanego o dwa rozboje. W ciągu ostatniego miesiąca mężczyzna zaatakował i okradł dwie osoby. Prokurator przedstawił mu zarzuty rozboju i zastosował dozór policji.

Rzeszów

Ulica Morgowa będzie poszerzona. Koniec ruchu wahadłowego

RZESZÓW. Do połowy przyszłego roku potrwa przebudowa ulicy Morgowej na osiedlu Wilkowyja. Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie wybrał waśnie wykonawcę prac.

Rzeszów

Dofinansowania małej retencji dla mieszkańców. Jest zgoda radnych

RZESZÓW. Rzeszowscy radni poparli wniosek prezydenta Fijołka odnośnie wprowadzenia w mieście systemu dopłat do inwestycji związanych z retencją wód opadowych.

Rzeszów

Prezydent Fijołek przedstawił założenia przyszłorocznego budżetu miasta

RZESZÓW. Ponad 1,76 mld zł ma wynieść przyszłoroczny budżet Rzeszowa, którego główne założenia przedstawił prezydent Fijołek podczas wczorajszej sesji rady miasta. Duży nacisk położono na edukację, sport i miejską zieleń.

Rzeszów

ROBO-motion w Rzeszowie. Będą walki robotów, line followery i roboty sumo

RZESZÓW. Największe w kraju zawody robotów znów w Rzeszowie. Tegoroczna edycja ROBO-motion zagości 28 listopada na terenie Hali Podpromie. Uczestnicy zmierzą się w ośmiu kategoriach, podzielonych na 17 konkurencji.

Rzeszów

Rzeszów będzie miał 166 nowych wysokich drzew

RZESZÓW. Rozpoczęły się jesienne nasadzenia drzew na terenie miasta. To głównie rodzime gatunki: dęby, lipy i brzozy.

Reklama